Dlaczego warto inwestować w nieruchomości komercyjne

Kupno domu nie tylko daje dach nad głową i zapewnia bezpieczeństwo finansowe w długim okresie czasu, ale może być również dobrym sposobem na inwestowanie pieniędzy. Nie jest to jednak całkowicie bezpieczne.  Jednakże, nie jest to całkowicie bezpieczne. Na przykład, kryzys finansowy w 2007 r. spowodował, że wielu inwestorów w nieruchomości sparzyło się, co pokazuje, że inwestowanie w nieruchomości nie jest pozbawione ryzyka. Nieruchomości komercyjne to ważna klasa aktywów, którą warto rozważyć jako sposób na rozłożenie lub dywersyfikację ryzyka w portfelu inwestycyjnym. Nieruchomości komercyjne to ważna klasa aktywów, którą warto rozważyć jako sposób na rozłożenie lub dywersyfikację ryzyka w portfelu inwestycyjnym.

Generalnie, nieruchomości nie są silnie skorelowane z innymi klasami aktywów, takimi jak gotówka, instrumenty o stałym dochodzie (obligacje i gilotyny) oraz akcje, co oznacza, że wartości nieruchomości poruszają się niezależnie od innych aktywów i nie są zazwyczaj dotknięte tym, co dzieje się na rynkach akcji.

Jakie są różne sposoby inwestowania w nieruchomości?

Istnieje wiele różnych sposobów na uzyskanie ekspozycji na nieruchomości jako inwestycję:

Dla inwestorów prywatnych, bezpośrednie inwestowanie w nieruchomości oznacza dosłownie zakup całości lub udziału w nieruchomości. Dla większości ludzi nie jest to praktyczny sposób na uzyskanie ekspozycji na rynku nieruchomości komercyjnych. Takie fundusze inwestują bezpośrednio w nieruchomości komercyjne. Inwestują one bezpośrednio w portfel nieruchomości komercyjnych, takich jak supermarkety, biura i magazyny, które w przeciwnym razie są niedostępne dla mniejszych inwestorów. Pragniesz zacząć inwestować w nieruchomości? Sprawdź https://habzafinanse.com.pl/kredyt-na-start/.

Są to fundusze zbiorowego inwestowania.

To są programy zbiorowego inwestowania, które inwestują w akcje spółek nieruchomościowych, które są notowane na giełdzie.

Nie mają one takich samych korzyści z dywersyfikacji jak bezpośrednie inwestycje w nieruchomości – ponieważ akcje nieruchomości mogą poruszać się w górę i w dół wraz z rynkami akcji.

Dowiedz się więcej: różne rodzaje inwestycji – dowiedz się więcej o różnych produktach inwestycyjnych i jak czerpać z nich korzyści

Istnieją dwa główne sposoby na zarabianie pieniędzy z inwestycji w nieruchomości komercyjne:

Co to jest nieruchomość na wynajem?

.Wielu prywatnych inwestorów posiada już swój własny dom, więc proces zakupu innej nieruchomości może wydawać się bardziej znajomy i prosty niż inwestowanie na giełdzie. Jednak inwestowanie w nieruchomości typu buy-to-let nie jest pozbawione ryzyka. Większość inwestorów w nieruchomości mieszkalne będzie musiała zaciągnąć pożyczkę, aby postawić stopę na drabinie buy-to-let. Oto kilka kluczowych punktów, które trzeba mieć na uwadze o kredytach hipotecznych buy-to-let:

Wypożyczkodawcy biorą pod uwagę nie tylko wielkość depozytu, ale również to, ile dochodu z wynajmu wygeneruje nieruchomość. Zazwyczaj kredytodawcy akceptują dochód z wynajmu na poziomie 125% – to 25% ponad miesięczne spłaty kredytu hipotecznego. Na https://habzafinanse.com.pl/kredyt-na-start/ dowiesz się jakie są możliwości, by zdobyć pierwsze fundusze na inwestowanie w nieruchomości..

Jest to ważna liczba, którą należy mieć na uwadze, jeśli myślisz o zakupie nieruchomości jako inwestycji. Rentowność wynajmu daje ci wskazówkę, jaki rodzaj zwrotu otrzymasz z nieruchomości.

Dochód z wynajmu jest dość prosty do obliczenia, ale musisz być w pełni świadomy wszystkich kosztów, które możesz napotkać, gdy zostaniesz właścicielem. Zdecydowanie największym kosztem dla Ciebie będzie Twoja hipoteka, ale są też inne opłaty do rozważenia, w tym (ale nie tylko):

Po odjęciu wszystkich kosztów od kwoty czynszu, który Państwo otrzymują, kwota, którą Państwo otrzymują jest znana jako „dochód netto z wynajmu”. Rentowność jest obliczana poprzez podzielenie dochodu netto z wynajmu przez wartość nieruchomości.

Inwestowanie w fundusze nieruchomości komercyjnych

.Wielu inwestorów preferuje inwestowanie bezpośrednio w nieruchomości mieszkalne, ale nieruchomości komercyjne mogą zaoferować prostszą i tańszą alternatywę. Nieruchomości komercyjne kosztują więcej niż fundusze inwestycyjne. Nieruchomości komercyjne kosztują miliony funtów na zakup lub budowę i mogą przynosić ogromne dochody z wynajmu, ale w większości przypadków są one niemożliwe do kupienia przez mniejszych inwestorów. Dlatego większość inwestorów inwestuje w nieruchomości komercyjne poprzez fundusze inwestycyjne, takie jak fundusze powiernicze, fundusze inwestycyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here