Dlaczego jestem biedny? Czy kiedykolwiek zadałeś sobie to pytanie? Większość z nas w pewnym momencie swojego życia dociera do punktu, w którym uświadamia sobie, że nasz stan materialny nie jest zadowalający. Zadajemy sobie wówczas pytanie, dlaczego tak jest? Dlaczego to ja muszę liczyć się z każdym groszem, a Kowalski z naprzeciwka śpi na łożu usłanym dolarami? Dlaczego to ja jestem biedny, a on bogaty? Na taki stan rzeczy wpływa kilka czynników.
1. Po pierwsze – zadaj sobie pytanie, po co zarabiasz pieniądze? Zapewne zarabiasz je, aby móc je potem wydać. Oczywiście, jest to normalna kolej rzeczy, jednak Ty myślisz o swoich ciężko zarobionych pieniądzach, jako o walucie którą wymienisz na wszelkiego rodzaju produkty lub usługi, natomiast Kowalski z naprzeciwka traktuje ją jako nową możliwość na inwestycję, dzięki której powieli zarobione pieniądze. To różni ludzi bogatych i biednych – bogaci pomnażają swoje dochody, biedni – wydają je, aby żyć na jak najwyższym poziomie. Jest to pewien rodzaj błędnego koła, które sprawia, że przez Twój pociąg do luksusowego życia, uniemożliwiasz sobie osiągnięcie faktycznej zamożności.
2. Ryzyko – druga rzecz, która bezpośrednio wiąże się z pierwszą. Bogaci ludzie – tacy którzy sami zdobyli swoje bogactwo, w pewnym momencie musieli podjąć bardzo trudną decyzję – postawić wszystko na jedną kartę i zaryzykować. To dzięki temu mają teraz to czego nie masz Ty. Nie masz, ponieważ boisz się zaryzykować, opuścić swoją strefę komfortu. Boisz się rzucić znienawidzoną pracę, aby założyć własny biznes. Ryzyko Cię przerasta, konsekwencje są dla Ciebie tak przerażające, że nawet perspektywa bogactwa nie jest w stanie nakłonić Cię do śmiałego działania. Dlatego musisz przestać się bać. Zaryzykuj, kto wie, może właśnie dzięki temu staniesz się bogaty?
3. Rozważnie dobieraj przyjaciół. Może wydawać Ci się to niedorzeczne, ale z pewnością znasz takie przysłowie – „ Kto z kim przystaje, takim się staje”. Doprawdy, ta ludowa mądrość zawiera w sobie niemała dozę faktycznej mądrości. Otaczaj się ludźmi sukcesu – wówczas sam masz większą szansę na zostanie człowiekiem sukcesu. Zaczniesz myśleć podobnie do nich, postępować podobnie do nich – nauczysz się od nich rzeczy, które z pewnością pomogą Ci w drodze do osiągnięcia sukcesu – bogatego życia.
4. Rozwijaj się. Kolejny punkt, który wynika z poprzedniego i jest równie ważny – rozwój. Pracuj nie tylko dla pieniędzy – pracuj aby się uczyć. Bierz udział w szkoleniach, kursach – inwestowanie w siebie zawsze ma sens i z pewnością da Ci więcej korzyści niż wszelkie rzeczy materialne. Popatrz na najbogatszych – często wydają książki w których opisują swoją drogę do bogactwa. Nie bój się po nie sięgnąć. Wiedz również, że przeczytanie tego artykułu to Twój pierwszy krok na tej jakże wspaniałej i trudnej drodze do sukcesu. Powodzenia

interactiveart.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here