Od pewnego już czasu popularność wśród różnego rodzaju diet zyskuje tak zwana dieta paleo. Jej nazwa pochodzi od historycznego okresu dziejów, a mianowicie ery paleozoicznej. Człowiek, który wówczas się wykształcić jadał zdecydowanie inaczej niżmy dzisiaj jadamy. I niektórzy dietetycy uważają, e gdyby powrócić do pierwotnych zasad żywienia, można by za pomocą diety poprawić znacznie kondycję organizmu i jednocześnie zredukować dotychczasową masę ciała. A jak taka dieta wygląda w praktyce?
Podczas jej stosowania należy jeść wyłącznie składniki, które były dostępne w tamtej epoce. W związku z tym eliminuje się z jadłospisu cukier, sól, tłuszcze przetworzone, czy rafinowane. Wszystko należy przyjmować w najprostszej postaci. Jajka, mleko, owoce, mięsa – im mniej obrabiane – tym lepiej. A czy można do takiej diety dołączyć coś współczesnego? Raczej tak. Takim produktem jest domowy kisiel. A czy kisiel jest zdrowy? Jak najbardziej. Co więcej pozytywnie wpływa na kondycję skóry i paznokci. Poprawie więc tym samym urodę.
Skoro mówimy o urodzie, to warto powiedzieć też o pielęgnacji twarzy. Dieta paleo i spożywany kisiel z pewnością ją ułatwią. Ale wiele jeszcze przed nami. Szczególnie latem, gdy słońce bezlitośnie przesusza skórę i naraża na szybsze powstawanie zmarszczek. Wtedy warto zadać sobie pytanie, jaki podkład wybrać latem. Dobry podkład nie tylko wyrównuje koloryt skóry, ale też chroni ją przed wysuszeniem. Dzięki temu cera pozostaje każdego dnia pełna naturalnego blasku i wdzięku.

yooki.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here