Rynek pożyczek i kredytów rozwija się sukcesywnie od kilku lat. Polacy decydują się na nie przy okazji zakupu mieszkania, samochodu, sprzętu RTV/AGD, ale też wakacyjnego wyjazdu czy po prostu z powodu braku odpowiednio wysokiego budżetu na zaspokojenie swoich potrzeb. Do wyboru mają szeroką gamę produktów, w tym przede wszystkim jest to pożyczka ratalna i kredyt w banku.

Kredyt w banku

Kredyt udzielany w banku jest produktem podlegającym przepisom Prawa bankowego, a także zasady jego udzielania warunkuje Ustawa o kredycie konsumenckim. Kredyt jest udzielany najczęściej na konkretny cel. Banki bardzo precyzyjnie sprawdzają historię kredytową swojego klienta oraz jego zdolność kredytową. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, może się okazać, że udzielenie kredytu będzie niemożliwe. Bank musi mieć pewność, że kredytobiorca dysponuje odpowiednimi możliwościami, które pozwolą mu wywiązywać się z comiesięcznych obowiązków spłaty kredytu. Ponadto całą procedura jest znacznie dłuższa niż w przypadku instytucji pozabankowych i pożyczek. Warto jednak podkreślić, że banki również mają w swojej ofercie takie produkty, jak pożyczka ratalna, jednak nadal jej pozyskanie jest trudniejsze niż w organizacjach pozabankowych.

Pożyczka ratalna w organizacji pozabankowej

Pożyczka ratalna to rodzaj pożyczki, którą spłacamy w ratach, zazwyczaj comiesięcznych. Jest udzielana na dłuższy czas niż pożyczki, które należy spłacić jednorazowo, okres spłaty jest dłuższy niż miesiąc. Organizacje pozabankowe wychodzą naprzeciw tym osobom, które otrzymały odmowę w banku i szukają innej, bezpiecznej alternatywy dla pozyskania odpowiedniej kwoty pieniędzy. Ciekawą opcją jest pożyczka ratalna w Kokos.pl. To serwis pośredniczący pomiędzy pożyczkobiorcami i inwestorami, którzy udzielają wparcia finansowego na podstawie przedstawionych przed klienta opisu swoich oczekiwań, jak kwota i czas spłaty. Nie ma konieczności podawania celu pożyczki, jak też procedura jest znacznie krótsza. Pożyczkobiorcy podlegają obowiązkowej weryfikacji finansowej, która jest dla inwestorów potwierdzeniem ich wiarygodności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here