Rynek pożyczek i kredytów rozwija się sukcesywnie od kilku lat. Polacy decydują się na nie przy okazji zakupu mieszkania, samochodu, sprzętu RTV/AGD, ale też wakacyjnego wyjazdu czy po prostu z powodu braku odpowiednio wysokiego budżetu na zaspokojenie swoich potrzeb. Do wyboru mają szeroką gamę produktów, w tym przede wszystkim jest to pożyczka ratalna i kredyt w banku.

Kredyt w banku

Kredyt udzielany w banku jest produktem podlegającym przepisom Prawa bankowego, a także zasady jego udzielania warunkuje Ustawa o kredycie konsumenckim. Kredyt jest udzielany najczęściej na konkretny cel. Banki bardzo precyzyjnie sprawdzają historię kredytową swojego klienta oraz jego zdolność kredytową. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, może się okazać, że udzielenie kredytu będzie niemożliwe. Bank musi mieć pewność, że kredytobiorca dysponuje odpowiednimi możliwościami, które pozwolą mu wywiązywać się z comiesięcznych obowiązków spłaty kredytu. Ponadto całą procedura jest znacznie dłuższa niż w przypadku instytucji pozabankowych i pożyczek. Warto jednak podkreślić, że banki również mają w swojej ofercie takie produkty, jak pożyczka ratalna, jednak nadal jej pozyskanie jest trudniejsze niż w organizacjach pozabankowych.

Pożyczka ratalna w organizacji pozabankowej

Pożyczka ratalna to rodzaj pożyczki, którą spłacamy w ratach, zazwyczaj comiesięcznych. Jest udzielana na dłuższy czas niż pożyczki, które należy spłacić jednorazowo, okres spłaty jest dłuższy niż miesiąc. Organizacje pozabankowe wychodzą naprzeciw tym osobom, które otrzymały odmowę w banku i szukają innej, bezpiecznej alternatywy dla pozyskania odpowiedniej kwoty pieniędzy. Ciekawą opcją jest pożyczka ratalna w Kokos.pl. To serwis pośredniczący pomiędzy pożyczkobiorcami i inwestorami, którzy udzielają wparcia finansowego na podstawie przedstawionych przed klienta opisu swoich oczekiwań, jak kwota i czas spłaty. Nie ma konieczności podawania celu pożyczki, jak też procedura jest znacznie krótsza. Pożyczkobiorcy podlegają obowiązkowej weryfikacji finansowej, która jest dla inwestorów potwierdzeniem ich wiarygodności.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala2/domains/ruszglowa.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here