Czym jest miłość?

Wielu z nas zadaje sobie pytanie ,,co to jest miłość?”. Nawet będąc w związku często zastanawiamy się, czym tak właściwie jest to uczucie? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dla każdego może to być coś innego.
Warto zaznaczyć, że miłość to nie pożądanie czy namiętność. To, że uważamy kogoś za atrakcyjnego fizycznie, nie jest niczym złym. Natomiast jest to tylko element składowy. Prawdziwa miłość łączy się natomiast z chęcią, a wręcz potrzebą opieki oraz dużą dozą empatii. Warto dodać, że często stawiamy szczęście drugiej osoby, a wszystkie zmartwienia dzielimy na dwoje. Osoba, którą darzymy miłością, to osoba, z którą chcemy spędzać czas, której ufamy i dla której chcemy przenosić góry, a w jej obecności czujemy się szczęśliwsi. Pamiętajmy, że miłość, wcale nie wyklucza kłótni. W każdym związku się one zdarzają, jednak powinniśmy dążyć do kompromisów.
Miłość to uczucie całkowicie bezwarunkowe. Nie chodzi w niej o prezenty czy inne zyski. Chodzi tu o to, aby czuć się obok drugiej osoby bezpiecznie. Chodzi tu o świadomość, że nawet przy najgorszych problemach, jakie możemy sobie wyobrazić, jest ktoś, kto będzie chciał nam pomóc. Chodzi o to, aby zasypiać z uśmiechem na twarzy nawet w te złe dni.
Jeżeli nie wiesz, czy to jest miłość, czy tylko zauroczenie – poczekaj. Zauroczenie trwa chwilę. Natomiast jeśli wraz z upływem czasu, Twoje uczucia nie słabną, to właśnie jest ona. Coś, na co większość czeka. Coś, czego większość szuka. Jeżeli więc czujesz, że masz do czynienia z prawdziwą miłością, nie poddawaj się, walcz o nią, bo to znaczy, że masz dużo szczęścia, być może na całe życia.

alebutik.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here