Czasy się zmieniają, czego dowodem jest fakt, że dzisiaj już praktycznie nikt nie jest w stanie funkcjonować bez konta bankowego. Jak się okazuje, coraz częściej ich posiadaczami stają się również dzieci. Jednak czy konto dla dzieci to dobry pomysł?

Zarządzanie finansami

Niewątpliwie, jedną z ważniejszych umiejętności jest zdolność do sprawnego zarządzania własnymi finansami. Niestety, nie jest to umiejętność, której dzieci nauczą się w szkole. Całą odpowiedzialność nauczenia dzieci oszczędzania i planowania wydatków spoczywa więc na rodzicach. Wydaje się, że konto dla dzieci może bardzo pomóc.

Rzecz w tym, że jeśli dziecko będzie miało możliwość sprawdzania salda swojego konta prawdopodobnie będzie wydawało mniej pieniędzy. Nauczy się tego, że nie można bezmyślnie wydawać pieniędzy, gdyż kwota na koncie nieubłaganie maleje.

Konieczność, a nie możliwość

Wydaje się, że tak naprawdę posiadanie konta nie jest dziś już możliwością, ale koniecznością. Wiele firm wypłaca wynagrodzenia już tylko na konta, nie dopuszczając nawet możliwości wypłaty w gotówce. Dlatego też, każdy dorosły człowiek musi być dziś bardzo dobrze, a wręcz doskonale zaznajomiony z systemami bankowymi. Wydaje się, że warto więc już dzieci uczyć tego, jak korzystać z bankowości elektronicznej, jak robić przelewy, czy wreszcie jak wypłacać pieniądze z bankomatów.

Karty kredytowe czy debetowe również są czymś, bez czego trudno wyobrazić dziś sobie naszą rzeczywistość. Uważa się, że jest spora szansa na to, że za pewien czas pieniądz papierowy w ogóle zniknie z obrotu, a wszystkie płatności będą wykonywane przy pomocy kart. Jeśli ma się to okazać prawdą, lepiej żeby dzieci nie był zacofane i wiedział jak obsługiwać się kartami płatniczymi oraz jak je zabezpieczać przed ewentualną kradzieżą.

Różne konta dla dzieci

Warto mieć na uwadze, że banki wychodzą na przeciw oczekiwaniom klientów i naszych czasów. Dlatego tez, w ich ofertach pojawiają się konta dedykowane dla dzieci. Warto je przeglądnąć i porównać przed wyborem najlepszego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here