Niniejszy artykuł poświęcony będzie odpowiedzi na pytanie, czy ostropest plamisty – pomaga w dolegliwościach wątroby.
Ostropest plamisty jest rośliną, której zadaniem jest zapobieganie uszkodzeniom wątroby poprzez uniemożliwienie łączenia się różnych toksyn z powierzchnią wątroby. Ponadto ostropest przyczynia się do przywrócenia równowagi wewnętrznej organizmu, a także ma działanie antyrakowe oraz uniemożliwia namnażanie się wolnych rodników.
Z owoców ostropestu pozyskuje się kompleks flawonolignanów, czyli tak zwaną sylimarynę, której zadaniem jest ochrona błon komórkowych hepatocytów wątrobowych. One zaś odpowiedzialne są za ochronę wątroby przed działaniem toksycznych związków, a także zwiększenie jej możliwości regeneracyjnych. Dlatego też wyciągi z ostropestu stosuje się w uszkodzeniach wątroby spowodowanych różnymi czynnikami toksycznymi. Bardzo często używany jest w przypadku terapii chorób wątroby, spowodowanych m. in. alkoholizmem, gdyż powoduje ochronę wątroby oraz nerek przed szkodliwym działaniem trucizn i pomaga w szybkim ich usunięciu z organizmu. Jest również pomocny w łagodzeniu skutków ubocznych leczenia środkami farmaceutycznymi. Szczególnie istotne jest, że chroni wątrobę przed silnie działającymi lekami, stosowanymi między innymi w terapii przeciwnowotworowej, w leczeniu AIDS czy antybiotykoterapii.
Do głównych zalet można zaliczyć to, że ostropest plamisty powoduje szybszą regenerację starych komórek oraz stymuluje wytwarzanie nowych, młodych komórek wątroby. Zapobiega wielu chorobom wątroby oraz obniża stężenie cholesterolu we krwi, dzięki czemu zmniejsza ryzyko powstawania miażdżycy.
Stosując ostropest plamisty należy pamiętać, że jego działanie będzie zauważalne dopiero po minimum dwóch tygodniach stosowania.
Zatem odpowiadając na pytanie, czy ostropest plamisty – pomaga w dolegliwościach wątroby, jednoznacznie można stwierdzić, że tak. Potwierdzone to zostało wynikami różnych badań, a także doświadczeniem wielu osób, które doświadczyły problemów z wątrobą.

ufendi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here