Od kilku lat sukcesywnie przybywa Polaków, którzy decydują się na emigrację zarobkową do Norwegii. Bywa także, że docelowo osiedlają się w tym kraju oraz sprowadzają do niego całe swoje rodziny. Jak magnes przyciąga naszych rodaków wysoki standard życia, wysokie zarobki oraz diametralnie inne od naszego podejście do pracy. Polscy fachowcy w Norwegii pracują najczęściej w szeroko pojętym przemyśle budowlanym oraz mocno rozwiniętym przemyśle stoczniowym.

Gdzie pożyczamy?

Niezależnie jednak od tego, czy w grę wchodzi czasowa emigracja zarobkowa, czy docelowe osiedlenie się w kraju wikingów na stałe często potrzebne są dodatkowe środki finansowe. Czy to na działania prowadzone w kraju, czy też poza jego granicami związane z mniejszymi oraz większymi zakupami. Na to, by wziąć kredyt w Norwegii, decyduje się niewiele osób. Bierze się to z faktu, że sama pożyczka w Norwegii oraz dokumenty z nią związane często są dla Polaków niezrozumiałe. Ponadto w tej sytuacji co by nie mówić odzywa się nasz patriotyzm lokalny i wolimy wziąć kredyt gotówkowy czy konsolidacyjny w Polsce w znanej nam od lat instytucji finansowej na w pełni zrozumiałych zasadach.

Pracujesz w Norwegii, weź kredyt w Polsce

Polskie banki oraz inne instytucje finansowe wychodzą naprzeciw rosnącym potrzebom rodaków pracujących poza granicami naszego kraju i chętnie udzielają kredytów Polakom pracującym w Norwegii. Jednakże zasady, na których przyznają wsparcie finansowe, są różne. Najczęściej jednak nie wymagają one nawet pojawienia się w kraju. Wszystkie formalności można z powodzeniem załatwić drogą elektroniczną oraz telefoniczną. To znacznie ułatwienie ograniczające koszty, które cenią sobie klienci.

Aby ubiegać się o kredyt w Norwegii na dom w Polsce, należy wykazać się źródłem dochodów, którym najczęściej jest kontrakt lub umowa o pracę. Im dłuższy okres i kwotę obejmuje, tym łatwiej uzyskać finansowanie. Banki zwracają uwagę także na historię kredytową klienta. Warto więc zadbać o to by była ona nienaganna. Kredyt gotówkowy w Norwegii łatwiej uzyskać w polskim banku, jeśli posiada się współmałżonka lub oszczędności. Jednakże tak jak już wspominaliśmy zasady udzielania pożyczek i kredytów są różne w różnych instytucjach finansowych.

Jak się w tym nie zgubić?

Umówmy się, mało kto z pracujących w Norwegii ma czas na to, aby specjalnie przyjechać do Polski, żeby poszukać odpowiedniego kredytu dla siebie. Najczęściej chcemy, aby wszystko odbyło się możliwie jak najprościej w jak najkrótszym okresie. Przyda się więc fachowa pomoc doświadczonego doradcy Aconto, który wyszuka najkorzystniejszą ofertę kredytową zgodną z naszymi możliwościami oraz oczekiwaniami, a następnie przeprowadzi nas przez całą procedurę jego uzyskania aż do szczęśliwej finalizacji.

Takie wsparcie oszczędza nie tylko czas, ale i sporo pieniędzy dlatego też klienci często korzystają z tej możliwości. Na początku warto sprawdzić kredyt w Norwegii kalkulator, który pozwoli nam określić, z jakiego rzędu kosztami powinniśmy się liczyć, a następnie pozostaje już tylko skontaktować się z fachowym doradcą, który pomoże nam uzyskać pożądany przez nas kredyt, który otrzymamy najczęściej w polskiej walucie, pracując na co dzień w kraju wikingów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here