Czy banany są zdrowe

Czy zastanawialiście się kiedyś kupując banany czy to dobry zakup. Czy banany są zdrowe. Na pewno, niektórzy z was o tym myślą, lecz nie wszyscy. Większość po prostu kupuje ten konkretny owoc, bo go lubi. Wiele z was myśli „to owoc, musi być zdrowy”, ale czy na pewno.
Nie od dziś wiemy, że banany to skarbnica wieli witamin i minerałów, ale żeby móc z nich skorzystać musimy mieć możliwość zjedzenia ich, gdy są dojrzałe. W momencie, kiedy są przejrzałe tracą wiele ze swoich ważnych składników. Dlatego między innymi są zrywane jako owoce jeszcze zielone. W ten sposób docierają do naszych sklepów w najlepszym na spożycie momencie. Kiedy dopiero zaczynają dojrzewać, a proces ten rozpoczyna się już podczas podróży.
Wracając do naszych wartości odżywczych. Nasze żółte źródło witamin zawiera witaminy A, C, E, K oraz te z grupy B. Ponadto znajduje się w nim sporo błonnika, potasu, magnezu, fosforu i wapnia.
Dzięki zawartości potasu jest on dobrym rozwiązaniem dla osób z dużym ciśnieniem i osób w grupie ryzyka do wystąpienia tego schorzenia. W średniej wielkości bananie znajduje się około 358 mg (na 100 g). Dla porównania w pomidorach, które są za najlepsze źródło potasu zawierają około 237 mg na 100 g.
Mogą pomagać również w obniżeniu cholesterolu, dzięki zawartości rodzaju błonnika pokarmowego, pektyny. Jednak odnosi się to do mniej dojrzałych bananów, a najlepiej plantanów.
Banany zawierają witaminy:
-Witamina C
-Tiamina
-Ryboflawina
-Witamina B 6
-Kwas foliowy
oraz pozostałe wymienione wcześnie oraz minerały:
-Wapń
-Żelazo
-Magnez
-Fosfor
-Potas
-Sód
-Cynk
Myślę, że spokojnie na podstawie tych danych można uznać, że są to zdrowe owoce. Ponadto zalecane jest spożycie bananów w momencie nadprodukcji soków żołądkowych. Ponieważ soki żołądkowe mają odczyn kwaśny, a banany zasadowy, po zjedzeniu naszego owocu następuje wyrównanie sił pomiędzy tymi odczynami i upragniona ulga.
Ich przeciwnicy mogą powiedzieć, że przecież są tuczące, ale nie zmienia to faktu, że jednak jedzone z umiarem mają na nas dobry wpływ. Także z umiarem kochani jedzmy banany.

przedsiebiorczapani.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here