Czas na okna energooszczędne

Jak troszczyć się o przyrodę? Ochrona środowiska to jeden z wiodących tematów współczesnej debaty publicznej. Wiele osób zastanawia się, jak mogą pomóc. Jednym z lepszych sposobów jest ograniczenie zapotrzebowania na energię, w czym pomogą nowoczesne okna energooszczędne.

Świadomy wybór okien energooszczędnych

Wraz z popularyzowaniem zagadnienia ekologii, ludzie zwracają większą uwagę na swoje codzienne wybory. Segregowanie śmieci, unikanie opakowań z tworzyw sztucznych czy ograniczenie spożywania mięsa to ważne elementy zmniejszania własnego śladu węglowego. Chcąc jeszcze bardziej wpłynąć na poprawę kondycji środowiska, warto pomyśleć o rozsądnych inwestycjach w swoim gospodarstwie domowym.

Budującym dom polecane są okna energooszczędne. Najlepiej gdy spełniają zaostrzone normy pod względem izolacji termicznej. Obecnie przepisami prawa dopuszczone są do sprzedaży modele o współczynniku U nie większym niż 1,1 W/(m2.K). Jego wartość od kilku lat jest systematycznie zmniejszana. To efekt polityki unijnej, zmierzającej do ograniczania strat ciepła, a w konsekwencji zmniejszenia zapotrzebowania na energię.

Może się wydawać, że okna energooszczędne w jednym domu nie wystarczą, by uratować planetę. A jednak mają ogromne znaczenie. Kupując taką stolarkę okienną, udowadnia się innym, że rozsądne inwestowanie przekłada się na wieloletnie oszczędności. Stosujący okna energooszczędne w swoich domach promują rozwiązania proekologiczne. Im więcej osób zdecyduje się na zastosowanie stolarki pasywnej, tym lepiej.

Okna energooszczędne na każdą kieszeń

W ciągu niespełna dwóch lat współczynnik przenikania ciepła zostanie zmniejszony do poziomu 0,9 W/(m2.K). Kupując dzisiaj okna energooszczędne, z pozoru nie trzeba zaprzątać sobie głowy kolejnymi zaostrzeniami przepisów. Zdaniem ekspertów warto jednak wziąć to pod uwagę.

– Szczelniejsze profile i lepiej zabezpieczone pakiety szybowe przekładają się na niższe koszty ogrzewania domu. Raz zakupione okna energooszczędne procentują latami niższych rachunków, więc ostatecznie jest to rozsądna inwestycja – podkreśla przedstawiciel producenta okien Hensfort.

Nie ma sensu odbierać sobie szansy na zmniejszenie wydatków na ogrzewanie, zwłaszcza że w przyszłości ceny energii mogą pójść w górę. Okien nie wymienia się przecież co kilka lat. Profile renomowanych producentów posłużą dekady, więc koszty ich zakupu z pewnością się zwrócą.

Niektórzy inwestorzy obawiają się wysokiej ceny okien energooszczędnych. Za lepszą jakość trzeba co prawda zapłacić nieco więcej, ale współczesna oferta modeli pasywnych odpowiada możliwościom różnych konsumentów. Świetnym przykładem będą tu okna PVC. Ich przystępna cena idzie w parze z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. To okna energooszczędne nawet wówczas gdy korzysta się z przeszkleń znacznych rozmiarów.

Okna na miarę XXI wieku

Ekologia jest obecnie na czasie. Da się to odczuć w wielu branżach, szczególnie jednak w budownictwie. Do sprzedaży i użytku dopuszczane są materiały, pozwalające maksymalnie uszczelnić budynki. Chroniąc wnętrza przed utratą ciepła, przeciwdziała się efektowi cieplarnianemu. Wybudowanie obiektu z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii i produktów niestety nie wystarczy. To właśnie przez okna zwyczajowo ucieka bowiem najwięcej ciepła. Warto zatem zadbać o wykończenie domu stolarką okienną oraz drzwiową najlepszej jakości. Dostępne na rynku okna energooszczędne to rozwiązanie, spełniające oczekiwania użytkowników. A także osób, dążących do przywrócenia równowagi środowiskowej.

Sprawdź okna energooszczędne na www.hensfort.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here