Czarna farba do włosów

Czarny kolor to elegancja i ponadczasowy look. To odcień, który pasuje niemalże do każdej stylizacji, ale czy do każdego typu urody? Czy każdej osobie będzie w nim ładnie. Trzeba się nad tym zastanowić, bowiem wywabianie go „z głowy” to czasochłonna i karkołomna zabawa. Piękna i głęboka czerń może dodać klasy, ale z pewnością wymaga czasu i regularnego odświeżania odrostów. Aby uzyskać głęboką czerń, należy postawić na dobre farby, które są przeznaczone do półtrwałej lub trwałej koloryzacji.
Czarne włosy to ogólnie temat bardzo złożony. Po pierwsze należy zrobić to „z głową”, a po drugie trzeba zastanowić się jaki odcień czerni będzie dla nas odpowiedni, bowiem istnieje jej naprawdę wiele wariantów. Czarne włosy idealnie pasują do kobiet w typie „Królewny Śnieżki“, czyli posiadających jasną, porcelanową cerę bez niedoskonałości, a także niebieskie oczy. Czarny kolor świetnie uwypukli wszystkie zalety tego typu urody. Dodatkowo rozświetli i podkreśli kontur twarzy, jeśli dodatkowo na kości jarzmowe nałoży się róż w delikatnym, dziewczęcym odcieniu przypominający naturalny rumień. Panie, które mogą się pochwalić oliwkową i śniadą cerą powinny postawić na czernie z delikatnym odcieniem brązu, która będzie wyglądała zdecydowanie bardziej naturalnie niż zimna, głęboka czerń. Czarny kolor bardzo wyostrza rysy twarzy, dlatego jeśli naturalnie posiadasz bardzo charakterystyczną urodę, raczej powinnaś go unikać. Podobnie jest w przypadku, gdy na Twojej twarzy występuje bardzo dużo zmarszczek, gdyż czarny kolor tylko je uwypukli.
Należy pamiętać o tym, że czarne włosy bardzo mocno kontrastują z jasną skórą głowy. Dlatego czarny kolor może być nietrafiony w przypadku bardzo cienkich, przerzedzonych włosów z tendencją do wypadania. Prześwitująca pomiędzy włosami skóra głowy będzie wyglądała nieestetycznie, a nawet niezdrowo. Podobnie w przypadku włosów z tendencją do przetłuszczania i zbijania się w strąki. Pamiętaj, że czarne włosy wymagają odnawiania koloru średnio co trzy, cztery tygodnie. Wykonując koloryzację włosów, zadbaj o to, by jak najmniej pobrudzić skórę wokół nich. Możesz posmarować czoło, kontur twarzy i okolice uszu natłuszczającym kremem, który ułatwi późniejsze zmycie farby. Jeśli jesteś zdecydowana na tę barwę to udaj się do swojego ulubionego salonu fryzjerskiego. Wówczas będziesz miała pewność, że farba jest dobrej jakości, jest równomiernie nałożona, a całość stylizacji pasuje do twojej osoby.

mitomamka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here