Ćwiczyć rano czy wieczorem? Jaka pora dnia jest najlepsza

Każda pora dnia jest dobra na trening, ważne by ćwiczyć regularnie, najlepiej o stałych porach. Jeśli chcesz schudnąć, najlepiej ćwicz rano, bo wtedy metabolizm jest dość mocno pobudzony, chroni organizm przed odkładaniem się tłuszczyku, a przy okazji stymuluje go do szybszego spalania kalorii. Dodatkowo w trakcie ćwiczeń zostają uwolnione endorfiny, które pobudzają lepiej niż kawa, a do tego poprawiają nastrój. A więc ćwicz od rana, bo to samo zdrowie.

Choroby pasożytnicze skóry – co warto wiedzieć?

Choroby pasożytnicze skóry są wywołane bytowaniem różnych organizmów na skórze człowieka. Do najczęstszych tego typu chorób zalicza się świerzb i wszawicę. Za świerzb odpowiada świerzbowiec ludzki, który powoduje świąd skóry oraz wykwity grudkowe. W takim przypadku należy natychmiast zgłosić się do lekarza, który przypisze odpowiednie leki. Drugim schorzeniem jest wszawica. Objawy są świąd głowy. Świdą i drapanie noga powodować wtórnego zliszajowacenie. W tym przypadku także przyda się konsultacja z lekarzem.

Cystoskopia pęcherza – kiedy jest przeprowadzana

Cystoskopia to badanie pęcherza moczowego, które polega na wzrokowej ocenie błony śluzowej pęcherza moczowego przy użyciu wziernika – cystoskopu. Badanie to jest przeprowadzane w celu stwierdzenia obecność kamieni, guzów lub innych patologicznych zmian w układzie moczowym. W czasie tego badania są również wykonywane drobne zabiegi, takie jak biopsja lub niszczenie nieprawidłowej tkanki przy użyciu ciepła.

ohho.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPortal o zdrowiu
Następny artykułNaturalne jedzenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here