Trzymaj się z daleka od ekranów i monitorów. Około godziny przed snem wyłączyć całą elektronikę i przyciemnić światła telefonu i komputera. Lekarze zauważają, że nasze oczy są wrażliwe na niebieskie światło emitowane przez ekrany elektroniczne. Jasne ekrany są nie tylko trudne w oczach, ale także oszukują twoje ciało do myślenia, że ​​to jest w ciągu dnia i że twój umysł powinien być aktywny.

Zamiast patrzeć na ekran, przeczytaj książkę, napisz lub narysuj. Zrób coś relaksującego, który cię uspokaja lub sprawia, że ​​czujesz się spokojny. Możesz rozważyć wyłączenie światła podczas wykonywania tej czynności.

Poczekaj, aż spać. Napy to świetny sposób na ładowanie baterii, gdy masz stabilny rozkład snu, ale są one odwrotne do wydajności, gdy próbujesz zmienić wzorce snu. Nie spać wcale w ciągu dnia, aby móc zasnąć w odpowiednim czasie później.

Jeśli musisz spać, warto rozważyć dłuższy okres snu dłużej niż 20 minut.

Ustaw temperaturę pomieszczenia i ciała. Ponieważ ciało spada w temperaturze, gdy zasnął, można oszukać ciało, aby myśleć, że nadszedł czas, aby spać, symulując spadek temperatury.

Jeśli jest zimno na zewnątrz, weź gorący prysznic, aby podczas wychodzenia ciało doświadczało spadku temperatury.

Jeśli jest gorąco na zewnątrz, pozwól pomieszczeniu rozgrzewać, a następnie włącz klimatyzator.

www.pasazmamy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here