Co warto ubezpieczyć, wyjeżdżając na wakacje?

Wybierasz się na rodzinne wakacje za granicę i zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie wybrać, by zapewnić sobie i bliskim kompleksową ochronę? Przeczytaj nasz poradnik i zobacz, jakie elementy powinny składać się na ubezpieczenie wakacyjne dla dorosłych oraz dzieci. Poznaj kwotę ochrony kosztów leczenia, by ewentualny uraz nie spowodował dodatkowych wydatków.

Podstawa ubezpieczenia wakacyjnego – ochrona kosztów leczenia

Oferty polis wakacyjnych różnią się z uwagi na zakres i sumę ubezpieczenia, co bezpośrednio przekłada się na cenę składki. Wszystkie jednak mają wspólny element: ochronę kosztów leczenia, czyli podstawowe ubezpieczenie medyczne. Urazy, kontuzje i choroby to najczęstsze przykrości, jakie spotykają wczasowiczów, dlatego kompleksowa ochrona nie mogłaby pominąć narzędzia do zażegnania owych przykrości.

Ochrona kosztów leczenia zapewnia ubezpieczonym finansową pomoc w przypadku konieczności skorzystania z transportu medycznego, hospitalizacji, zakupu leków i środków medycznych, zabiegów i operacji, konsultacji ze specjalistami czy nawet transportu do kraju, jeśli stan zdrowia wykluczy możliwość samodzielnego powrotu. Przeczytaj OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia), by poznać elementy, o które możesz poszerzyć swoje ubezpieczenie. Takie poszerzenie będzie konieczne np. w przypadku ochrony kobiet w ciąży.

Przeczytaj artykuł: Wyjazd za granicę – jakie ubezpieczenie na Dominikanę?, by poznać wysokość kosztów leczenia i innych składników w odniesieniu do wakacji na Karaibach.

Podstawa ubezpieczenia wakacyjnego

OC w polisie wakacyjnej dla dzieci

OC w życiu prywatnym, czyli polisa chroniąca od odpowiedzialności cywilnej nie w samochodzie, ale na co dzień, sprawdza się szczególnie w dwóch sytuacjach:

– gdy jedziesz na wakacje celem uprawiania sportów,

– gdy jedziesz za granicę z dzieckiem.

W pierwszym przypadku podczas uprawiania sportu, zwłaszcza zaliczanego do tych o podwyższonym stopniu ryzyka, możesz wpaść na kogoś, zderzyć się z nim lub potrącić go. Jeśli wyrządzisz mu krzywdę lub uszkodzisz jego mienie, dzięki OC nie będziesz musiał płacić odszkodowania z własnej kieszeni.

W drugim przypadku mamy do czynienia z dzieckiem, czyli małą istotą ciekawą świata, nieostrożną i nieznającą jeszcze konsekwencji wszystkich swoich czynów. Zabawa piłką czy rzucanie kamieniami na odległość może się skończyć wybiciem komuś w aucie szyby lub inną szkodą. Jako opiekun prawny unikniesz odpowiedzialności cywilnej dzięki OC.

OC w polisie wakacyjnej dla dzieci

NNW i Assistance w podróży za granicę

Na wakacjach możesz skorzystać także z dodatkowych ubezpieczeń: NNW i Assistance. O oba możesz poszerzyć swoją podstawową polisę podróżną. NNW sprawdzi się w sytuacji poważniejszego urazu, zwłaszcza gdy wyleczenie go okaże się długotrwałe i skomplikowane. Otrzymasz środki niezbędne na zabiegi, leki czy rehabilitację.

Assistance to pakiet różnego rodzaju usług, między innymi medycznych, technicznych, informacyjnych i prawnych. Sprawdza się przede wszystkim za granicą, bo umożliwia otrzymanie natychmiastowej pomocy w stresowej sytuacji, w której nie możesz porozumieć się w zagranicznym języku z mieszkańcami obcego kraju. Masz do dyspozycji całodobową infolinię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here