Cienie do niebieskich oczu

Każda kobieta ma w swojej kosmetyczce przynajmniej kilka cieni do powiek, ale nie każda wie, że może nimi podkreślić nie tylko kształt swoich oczu, ale również ich kolor. Odpowiednie cienie do powiek zdecydowanie skierują całą uwagę na tęczówkę, idealnie się z nią komponując. Jeśli masz oczy niebieskie, jesteś prawdziwą szczęściarą, ponieważ pasuje do nich bardzo wiele kolorów i odcieni.

Jaki kolor wybrać?

Mając oczy niebieskie powinniśmy postawić przede wszystkim na odcienie pastelowe, a więc różowe, morelowe, delikatne fioletowe czy lawendowe. Są one na tyle łagodne, że dzięki nim kolor naszych oczu stanie się optycznie intensywniejszy i bardziej zauważalny. Warto te kolory mieszać lub przełamać szarością, co podkreśli makijaż. Kolory cieni do niebieskich oczu dzielimy na trzy rodzaje, a więc takie, które harmonizują z kolorem naszych tęczówek – będą do zielenie, fiolety i róże. Takie, które je podkreślają, a więc brąz, złoto i miedź oraz kolory dopełniające, a w przypadku niebieskich oczu będzie to pomarańcz. Choć brzmi to zaskakująco, bardzo wiele kobiet korzysta z pomarańczowych cieni do powiek. Oczywiście intensywny kolor jest przełamany brązem lub grafitem, jednak wciąż zapewnia doskonały i silny kontrast.

Jakie cienie są najlepsze?

Jeśli wybraliśmy już kolor cieni do naszych niebieskich oczu, warto zastanowić się nad rodzajem cienia, który zakupimy. Najpopularniejsze są cienie w kamieniu. Mają najlepszą wydajność, są trwałe, mają intensywne kolory oraz łatwo się aplikują. Innym rodzajem są pudry sypkie, jednak robiąc nimi makijaż należy mieć sporo wprawy, aby cień się nie osypywał. Jeśli dopiero się uczysz, mamy małą radę – najpierw wykonaj makijaż oka, a później nałóż podkład i puder na resztę twarzy. Jeśli zrobisz to w odwrotnej kolejności, zmazując z twarzy osypany cień, możesz stworzyć nieestetyczne plamy. Trzecim rodzajem są cienie w kremie. Mają one dość blade kolory i osiadają w załamaniach skóry, jednak tak delikatne odcienie będą pasować do niebieskich oczu.

stylizara.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here