W życiu prawie każdej kobiety przychodzi czas na planowanie macierzyństwa. Jest to zupełnie nowe doświadczenie, pełne wyzwań i niepokoju, więc naturalnym jest, że wówczas pojawiają się jej w głowie nurtujące pytania.

Jednym z pytań jest między innymi to, po ilu dniach po stosunku test ciążowy jest wiarygodny? Przede wszystkim należy jasno powiedzieć, że test ciążowy nigdy nie będzie w 100% wiarygodny, tak jak testy robione na podstawie krwi. Natomiast test ciążowy powinien pokazać w 99% prawdziwy wynik w dniu spodziewanej miesiączki lub później.

Jakie są pierwsze objawy ciąży – jak je prawidłowo rozpoznać? Otóż każda kobieta przechodzi ten czas inaczej. Najczęstsze początkowe objawy to mdłości, często wymioty, ogromne zmęczenie, brak apetytu, częste oddawanie moczu, ból piersi i pleców, czy nawet ból głowy. Brak miesiączki jest dość szczególnym objawem, który nie zawsze występuje. Należy pamiętać, że niektóre kobiety w początkowym okresie ciąży dalej miesiączkują. Jednakże brak okresu również nie zawsze zwiastuje ciążę. W przypadku rozwiania wszelkich wątpliwości zawsze najlepiej powtórzyć test na mocz, bądź upewnić się robiąc test z krwi w laboratorium, czy badanie USG.

Jakie mogą być przyczyny plamień przed okresem? Plamienie z dróg rodnych przed miesiączką może być spowodowane kilkoma powodami. Między innymi może to być poronienie, czy ciąża pozamaciczna. Jest to również skutek uboczny brania tabletek antykoncepcyjnych, bądź zmian w endometrium, takich jak na przykład mięśniak macicy.

Te oraz inne pytania powinny być zawsze zadane i skonfrontowane w gabinecie lekarskim, ponieważ każda kobieta może mieć inne objawy i inaczej się czuć. Każde wątpliwości należy konsultować, aby okres ciąży był spokojnym i bezproblemowym oczekiwaniem na rozwiązanie ciąży.

zdrowietiens.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here