Wiele linii lotniczych kusi niskimi i atrakcyjnymi cenami, które najczęściej wiążą się z ograniczaniem dodatkowych usług związanych z lotem. Dla niektórych pasażerów cena połączeń odgrywa pierwsze skrzypce podczas poszukiwania ofert lotów. Niemniej, zdecydowana większość osób regularnie podróżujących liniami lotniczymi nie może wyobrazić sobie lotu bez usług, które do tej pory stanowiły oczywistą ofertę przewoźnika. Sztywna oferta bez możliwości dostosowania jej do swoich wymagań sprawia, że podróż może stać się naprawdę uciążliwa. Zatem musimy decydować – lepszy komfort podróży i elastyczność w jej planowaniu, czy niższe koszta powiązane z gorszą jakością lotu i obsługi?

Lot biznesowy wynajętym samolotem, czy tradycyjnymi liniami lotniczymi?

Biznes rządzi się własnymi prawami, a czas oraz elastyczność są najważniejszymi czynnikami, które wpływają na planowanie podróży i dobór środka transportu. Obecnie coraz chętniej firmy i przedsiębiorstwa najróżniejszego szczebla decydują się na delegowanie swoich pracowników, wykorzystując ofertę prywatnych przewoźników. Dlaczego?

Koszta takich podróży dynamicznie topnieją, a pełne dostosowanie przewoźnika i lotu do wymagań firmy, możliwość wykonania lotu do niemal dowolnego miejsca na świecie oraz maksymalna oszczędność czasu podczas planowania i lotu sprawiają, że biznesowe loty wynajmowanymi samolotami zaczynają opłacać się coraz bardziej. Co więcej, usługi podmiotów oferujących wynajem prywatnych odrzutowców nie są obarczone podatkiem VAT.

Loty czarterowe pozwalają oszczędzić czas i pieniądze

Dla firm kluczowy jest również czas nieobecności pracowników wysłanych w podróż służbową. Korzystając z usług tradycyjnych linii lotniczych, należy liczyć się z dłuższym czasem pozostawania pracownika poza firmą, a co za tym idzie generowaniem pewnych strat związanych z jego nieobecnością. Oczekiwanie na odprawę, dłuższy czas trwania lotu związany z nierzadką koniecznością przesiadki, wynajęcie hotelu i ponowne perypetie dotyczące powrotu pracownika mogą sprawić, że cała delegacja trwać będzie nawet 3-krotnie dłużej, niż jest to konieczne.

Wynajmując prywatny odrzutowiec, omijamy konieczność wynajmowania hotelu i przebywania pracownika w danym miejscu dłużej, niż jest to wymagane. Po biznesowym spotkaniu pracownik może od razu wsiąść w podróż powrotną i powrócić tego samego dnia.

Należy również wspomnieć o chronicznym braku czasu w świecie biznesu. Często informacja o konieczności odbycia podróży biznesowej pojawia się zbyt późno, by być w stanie znaleźć wolne miejsce na wymagany lot i odpowiednio zaplanować podróż. Co więcej, loty rezerwowane na ostatnią chwilę są nierzadko bardzo drogie, a ich opłacalność staje pod znakiem zapytania.

Jeśli zatem oczekujesz elastyczności, pewności podróży, maksymalnej oszczędności czasu i najwyższego poziomu komfortu, warto skorzystać z oferty jednego z prywatnych przewoźników.

Artykuł partnera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here