Kobieta z telefonem

Praktycznie od początku swojego istnienia w naszym otoczeniu, telefony komórkowe wzbudzały sporo emocji. Pierwsze egzemplarze były co prawda toporne, ciężkie i mało skomplikowane, ale były jednocześnie wyznacznikiem konkretnego statusu społecznego. Pozwolić mogli sobie na nie tylko najbogatsi i najbardziej wpływowi ludzie. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, wynalazek udoskonalał się, taniał i trafiał do coraz większej ilości użytkowników.

Telefony komórkowe dziś.

Współczesne telefony komórkowe mają niewiele wspólnego ze swoim topornym antenatem. Rozwój technologiczny i postępująca miniaturyzacja układów elektronicznych pozwoliła umieścić we wnętrzu stosunkowo niewielkiej i lekkiej obudowy potężne urządzenie o ogromnej mocy obliczeniowej i zaskakującej ilości możliwych zastosowań. Współczesne telefony są dodatkowo wyposażane w całą gamę dodatkowych urządzeń i czujników. Są nimi na przykład niesamowite układy optyczne pozwalające na realizację dobrej jakości zdjęć i filmów. Należą do nich akcelerometry, odbiorniki GPS, czytniki linii papilarnych i cała masa innych. Co jeszcze ciekawsze – obecnie możemy sami dodawać do naszych telefonów funkcje, o których nie pomyślał producent. Jest to możliwe za sprawą ogromnej ilości aplikacji, które w łatwy sposób ściągamy i instalujemy na naszych urządzeniach.

Tak skomplikowane urządzenie jest oczywiście cennym przedmiotem, ale nie tylko jego fabryczna cena stanowi o jego wartości. Ulubione aplikacje, kontakty, zdjęcia czy muzyka, której często słuchamy, to właśnie elementy, które czynią nasz smartfon właściwie bezcennym.

Co robić, kiedy ten cud techniki i nasz osobisty asystent w jednym zaginie?

Po fakcie często już niewiele można zrobić. Telefon jest zablokowany więc potencjalny znalazca nie skontaktuje się z nami. Jeśli telefon zaginął, już po kilkunastu godzinach jego bateria wyczerpie się i urządzenie zniknie. Na szczęście istnieje możliwość zabezpieczenia telefonu wcześniej. Rozwiązaniem jest usługa Bezpieczny Telefon firmy mySafety. Rozwiązanie polega na oznakowaniu naszego urządzenia za pomocą indywidualnego e-Stickera, dzięki czemu zyskuje on elektroniczną tożsamość umożliwiającą jego identyfikację. Urządzenie może również wyświetlać informacje kontaktowe centrum telefonicznego mySafety, w którym można zgłosić odnalezienie telefonu. Firma mySafety zajmie się wówczas procedurą odbioru urządzenia od znalazcy oraz jego przekazania właścicielowi.

W rozszerzonej wersji aplikacji zarejestrowany w systemie mySafety telefon można również śledzić samodzielnie. Dzięki aplikacji mobilnej możliwe jest wyśledzenie jego lokalizacji, co może być przydatne w przypadku zgubienia. Aplikacja umożliwia również zdalne zablokowanie urządzenia a firma mySafety oferuje użytkownikom możliwość blokowania kart SIM w utraconym telefonie.

Biorąc pod uwagę jak cennymi dla nas urządzeniami są współczesne smartfony, istnienie takiej usługi jest nie tylko uzasadnione, ale wręcz konieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here