Astygmatyzm jest to wada wzroku objawiająca się nieostrym widzeniem głównie szczegółów zarówno z daleka jak i z bliska. W przypadku tego schorzenia rogówka lub soczewka nie jest idealnie okrągła, poprzez co np. piłka nożna będzie widoczna jako bardziej spłaszczony kształt. Astygmatyzm dzielimy na regularny i nieregularny, także prosty, odwrotny i skośny lub nawet zwykły krótkowzroczny, złożony krótkowzroczny oraz mieszany. Jednym z oczywistych objawów jest zamglone widzenie z każdej odległości, wyraźniejsze widzenie linii poziomych od pionowych lub na odwrót, uczucie zmęczenia oczu i niekomfortowe bóle głowy.
Cytomegalia wywoływania jest przez wirusa cytomegalii (CMV), który uaktywnia się w organizmie dopiero podczas chwili osłabionej odporności. Do zakażenia może dojść podczas wymiany płynów z chorym – takich jak krew, ślina, mocz, podczas transfuzji krwi, transplantacji narządów i bliskiego kontaktu z chorym. Zakażenie pierwotne zwykle przebiega bezobjawowo, ewentualne objawy to podwyższona temperaturą ciała utrzymująca się nawet do miesiąca, zmęczenie, bóle głowy oraz mięśni.
Seks i kalorie – odchudzanie przez przyjemność to nie tylko mit! Wyniki badań naukowców definiują seks jako gra wstępna, stosunek właściwy i przynajmniej jeden orgazm. Okazuje się, że podczas całego aktu można spalić nawet od 3 do 5 kalorii na minutę. Oczywiście wiadomo, że wyniki te mogą być znacznie bardziej imponujące zależnie od tego jakie inne atrakcje są dodatkiem. W porównaniu do treningu sportowego jest to o połowę mniejszy sukces, jednak gwarantujący o wiele większą przyjemność niż bieganie na bieżni lub podnoszenie ciężarów.

longtimebeauty.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here