Książki poradniki – jaką wiedzę można z nich uzyskać?

0
Książki poradniki

Nie w każdej kwestii możemy polegać na dobrych radach znajomych lub rodziny. W niektórych sprawach nawet oni nie są w stanie nam pomóc. Wówczas dobrym pomysłem jest skorzystanie z książki o odpowiedniej tematyce, która szczegółowo wyjaśni zagadnienie, z którym mamy problem. Literatura z tego gatunku pomoże nam uzyskać wiedzę, a z laika stać się ekspertem. Książki poradniki to najchętniej kupowane gatunki, które pozwalają samodzielnie i tanim kosztem rozszerzyć wiedzę na dany temat. Kiedy i dlaczego warto po nie sięgnąć? I gdzie kupić książki poradnikowe na różne tematy? Odpowiadamy!

Książki poradniki – jakiej tematyki dotyczą?

Książki poradnikowe to publikacje dotyczące konkretnej sfery z różnych dziedzin życia. Tego typu literatura porusza zagadnienia na poziomie podstawowym, dzięki czemu nawet osoba nie w temacie może go łatwo i szybko przyswoić. W sprzedaży dostępne są również książki na wyższym poziomie, dzięki czemu hobbyści i profesjonaliści z danej branży mogą rozszerzyć swoją wiedzę na dany temat.

Publikacje poradnikowe dotyczą niemal każdej sfery życia. Tego typu książki mogą poruszać zagadnienia związane z przygotowaniem do narodzin dziecka, jego wychowaniu, a nawet przygotowaniu się na posiadanie zwierzaka w domu. Publikacje dotyczą niemal każdej branży i zainteresowania. Poradniki pomagają usystematyzować wiedzę, wspierają naukę nowych umiejętności, a także uczą poprawnych schematów komunikacji międzyludzkiej. Tak naprawdę można znaleźć książkę poradnikową niemal na każdy temat.

Dla kogo książki poradnikowe?

Książki poradnikowe rozszerzają naszą wiedzę na dane zagadnienia. W związku z tym stanowią idealne źródło dla pasjonatów i hobbystów, jak i również profesjonalistów w swojej branży. Z tego typu publikacji nie korzystają jednak wyłącznie osoby o zaawansowanym stopniu wiedzy na dany temat. Wśród poradników znaleźć można również pozycje przeznaczone dla laików, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z daną tematyką.

Poradniki – książki są idealne zarówno dla dorosłych, jak i również dzieci, które interesują się konkretnymi zagadnieniami. Z publikacji korzystać mogą młodzi rodzice, którzy chcą dobrze przygotować się na wychowanie potomstwa, jak i również pary, którym zależy na podniesieniu jakości wspólnego życia. Książki poradnikowe są dobre dla miłośników zwierząt, kultury, obyczajów, hodowli, lecznictwa, zielarstwa, motoryzacji oraz wielu innych dziedzin życia. Trudno zatem jednoznacznie wskazać dla kogo są to odpowiednie książki.

Jeśli szukasz książek poradnikowych o nietypowej tematyce, to warto zajrzeć na stronę SkupSzop.pl, gdzie w sprzedaży dostępne są bardzo różne publikacje. Możesz kupić tam zarówno używane jak i nowe książki. W przypadku tych pierwszych ich cena jest niska, a stan bardzo dobry.

Transport kontenerowy podstawą światowego handlu

0
Transport kontenerowy podstawą światowego handlu

Międzykontynentalny przepływ towarów ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania światowej gospodarki. Handel międzynarodowy rozwinął globalizację łańcuchów dostaw, umożliwiając przedsiębiorcom pozyskiwanie materiałów i produktów z całego świata, optymalizację kosztów i dostęp do nowych rynków.

Jedną z najbardziej efektywnych i powszechnie stosowanych metod przemieszczania ładunków jest transport kontenerowy. Warto przyjrzeć się jego koncepcji, znaczeniu w handlu międzynarodowym oraz aspektach, które czynią z niego nieodzowną część nowoczesnej branży logistycznej.

Zrozumienie transportu kontenerowego

Transport kontenerowy, nazywany potocznie ładunkowym lub towarowym, to proces przemieszczania towarów w kontenerach różnymi środkami transportu, takimi jak statki, pociągi i ciężarówki. Konteneryzacja zrewolucjonizowała branżę logistyczną na całym świecie. Sercem transportu kontenerowego są kontenery, które mogą pomieścić szeroką gamę ładunków, od elektroniki i maszyn po odzież i żywność. Kontenery są zaprojektowane tak, aby można było je łatwo przenosić między różnymi środkami transportu bez konieczności rozładunku i ponownego załadunku w każdym punkcie tranzytowym. Cargo Transport wykorzystuje potencjał transportu kontenerowego, a oferowane przez nich przewozy kontenerów pozwalają oszczędzić nie tylko czas, ale także minimalizują ryzyko uszkodzenia towaru podczas przeładunku.

Znaczenie transportu towarowego

Przewozy kontenerów odgrywają kluczową rolę w światowej gospodarce, ułatwiając handel międzynarodowy i łącząc przedsiębiorstwa i konsumentów ponad granicami. Oto kilka kluczowych powodów, dla których jest to tak ważny element nowoczesnego handlu:

 • wydajność- procesy załadunku i rozładunku stają się szybsze i bardziej usprawnione;
 • minimalizacja kosztów- wykorzystanie przestrzeni i zmniejszenie zasobów ludzkich obniża koszt wysyłki towarów;
 • globalizacja- dostępność transportu kontenerowego umożliwia firmom dostęp do odległych rynków, a konsumentom korzystanie z produktów z całego świata;
 • łączność intermodalna- bezproblemowa integracja różnych szlaków transportowych, takich jak transport morski, kolejowy i drogowy.

Transport kontenerowy jest podstawą światowego handlu i przemysłu. Jego wydajny charakter zmienił sposób dystrybucji towarów między kontynentami, ułatwiając wzrost gospodarczy, poszerzając wybór konsumentów i wspierając współpracę międzynarodową. Patrząc w przyszłość, ważne jest, aby stawić czoła wyzwaniom stojącym przed branżą logistyczną, a Cargo Transport nie może się doczekać, by tego dokonać.

Czym jest rachunek maklerski? Jak go założyć i ile to kosztuje?

0
Czym jest rachunek maklerski

Rachunek maklerski to rodzaj rachunku bankowego, będący niezbędnym narzędziem do inwestowania m.in. na rynkach walutowych. Produkt stanowi część oferty wielu instytucji finansowych, stąd możliwe są różnice w warunkach jego prowadzenia. Tymczasem wybór odpowiedniego rachunku maklerskiego przekłada się bezpośrednio na jego potencjał inwestycyjny. Czym dokładnie jest rachunek maklerski, jak go założyć i ile to kosztuje?

Plany ESL – gotowe rozwiązania dla zapracowanych nauczycieli

0
Plany ESL

Znajomość języka angielskiego we współczesnym świecie to już praktycznie konieczność. Posługując się nim, jesteśmy w stanie sprawnie porozumieć się niemal w każdym jego zakątku. Co ważne, znajomość tego języka otwiera przed nami mnóstwo nowych możliwości, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Nie można się zatem specjalnie dziwić, że z roku na rok rośnie zainteresowanie nauką języka angielskiego. Jest to nie lada wyzwanie dla szkół językowych i wykładowców. Jak odpowiednio przygotować materiały edukacyjne i poprowadzić lekcje, aby efektywnie przekazać wiedzą, a przede wszystkim nauczyć języka?

ESL – gotowe plany lekcji angielskiego

Nauczyciele języka angielskiego to bardzo zapracowani ludzie. Aby prowadzone przez nich lekcje były atrakcyjne, a przede wszystkim przyniosły oczekiwane efekty w postaci znajomości języka na określonym poziomie, muszą oni włożyć w to ogrom pracy. Nie jest to jednak proste zadanie. Nauczyciel w ciągu godziny lekcyjnej nie tylko powinien przekazać szeroką wiedzę z zakresu gramatyki I ortografii, ale też dodatkowo powtórzyć słówka, przećwiczyć czytanie, mówienie i rozumienie języka. A przecież tempo nauki poszczególnych uczniów jest różne, dlatego materiał trzeba dostosować do ich indywidualnych postępów w nauce.

Metodyczne przygotowanie lekcji jest procesem niezwykle czasochłonnym, a przecież czas, który nauczyciel musi przeznaczyć na przygotowanie materiałów edukacyjnych, mógłby zupełnie inaczej spożytkować. Okazuje się jednak, że można te przygotowania znacznie przyspieszyć. Z pomocą przychodzą gotowe plany ESL. To znakomite narzędzie i pomoc dla nauczycieli języka angielskiego. Sprawdzony sposób, aby zaoszczędzić czas, a jednocześnie zaoferować swoim uczniom lekcje języka angielskiego na najwyższym poziomie.

Co to są plany ESL?

Skrót ESL pochodzi od anglojęzycznej frazy – English as a Second Language. W dosłownym tłumaczeniu oznacza to – angielski, jako drugi język. W tym stwierdzeniu jest dużo prawdy. Rzeczywiście język ten jest najczęściej nauczanym, zaraz po języku ojczystym. Choć szkół językowych i wykładowców angielskiego jest mnóstwo, nie narzekają oni na brak pracy. Przeciwnie, często brakuje im czasu na przygotowanie ciekawych i merytorycznych materiałów edukacyjnych. I tu z pomocą przychodzą gotowe plany ESL.

Plany lekcji ESL to gotowe materiały edukacyjne dedykowane nauczycielom języka angielskiego. Są one tworzone przez doświadczonych autorów, korektorów oraz innych specjalistów, którzy doskonale wiedzą, z jakimi problemami muszą na co dzień się mierzyć nauczyciele angielskiego. To gotowe scenariusze lekcji z różnych kategorii tematycznych dostosowane do poziomu zaawansowania uczniów. Korzystając z gotowych planów ESL, nauczyciel nie tylko oszczędza swój czas, ale przede wszystkim zapewnia osobom uczącym się języka angielskiego materiał edukacyjny, który jeszcze bardziej zachęca ich do nauki. Odwiedzając witrynę https://english4tutors.com znajdziemy gotowe plany lekcji ESL. Jeśli więc szukasz nowatorskich rozwiązań, dzięki którym Twoje lekcje języka angielskiego będą jeszcze ciekawsze, koniecznie zajrzyj pod ten adres internetowy!

Jak sfinansować studia MBA?

0
Jak sfinansować studia MBA

Uczestnictwo w programie MBA wiąże się ze sporymi kosztami. Wydatek jednak szybko się zwraca – zwłaszcza biorąc pod uwagę średnie wynagrodzenia absolwentów MBA. Dla niektórych osób wydatek związany z czesnym za studia może być jednak przytłaczający. Jak w takim przypadku sfinansować uczestnictwo w programie?

Pracodawca może sfinansować studia MBA

Osoby, które nie mają wystarczających środków na pokrycie całości opłat związanych ze studiami MBA mogą zwrócić się do swoich przełożonych o sfinansowanie uczestnictwa w programie. Taka prośba będzie uzasadniona, jeśli wiedza i umiejętności nabyte w trakcie studiów przyniosą wymierny zysk nie tylko absolwentowi MBA, ale też – jego pracodawcy. Tak będzie z pewnością w przypadku młodszych stażem menedżerów, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę w zakresie zarządzania i zdobywać niezbędne know-how od praktyków z różnych branży. Osoba wnioskująca do pracodawcy o dofinansowanie do studiów MBA musi jednak liczyć się z koniecznością podpisania zobowiązania do pozostania w firmie przez określony czas – tak, by pracodawca faktycznie mógł odczuć realną korzyść z posłania pracownika na program MBA.

Uczestnik ma prawo ubiegać się o międzynarodowe stypendium

Innym sposobem na sfinansowanie (w części lub całości) studiów MBA jest ubieganie się o międzynarodowe stypendium. Różnego rodzaju instytucje, fundacje, izby handlowe czy organizacje zaangażowane w promocję danego kraju wspierają finansowo rozwój kompetencji pracowników (zwłaszcza tych, które są przydatne w pracy w środowisku międzynarodowym) oraz ich mobilność. Część z tych organizacji decyduje się również na sfinansowanie studiów MBA wybranym wnioskującym. Należy oczywiście mieć świadomość, że otrzymanie takiego stypendium może być niezwykle trudne – w dodatku należy posiadać dobre argumenty przemawiające za sfinansowaniem studiów MBA. Jednym z nich może być chęć pracy w międzynarodowej instytucji pracującej na rzecz rozwiązywania określonych problemów globalnych.

Możliwość rozłożenia płatności na raty lub kredyt gotówkowy

Osoby, które nie są w stanie pozyskać zewnętrznego finansowania, mogą zawnioskować do uczelni o rozłożenie płatności na raty – o ile szkoła wyższa dopuszcza taką możliwość. Na przykład w Wyższej Szkole Bankowej (w zależności od programu MBA) można rozłożyć płatność nawet na 24 miesięczne raty – co już powinno umożliwić sporej grupie osób podjęcie studiów MBA. O tym, jak wygląda płatność za studia MBA w MERITO oraz jakie programy ma w swojej ofercie uczelnia można przeczytać więcej na https://studiamba.merito.pl/

Innym rozwiązaniem może być kredyt gotówkowy, pozwalający sfinansować opłaty za studia MBA. Niektóre produkty kredytowe są nie tylko niskooprocentowane, ale w dodatku można znacząco wydłużyć ich okres spłaty – tak, by uczestnik programu MBA nie odczuł zbyt mocnego ubytku w swoim miesięcznym, domowym budżecie.

Sposobów na sfinansowanie studiów MBA jest oczywiście więcej – dlatego też każda osoba, która marzy o uczestnictwie w programie, a nie dysponuje odpowiednimi środkami, powinna zapoznać się z różnymi metodami pozyskania dofinansowania do studiów.

 

Reklama.

Czy istnieją kursy dla nauczycieli?

0
Czy istnieją kursy dla nauczycieli

Zawód nauczyciela to niezwykle angażująca praca. Poza specjalistycznymi studiami, od nauczyciela wymaga się zaangażowania i pasji, dzięki której będzie w stanie przelać swoją wiedzę na dzieci i młodzież. Pedagog powinien posiadać nie tylko odpowiednie wykształcenie, ale i umiejętności interpersonalne. Aby nauka była bardziej efektywna, warto stale doskonalić i podnosić swoje kwalifikacje. Dlaczego? Powodów jest kilka. Wraz z rozwojem nauki, dezaktualizacji mogą ulegać pewne informacje, których uczyliśmy się na studiach. Nauka stale odkrywa przed nami coś nowego również w dziedzinie metod dydaktycznych. Jeśli zastanawiasz się, czy istnieją kursy dla nauczycieli, które podążają za aktualnymi trendami w świecie nauki i pedagogiki, ten artykuł jest właśnie dla ciebie.

Szkolenia dla nauczycieli – dlaczego warto?

Podnoszenie kwalifikacji sprawia, że stajemy się atrakcyjniejsi na rynku pracy. Konkurencyjność jest ważna w każdej dziedzinie, bez względu na to, czy prowadzimy firmę produkującą meble, pracujemy w branży medialnej, czy wypiekamy ciasta. Bycie konkurencyjnym dotyczy również nauczycieli, przede wszystkim dlatego, że oprócz publicznych placówek edukacyjnych i wychowawczych, na współczesnym rynku edukacyjnym powstaje również mnóstwo szkół i przedszkoli prywatnych. Poszukując pracy w zawodzie nauczyciela, warto móc pochwalić się aktualnymi kursami i kwalifikacjami, które podnoszą wartość i efektywność pracy z uczniem. Nowa wiedza i umiejętności sprawiają, że współpraca staje się przyjemniejsza dla młodzieży i w konsekwencji bardziej satysfakcjonująca dla samych nauczycieli.

Specjalne potrzeby edukacyjne

Szczególnie wrażliwą jest dziedzina edukacji, która obejmuje dzieci z różnego rodzaju problemami i dysfunkcjami, które mogą wynikać z wad rozwojowych, jak i czynników środowiskowych. Z tymi drugimi możemy mieć do czynienia w różnych przypadkach, na przykład:

 • jeśli dziecko wychowuje się w patologicznym środowisku lub grupie rówieśniczej, która ma niekorzystny wpływ na jego zachowanie;
 • pochodzi z mniejszości kulturowej bądź etnicznej, a problemem jest dla niego przystosowanie się do powszechnie obowiązujących norm zachowania;
 • opóźnienie w rozwoju wynika z przewlekłych problemów zdrowotnych, które uniemożliwiały wcześniejszą edukację.

Kursy dla nauczycieli – gdzie szukać?

Szkolenia dla nauczycieli są nie tylko przydatne, ale i potrzebne, jeśli mierzymy się w codziennej pracy z młodzieżą wymagającą szczególnej uwagi i troski. Kursy dla nauczycieli takie jak https://spe.edu.pl/category/kursy-szkolenia-otwarte/oswiata/  to bogata oferta specjalistycznych zajęć i warsztatów, prowadzonych w wygodnej i lekkiej formule. Szeroki wachlarz kursów pozwala poznać tematy ciekawe i unikatowe, dając nowe spojrzenie na dziedzinę, w której się poruszamy.

Jak zapewnić wysoką jakość obsługi klienta poprzez efektywny fulfillment?

0
Jak zapewnić wysoką jakość obsługi klienta poprzez efektywny fulfillment

Fulfillment to ciekawe rozwiązanie z branży logistyki kontraktowej, które pozwala na uzyskanie znacznie lepszych wyników niż podczas samodzielnych działań. Przekonaj się, na czym polega fulfillment dla ecommerce i czy będzie to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy!

Na czym polega fulfillment dla ecommerce?

Ostatnimi czasy coraz więcej firm korzysta z usług operatów, którzy oferują usługi z zakresu logistyki kontraktowej. Termin ten oznacza, że część działań, które normalnie powinny być realizowane przez sprzedawcę ecommerce, przeniesiona jest na barki innej firmy. Jedną z opcji w ramach logistyki kontraktowej jest właśnie fulfillment. Obejmuje on całkowitą realizację zleceń danego klienta przez zewnętrzną firmę. Dzięki temu możliwe jest skupienie się na innych działaniach, np. na ekspansji marki czy na dalszym rozwoju firmy.

Jak powinien wyglądać sprawny fulfillment?

Jeśli decydujemy się na skorzystanie z usług fulfillmentu oferowanego przez sprawdzoną firmę taką jak 3LP, możemy spodziewać, że zajmie się ona wszelkimi działaniami związanymi z obsługą zamówień. Oznacza to, że firma taka będzie zamawiać potrzebne towary u producentów, składować je we własnych magazynach, zapewniać obsługę tych magazynów, jak również dostarczać złożone zamówienia do adresatów. Mamy więc do czynienia z opcją, która całkowicie uwalnia sklep e-commerce od podejmowania jakichkolwiek działań. To zdecydowanie prostsze rozwiązanie niż decydowanie się na organizację wszystkiego samodzielnie. Co więcej, jest to działania tańsze, gdyż budowa i obsługa magazynu kosztowałaby więcej niż zlecenie pracy firmie zajmującej się fulfillmentem, która posiada własne zaplecze techniczne i personalne.

Jak usługa fulfillmentu wpływa na obsługę klienta?

Jeśli postawimy na wybór fulfillmentu do naszego sklepu, koniecznie musimy zadbać, aby firma, która oferuje tę usługę, była rzetelna oraz profesjonalna. Ma to duży wpływ na ogólne postrzeganie sklepu przez klientów. Jeśli zamówione produkty zostaną dostarczone w szybkim czasie, a dodatkowo będą odpowiednio zapakowane i zabezpieczone, możemy cieszyć się dobrą opinią wśród klientów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami z innymi, potencjalnymi klientami naszego sklepu. Jednak aby było to możliwe, całe zarządzanie magazynem, jak i dostawami musi być odpowiednio nadzorowane. Warto więc postawić na usługi sprawdzonych operatów takich jak firma 3LP, która już od wielu lat zajmuje się fulfillmentem.

Czym są i jak się zakłada fundacje rodzinne?

0
Czym są i jak się zakłada fundacje rodzinne

Czym jest fundacja rodzinna? Co daje jej utworzenie i w jaki sposób można ją stworzyć krok po kroku? Jeśli zadawałeś sobie te pytania, to ten artykuł jest dla Ciebie. W tym artykule przedstawimy, co zawiera nowa ustawa o fundacjach, która ma wejść w życie już w maju 2023 roku.

Czym są fundacje rodzinne?

Fundacje rodzinne to forma organizacji pożytku publicznego, której celem ma być realizacja określonych celów społecznych. W odróżnieniu od innych form organizacji pozarządowych, takich jak stowarzyszenia czy fundacje, fundacja rodzinna ma być tworzona z myślą o członkach jednej rodziny.

Fundacje rodzinne są reklamowane przez rząd jako doskonały sposób na przekazywanie majątku między pokoleniami i zachowanie polskiego kapitału w kraju. Mają pomóc w utrzymaniu i rozwijaniu rodzinnego biznesu lub chronić rodzinne tradycje i wartości. Ponadto utworzenie fundacji rodzinnej ma pozwolić na przekazanie darowizn w sposób zorganizowany i skuteczny.

Tego typu fundacje funkcjonują w wielu europejskich krajach, takich jak: Holandia, Austria, Szwajcaria, Księstwo Liechtenstein, Malta, Niemcy, Dania czy Szwecja. W Polsce nowa ustawa o fundacjach rodzinnych została przegłosowana 26 stycznia 2023 roku i oczekuje na wejście w życie 22 maja tego roku.

Jakie korzyści przynosi założenie fundacji rodzinnej?

Według zapewnień rządu założenie fundacji rodzinnej ma przynieść wiele korzyści. Wspomina się między innymi o takich aspektach jak:

 • Ochrona majątku — fundacje rodzinne mają umożliwić przekazywanie majątku z pokolenia na pokolenie w sposób zorganizowany i skuteczny.
 • Unikanie podziału majątku — utworzenie fundacji rodzinnej ma pomóc w uniknięciu uniknąć konieczności podziału majątku między spadkobierców i zapobiec wynikającym na tym tle konfliktom rodzinnym.
 • Ochrona przed wierzycielami — majątek przekazany na rzecz fundacji rodzinnej ma być zabezpieczony przed wierzycielami.
 • Podatek od darowizn — fundacje rodzinne mają pozwolić na optymalizację podatku od darowizn.
 • Działalność gospodarcza — według obecnych zapisów ustawy fundacje rodzinne będą mogły w ramach wyjątku prowadzić pewne rodzaje działalności gospodarczej, co umożliwi rozwój rodzinnego biznesu.

Jak stworzyć fundację rodzinną krok po kroku?

Założenie fundacji rodzinnej ma być pozornie proste. Zgodnie z informacją przekazaną na rządowej stronie i treścią ustawy wymagane będzie:

 1. Złożenie przez fundatora oświadczenia o ustanowieniu fundacji rodzinnej przed notariuszem w akcie założycielskim albo w testamencie.
 2. Sporządzenie statutu zawierającego reguły działania fundacji rodzinnej.
 3. Przekazanie majątku na fundusz założycielski.
 4. Ustanowienie organów fundacji rodzinnej.
 5. Wpisanie fundacji rodzinnej do prowadzonego przez sąd rejestru fundacji rodzinnych.

Ustawa o fundacjach w wielu kwestiach wydaje się dość nieprecyzyjna, o czym świadczą poprawki wnoszone przez rząd krótko po jej opublikowaniu. Wydaje się więc, że wiekowi właściciele rodzinnych biznesów będą musieli korzystać z pomocy prawnej w celu załatwiania wszystkich formalności i jak najlepszego zabezpieczenia interesów swoich i swojej rodziny.

Czy ustawa o fundacjach rodzinnych rozwiąże problemy rodzinnych biznesów?

Założenie fundacji rodzinnej to wbrew pozorom proces skomplikowany, wymagający czasu i wysiłku. Najpewniej będzie wymagał pomocy prawnej, aby rozwiązanie to rzeczywiście pozwoliło przetrwać rodzinnej firmie i nie przysporzyło kłopotów beneficjentowi. Jednakże należy zauważyć, że nowa ustawa o fundacjach może przynieść wiele korzyści dla polskich rodzin, w szczególności ochronić majątek i wypracowane dziedzictwo oraz umożliwić realizację ważnych celów społecznych. Warto więc obserwować, jak będzie się rozwijał ten temat i jakie jeszcze zmiany w ustawie wprowadzi rząd.

Dlaczego urządzenia pakujące pomagają w logistyce?

0
Dlaczego urządzenia pakujące pomagają w logistyce

Zastosowanie nowoczesnych technologii w logistyce pozwala na sprawniejszą obsługę klientów i zaoszczędzenie czasu. Firmy zajmujące się produkcją korzystają z różnego rodzaju maszyn. Automatyczne pakowanie umożliwia szybką i bezpieczną pracę. Sprawdza się w wielu branżach i niesie ze sobą liczne korzyści.

Dlaczego urządzenia pakujące są wsparciem w logistyce?

Maszyny pakujące pomagają w logistyce, a jest to zasługa automatyzacji. Cały proces pakowania przebiega szybko, sprawnie i bez pomyłek. Niestety ręczne pakowanie jest mało wydajne. Prowadzi często do wielu błędów popełnianych przez pracowników. Mogą oni niewystarczająco dobrze zabezpieczyć przesyłkę, która uszkodzi się podczas transportu czy też zużyć zbyt dużą ilość materiałów, takich jak np. folia.

Warto podkreślić, że koszt eksploatacji maszyn jest niższy od kosztów utrzymania pracowników zajmujących się pakowaniem przesyłek. Automatyzacja pakowania sprawia, że cała produkcja jest wydajniejsza, ponadto daje możliwość zbudowania silnej przewagi konkurencyjnej. Urządzenia pakujące przydają się nie tylko podczas sezonowych wzrostów zamówień, gdyż są sposobem na trwały wzrost efektywności procesów logistycznych. W logistyce niezwykle pomocne okazują się między innymi urządzenia zapewniające bezpośredni nadruk etykiety logistycznej na worku.

Automatyzacja produkcji zwiększa wydajność całego zakładu, co jest ważne w przypadku silnie rozwijających się przedsiębiorstw, u których nieustannie rośnie zapotrzebowanie na produkty. Aby usprawnić logistykę i zwiększyć odnoszone zyski, warto sięgnąć po takie urządzenia pakujące jak:

 • owijarki,
 • wiązarki,
 • zaklejarki,
 • zgrzewarki,
 • naważarki,
 • pakowarki próżniowe,
 • napinacze.

Wzrost efektywności zależy od wykorzystanych maszyn, które powinny być dostosowane pod daną branżę i potrzeby linii produkcyjnej.

Zalety innowacyjnych maszyn pakujących

Wybór konkretnych modeli urządzeń pakujących zależy od profilu prowadzonej działalności. Decydując się na inwestycję w specjalistyczne maszyny, należy zwrócić uwagę na ich specyfikację. Wśród zalet nowoczesnych urządzeń pakujących wymienić można:

 • prosty montaż i bezproblemowa obsługa,

 • dokładne dostosowanie do profilu działalności firmy,

 • możliwość zwiększenia tempa produkcji,

 • zachowanie systematyczności produkcji,

 • nowoczesny sposób sterowania,

 • współpraca z pozostałymi elementami linii produkcyjnych,

 • możliwość pakowania wszelkiej maści towarów.

Gdzie sprawdzą się urządzenia do automatycznego pakowania?

Maszyny pakujące w wersji automatycznej i półautomatycznej to znakomite rozwiązanie do średnich i dużych przedsiębiorstw. Idealnie sprawdzą się w firmach logistycznych, hurtowniach, dużych magazynach, firmach produkcyjnych, przy pakowaniu oraz produkcji żywności.

Do czego służą poduszki sztauerskie?

0
poduszki sztauerskie

Choć nazwa ta nie budzi żadnych skojarzeń, poduszki sztauerskie to po prostu worki wykonane z różnego rodzaju tworzyw, które niczym balon zamykają w środku powietrze. Kształtem jednak przypominają poduszki, z którymi mamy do czynienia w sypialni lub na salonowej kanapie. W transporcie różnego rodzaju asortymentu powszechnie stosuje się worki sztauerskie – najczęściej papierowe lub polipropylenowe. Jakie jest ich zadanie?

Zastosowanie w transporcie

Worki i poduszki sztauerskie określają jedną i tę samą grupę produktów, które służą zabezpieczaniu towarów w transporcie na rozmaite sposoby. Co więcej, jest to ekologiczne rozwiązanie, a nieuszkodzone poduszki sztauerskie można wykorzystywać wielokrotnie, dlatego warto inwestować w te, wykonane z trwałych tworzyw. Dzięki temu ekonomia będzie mogła iść w parze z dbałością o środowisko naturalne.

Bez względu na branżę, transportowane paczki i palety mogą chwiać się na boki. Nadmierny ruch ładunków, na przykład podczas ostrych zakrętów lub nagłego hamowania, może powodować szkody. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z towarem delikatnym jak szkło i ceramika, dekoracje, kosmetyki, ale nie tylko. Na tego typu przeciążenia szczególnie narażony jest asortyment przewożony transportem kołowym, czyli przy użyciu samochodów dostawczych, ciężarowych i tirów. Na mniejsze szkody narażone są paczki w transporcie kolejowym, ale kontenery morskie czy lotnicze w swojej dalekiej podróży mogą spotkać również wstrząsy, które mogą spowodować uszkodzenia delikatnej zawartości. Ładunek zabezpieczony przy pomocy worków nie przesuwa się, nie przewraca, nie ociera się i nie uderza o inne przedmioty. Jest też do pewnego stopnia chroniony przed wibracjami.

Jak używać poduszek sztauerskich?

Worki i poduszki sztauerskie występują w wielu rozmiarach, dzięki czemu możemy dopasować odpowiednią poduszkę, do pustej przestrzeni między kontenerami, skrzyniami lub paletami. Wypełniając wolną przestrzeń, ograniczamy możliwość rozchwiania się załadunku. To również doskonałe rozwiązanie, zabezpieczające transport mebli czy różnego rodzaju sprzętów AGD – zarówno większych, jak pralki i lodówki, jak i tych szczególnie delikatnych i kruchych jak na przykład monitory LCD. Ochrona ładunków za ich pomocą polega na umieszczaniu pustych worków w przestrzeniach między przewożonym towarem. Analogicznie, poduszki można umieścić pomiędzy ładunkami a drzwiami lub ścianami kontenera, naczepy itp.

Napełnianie worków przy pomocy pistoletu sprężającego powietrze

Puste worki umieszczone w przestrzeniach między kartonami są pompowane sprężonym powietrzem, dzięki czemu nabierają właściwego kształtu, wypełniając wolną przestrzeń i idealnie wpasowując się w lukę. Worki papierowe charakteryzują się większą sztywnością po napełnieniu, niż worki tkane z włókien polipropylenowych, które cechuje elastyczność. Pompowanie worka trwa zaledwie kilka sekund, potem wystarczy szczelnie zamknąć zawór. Po dostarczeniu przewożonych dóbr na miejsce wystarczy usunąć worki, by wygodnie dokonać rozładunku. Poduszki sztauerskie mogą być użyte ponownie.

ZOBACZ TEŻ

Książki poradniki

Książki poradniki – jaką wiedzę można z nich uzyskać?

Nie w każdej kwestii możemy polegać na dobrych radach znajomych lub rodziny. W niektórych sprawach nawet oni nie są w stanie nam pomóc. Wówczas...
Transport kontenerowy podstawą światowego handlu

Transport kontenerowy podstawą światowego handlu

Międzykontynentalny przepływ towarów ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania światowej gospodarki. Handel międzynarodowy rozwinął globalizację łańcuchów dostaw, umożliwiając przedsiębiorcom pozyskiwanie materiałów i produktów z całego...
Czym jest rachunek maklerski

Czym jest rachunek maklerski? Jak go założyć i ile to kosztuje?

Rachunek maklerski to rodzaj rachunku bankowego, będący niezbędnym narzędziem do inwestowania m.in. na rynkach walutowych. Produkt stanowi część oferty wielu instytucji finansowych, stąd możliwe...
Plany ESL

Plany ESL – gotowe rozwiązania dla zapracowanych nauczycieli

Znajomość języka angielskiego we współczesnym świecie to już praktycznie konieczność. Posługując się nim, jesteśmy w stanie sprawnie porozumieć się niemal w każdym jego zakątku....
Jak sfinansować studia MBA

Jak sfinansować studia MBA?

Uczestnictwo w programie MBA wiąże się ze sporymi kosztami. Wydatek jednak szybko się zwraca – zwłaszcza biorąc pod uwagę średnie wynagrodzenia absolwentów MBA. Dla...