Gdzie warto słuchać audiobooków?

0
Gdzie warto słuchać audiobooków

Jesień, napływające wciąż obostrzenia i nieuchronnie zbliżający się kolejny lockdown nastrajają raczej niezbyt optymistycznie. Z tego powodu, dla utrzymania własnego komfortu psychicznego, gorąco polecaną formą relaksu jest czytanie książek. Jak każdy doskonale wie, domowe biblioteczki nie są jednak z gumy, a ich ładowność jest mocno ograniczona, dlatego też po przeczytaniu wszystkich znajdujących się w niej pozycji, sięgamy po całkiem nowe tytuły. I tu pojawia się pytanie: czytasz czy słuchasz?

Audiobooki to coraz popularniejsza wersja książek. Choć niektórym, co bardziej zagorzałym fanom papieru, taka forma wydaje się gorsza, naukowo udowodniono, że stopień przyswajania tekstu słuchanego w niczym nie różni się od tego, kiedy tekst samodzielnie przeczytamy. Jest to więc absolutnie tożsamy poznawczo, za to o niebo wygodniejszy sposób na zapoznanie się z najnowszą twórczością ulubionych autorów.

Audiobooki

To, że audiobook audiobookowi nierówny, wie każdy, kto ma już na swoim koncie przynajmniej kilka odsłuchanych tytułów. Wiele zależy nie tylko od samej treści, ale i od sposobu jej przedstawienia. Dobry lektor jest tu zatem sprawą najwyższej wagi. Z takimi właśnie profesjonalistami współpracuje platforma Storytel – jeden z większych graczy na tym rynku. Grażyna Wolszczak, Piotr Fronczewski czy niezrównany wręcz Filip Kosior, to tylko wisienka na torcie wszystkich profesjonalistów, z których składa się serwis. Bogata oferta tytułów i genialni lektorzy to podstawa prężnie działającej platformy z audiobookami, która z powodzeniem funkcjonuje już od 15 lat.

Miejsc wartych uwagi jest oczywiście kilka. Inny dostawca usług, podobnie jak Storytel, posiada w ofercie audiobooki i słuchowiska, za to funkcjonuje na nieco innej zasadzie. Wybrane tytuły można zakupić pojedynczo, po uprzednim ich przetestowaniu, lub wybrać opcję z abonamentem i sporym pakietem publikacji. Warto jednak zaznaczyć, że w cenie abonamentu otrzymujemy dostęp tylko do części tytułów dostępnych w serwisie. Za każdy poza pakietem trzeba dodatkowo zapłacić. To znacząco różni obie oferty, ponieważ Storytel w opłacie abonamentowej oferuje wszystkie dostępne u siebie materiały.

audiobooki storytel

Nie inaczej jest z trzecim liczącym się graczem na polskim rynku audiobooków. Tak, jak poprzednicy, znana platforma również oferuje system abonamentowy oraz bezpłatny okres próbny do 14 dni. Rozczarowująca może być jedynie ilość dostępnych publikacji, ponieważ jest ich zaledwie kilkanaście tysięcy, z czego jedynie około czterech tysięcy to audiobooki. Mimo że taka ilość z powodzeniem starczy na kilka lat słuchania, w porównaniu z ogromem tytułów dostępnych na Storytel, wypada to dość blado. Zwłaszcza, że po takim gigancie można by spodziewać się czegoś więcej.

Świat online jest szeroki i niezwykle bogaty w treści, nic więc dziwnego, że i rynek dostawców audiobooków się nasyca. Dokonując wyboru, warto przeze wszystkim skorzystać z opcji 14-dniowego testu, co da realną możliwość oceny, która platforma spełnia wszystkie nasze oczekiwania względem bogatej biblioteczki, komfortu użytkowania i intuicyjnej aplikacji.

Czym jest kredyt podatkowy dla firm?

0
Czym jest kredyt podatkowy dla firm

Początkujący przedsiębiorca ma prawo do wnioskowania o tzw. kredyt podatkowy, dzięki któremu będzie w stanie odroczyć płatność zaliczek na podatek dochodowy. Jest to przywilej dla określonej grupy podatników prowadzących własną działalność. Na portalu SprawdzonyEkspert.pl dowiesz się na czym polega kredyt podatkowy dla firm oraz kto i w jaki sposób może z niego skorzystać.

Czym jest kredyt podatkowy?

Kredyt podatkowy najprościej mówiąc, daje możliwość uiszczenia podatku w nieco późniejszym terminie. Z tego typu odroczenia zapłaty zobowiązania podatkowego mogą skorzystać tylko przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają dopiero własną działalność gospodarczą. Zwolnienie z podatku dotyczy zaliczek na podatek dochodowy. Spłata zaliczek zostaje rozłożona na następne 5 lat po 20% rocznie. Zazwyczaj takie zaliczki regulowane powinny być do 20 dnia każdego miesiąca. Odroczenie zapłaty podatku to nie to samo, co tzw. metoda kredytu podatkowego dotycząca unikania podwójnego opodatkowania osób osiągających dochody za granicą.

Kto może uzyskać kredyt podatkowy?

Kredyt podatkowy skierowany jest do osób, które rozpoczęły swoją działalność gospodarczą i od co najmniej 3 lat przed założeniem działalności nie prowadziły żadnej firmy i nie były wspólnikiem spółki. Odroczenie płatności zaliczek można uzyskać po roku prowadzenia działalności, o ile była ona prowadzona przez minimum 10 miesięcy lub 2 lata po rozpoczęciu działalności, w przypadku gdy w pierwszym roku jej funkcjonowania trwała ona krócej niż 10 miesięcy. Kredyt podatkowy zostanie przydzielony m.in. osobom, które w poprzednim roku osiągnęli średni miesięczny przychód w wysokości minimum 1000 euro oraz zatrudniali co najmniej 5 osób na podstawie umowy o pracę.

Jak starać się o kredyt podatkowy?

Aby ubiegać się o kredyt podatkowy należy złożyć w urzędzie skarbowym pisemne oświadczenie o korzystaniu z takiego rozwiązania na podstawie art. 44 Ustawy o podatku dochodowym. Pismo powinno być złożone najpóźniej do dnia 31 stycznia w roku podatkowym, w jakim chcemy dostać kredyt. Ważne jest, aby zawrzeć w piśmie informacje potwierdzających spełnienie wymaganych warunków upoważniających do ubiegania się do otrzymania kredytu podatkowego.

Czy warto skorzystać z kredytu podatkowego?

Celem kredytu podatkowego jest wspieranie początkujących przedsiębiorców w rozwijaniu ich biznesu. Dzięki odroczeniu płatności zobowiązań podatkowych mogą oni przeznaczyć środki na inne cele. Może to być np. zakup urządzeń biurowych lub inwestycja w działania marketingowe mające na celu rozreklamowanie firmy w sieci. Warto jednak pamiętać, że odroczony podatek będzie musiał zostać w przyszłości spłacony. Płatność będzie rozłożona na 5 lat, co jest dużym plusem tego rozwiązania.

Jeśli nie wiesz jakie kroki podjąć, aby ubiegać się o przyznanie kredytu podatkowego, skontaktuj się z specjalistą! Znajdziesz go z łatwością na portalu SprawdzonyEkspert.pl. W katalogu fachowców możesz odnaleźć profesjonalistę, który podpowie Ci, co zrobić, aby bank zwolnił Cię z płacenia zaliczek na podatek dochodowy. Korzystając z serwisu masz pewność, że wszyscy eksperci są sprawdzeni przez klientów. Na profilu każdego z nich możesz zaznajomić się z opiniami osób, które miały okazję korzystać z usług danego fachowca. Na stronie internetowej SprawdzonyEkspert.pl masz możliwość przeczytania ciekawych i merytorycznych artykułów na tematy związane z szeroko pojętymi kredytami.

Parterem merytorycznym materiału jest: https://sprawdzonydoradca.pl/miasto/64-wroclaw

Czy warto korzystać z platform handlowych w e-commerce?

0
platformy zakupowe

Internetowa platforma handlowa, czyli marketplace, jest stroną, na której użytkownik wybiera spośród wielu ofert różnych producentów. Często mylona jest z porównywarką cenową, jednak tutaj nie ma możliwości porównywania produktów, ani cen. Z perspektywy użytkownika nie zmienia się wiele, bo mechanizm kupowania jest taki sam, jak w sklepie internetowym. Jednak producenci i dystrybutorzy mają już więcej możliwości.

Marketplace w e-commerce

Marketplace doskonale sprawdza się, zwłaszcza w przypadku firm wkraczających do świata e-handlu, a więc takich, które nie mają jeszcze bazy klientów i rozpoznawalności potrzebnej to utrzymania sprzedaży na odpowiednim poziomie. Jednak dobrze prosperujące witryny e-commerce także korzystają z platform handlowych.

Samo uruchomienie i wypozycjonowanie sklepu w Google zajmuje sporo czasu, a do tego dochodzi optymalizacja strony. A co kiedy już w tym momencie chcesz i możesz sprzedawać? Najkorzystniejszym rozwiązaniem w tym przypadku, oczywiście przy jednoczesnym rozwijaniu własnego serwisu e-commerce, jest marketplace. Jeśli nie masz swojego sklepu i nie zamierzasz mieć, to tutaj również poprowadzisz biznes.

Najbardziej znanym marketplace w Polsce jest Allegro. To już marka sama w sobie, dlatego korzystanie z platformy daje dostęp do wielu milionów użytkowników na co dzień korzystających z serwisu. Jeśli masz swój sklep, łatwo zintegrujesz go z Allegro, a dzięki systemowi reklamowemu Allegro Ads wypromujesz swoje oferty, również w Google i na Facebooku. Inne znane polskim użytkownikom platformy handlowe to Amazon, Carrefour Marketplace, eBay, eMAG, Empik Marketplace, PGE eSklep.

Platforma zakupowa czy własny sklep?

Jeśli chodzi o sklepy internetowe, to wśród zalet tego rozwiązania możemy wymienić pozyskiwanie nowych klientów, budowanie rozpoznawalności na rynku e-commerce, zautomatyzowanie procesu sprzedażowego czy łatwą obsługę. Użytkownicy mogą kupować szybko i bezpiecznie – platformy weryfikują sprzedających. Kupowanie kilku produktów (w tym przeglądanie i transakcja), ale innych firm odbywa się w jednym miejscu. Nawet jeśli sprzedawca ma swój sklep internetowy, użytkownik wciąż kupuje i płaci na marketplace. Jednak kupujący musi osobno zapłacić za produkty od różnych sprzedawców, co wiąże się też z oddzielną przesyłką.

Czy marketplace ma wady? Owszem. Jednak to, czy przeważą one nad zaletami jest już kwestią indywidualną. Zasady na marketplace ustala właściciel platformy, użytkownicy widzą wszystkie opinie, również negatywne. Korzystanie z platformy nie jest darmowe. Rozliczanie następuje w modelu prowizyjnym, ale mamy też do czynienia z opłatami, np. za wystawienie oferty lub sprzedaż, a dodatkowym kosztem może być opłata za konto.

Bez względu na miejsce sprzedaży, dla sklepu najważniejszy jest klient. Na marketplace komunikacja ma mniej indywidualny charakter, co utrudnia budowanie relacji, a pierwsze zakupy mają mniejszą szansę stać się cykliczne.

E-commerce ma wiele twarzy

Facebook Marketplace znany jest zarówno użytkownikom, jak i firmom. Jednak nie jest to typowy marketplace, bo transakcja nie zachodzi na w serwisie. Jeśli chodzi o firmy, to Facebook stopniowo wprowadza funkcje dla sklepów. Sprzedawcy mogą pokazywać  tutaj swój asortyment, w tym towary, nieruchomości, bilety na wydarzenia oraz korzystać z reklamy. Promowana oferta oznaczona jest jako „sponsorowana” i przenosi użytkownika do strony internetowej.

Czy warto sprzedawać w kilku miejscach jednocześnie? Z pewnością dobrze jest testować różne kanały sprzedaży. Mimo że sklepy segmentują swoich odbiorców, starając się dopasować do nich możliwe jak najbardziej spersonalizowane oferty, to upodobania zakupowe klientów ulegają zmianie. Pokazała to, chociażby pandemia. Uwaga e-konsumentów jeszcze bardziej zwróciła się w kierunku bezpieczeństwa płatności (a znane marketplace wzbudzają zaufanie w tej kwestii), opinii, ceny, poziomu obsługi, czasu i wyboru dogodnej opcji dostawy.

Rysunek i malarstwo – pasja, którą warto rozwijać

0
malarstwo

Wiele osób lubi i pragnie malować lub rysować, jednak samodzielnie nie są w stanie wykonywać tego tak, jak sobie wymarzyli. Brak satysfakcji często prowadzi do porzucenia zainteresowania, co niestety może zaowocować poczuciem przygnębienia, żalem oraz frustracją. Dlatego, zamiast rezygnować, lepiej kontynuować pod okiem specjalisty.

Dla kogo jest przeznaczony kurs rysunku i malarstwa?

Malarstwo i rysunek to dwa blisko związane ze sobą obszary sztuki, które dostępne są dla każdego. Nie ma żadnych granic wiekowych, które uniemożliwiałyby podjęcie nauki. Wystarczy tylko uwierzyć, że ćwiczenia pozwolą rozwinąć umiejętności, a talent nie jest wyznacznikiem odniesienia sukcesu.

Z tych względów kurs rysunku i malarstwa, który znalazł się na stronie https://akademiarysunku.pl/, przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych. Oferta została podzielona na trzy grupy wiekowe: małych dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Dzięki temu osoby w różnym wieku będą mogły ćwiczyć swoje umiejętności z innymi, którzy mają podobne doświadczenia, zainteresowania i wiek, co na pewno ułatwi rozwój.

Dlaczego warto rozwijać swoją pasję?

Przede wszystkim właśnie dlatego, że to pasja. Sprawia przyjemność, daje radość i satysfakcję, a spędzony na niej czas nigdy nie jest stracony. W efekcie może także doprowadzić do rozwoju talentu, który zostanie doceniony przez innych.

Oprócz własnej satysfakcji i przyjemności, rozwój tego zamiłowania może także przysłużyć się do rozwoju ogólnej kreatywności i wzmocnić zmysły oraz wyczulenie na piękno świata. Pragnąc szkicować miejskie krajobrazy, należy je przecież najpierw zauważać, a chcąc poświęcić się impresji, warto rozwijać swoją zdolność dostrzegania nastrojowych chwil czy światłocieni.

Umiejętność rysowania lub malowania można wykorzystać w prywatnych celach. Posłuży upamiętnianiu ciekawych, odwiedzonych miejsc oraz wyjątkowych momentów, które przydarzają się w życiu. Wielu osobom pasja może także przydać się w pracy, na przykład do przygotowania ciekawej prezentacji czy coraz popularniejszych materiałów dostępnych online.

Jak wygląda kurs podstawowy?

Swoją przygodę z rysunkiem i malarstwem warto zacząć w poznańskiej szkole od kursu podstawowego, który pozwoli na rozwinięcie wszystkich, niezbędnych umiejętności. Został on przygotowany w kilku przystępnych modułach, które można wykupić samodzielnie lub w pakietach.

Każdy moduł przedstawia konkretne zagadnienia, związane z jednym działem tej wyjątkowej pasji. Omawiane są między innymi takie zagadnienia jak światłocień, malowanie krajobrazów, martwej natury czy postaci ludzi i zwierząt. Dla miłośników mangi przygotowany został również moduł, który specjalizuje się w tej wyjątkowej, japońskiej sztuce, z dnia na dzień zdobywającej sobie coraz więcej miłośników także w Polsce.

Dzięki tak szerokim możliwościom i prowadzeniu nauki w trybie online, każdy będzie mógł udoskonalić swoją technikę rysunku i malarstwa, bez względu a wiek, porę roku czy odległe miejsce zamieszkania. Dlatego, jeśli jesteś zainteresowany rozwojem, skorzystaj z tej ciekawej możliwości.

Najważniejsze przybory szkolne

0
Najważniejsze przybory szkolne

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę” –  kto z nas nie pamięta tej piosenki z beztroskich czasów przedszkola? Rysowanie to jedna z ulubionych czynności dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, dlatego warto zainwestować w dobre kredki oraz inne przybory szkolne. Plastyczne artykuły sprawdzą się również podczas nauki zdalnej, gdy dziecko nie może wyjść z domu i zwyczajnie się nudzi. O czym warto pamietać przy kompletowaniu zestawu dla najmłodszych twórców?

  1. Kredki do szkoły – rodzaje
  2. Piórniki szkolne
  3. Pisaki do szkoły

Kredki do szkoły – rodzaje

Kredki do szkoły to podstawowe przybory, jakimi powinno dysponować zarówno młodsze, jak i starsze dziecko. Obecnie można znaleźć dużo ciekawych zestawów z różą gamą kolorystyczną. Większe zestawy pozwalają na dobór intensywności jednej barwy. Najcześciej w najbardziej podstawowych zestawach znajdują 4 kolory. Dla małego ucznia taki komplet może być jednak za mały. dlatego warto zdecydować się na zakup co najmniej dwunastu odcieni. Kredki można podzielić także na różne rodzaje. Na lekcjach plastyki najczęściej używa się kredek ołówkowych składające się z grafitów w różnych barwach. Popularne artykuły szkolne to także kredki świecowe oraz woskowe. Świecowe elementy wykonano na bazie parafiny, natomiast woskowe na bazie wosku pszczelego. Ciekawym rozwiązaniem okazują się kredki żelowe, mające postać sztyftu wykręcanego z plastikowej oprawy. Dają bardzo nasycone barwy, dlatego spodobają się najmłodszym użytkownikom. Nie można także zapomnieć o produktach pastelowych, które nadają się do pięknych rysunków.

Piórniki szkolne

Żaden uczeń nie obędzie się bez piórnika, które pozwalają na zapakowanie całego arsenału długopisów oraz ołówków. Piórniki szkolne powinny być przede wszystkim pojemne. Decydując się na zakup konkretnego modelu, zwróć uwagę na sposób jego wykonania. Liczą się przede wszystkim solidne tkaniny, dzięki którym piórnik przetrwa kilka lat nawet przy wysokim stopniu eksploatacji. Przy zakupie warto także zapytać dziecko, czy dany piórnik się podoba. Młodsze dzieci często wybierają piórniki z bohaterami ulubionych bajek. Dla starszych uczniów idealne będą jednokolorowe saszetki na długopisy.

Pisaki do szkoły

Oprócz kredek, dużą rolę odgrywają pisaki do szkoły. Mogą służyć do rysowania. Przez starsze osoby są często wykorzystywane do podkreślania ważnych elementów w zeszytach, dzięki czemu notatki stają się czytelniejsze. Zestawy markerów oferują różne liczbę kolorów, dzięki czemu można dobrać komplet odpowiadający zapotrzebowaniu.

Samochody Hyundai

0
Hyundai

Nowe Hyundaie są po prostu piękne – zaprojektowano je od podstaw tak, by podobały się europejskiemu konsumentowi. Nic dziwnego, że marka ta przebojem wdarła się na czołówki list sprzedaży na Starym Kontynencie. Dodatkową zachętą do rozejrzenia się za swoim nowym Hyundaiem, jest możliwość skorzystania z atrakcyjnie wycenionego abonamentu, dzięki któremu w ciągu kilku dni wyjedziesz nowym samochodem z salonu, płacąc niewielką opłatę. Jak to działa?

Dlaczego Hyundai?

Hyundai to jedna z najdynamiczniej rozwijających się marek motoryzacyjnych na świecie. Choć pochodzi z Korei, to dążenie do perfekcji i wysoka jakość wykorzystywanych podzespołów powodują, że jest równie ceniony, jak japońscy producenci. Hyundai przez ostatnie kilkanaście lat wykonał ogromny postęp technologiczny, jak i wizerunkowy, czego efekty można zauważyć na własne oczy. Nowe modele – i20, i30, Elantra czy Tucson wyglądają nowocześnie, ale i gustownie i widać, że są projektowane w europejskim stylu. Jednak nie sama stylistyka decyduje o tym, czy samochody są warte zainteresowania. Dużo ciekawych rzeczy można znaleźć od strony technicznej – zarówno autorskie jednostki napędowe koncernu Hyundai-Kia, jak i elementy zawieszenia, układu kierowniczego, czy rozwiązania zapewniające komfort należą do najwyżej ocenianych w motoryzacyjnym świecie. A ekonomiczność i niezawodność koreańskich silników jest regularnie bardzo wysoko plasowana w różnych rankingach i porównaniach. Dlatego naprawdę warto przyjrzeć się ofercie Hyundai i samodzielnie sprawdzić, jak wygodne i bezpieczne są to samochody. Szczególnie że teraz dostępne są one w ramach nowych modeli finansowania – m.in. abonamentu.

Nowy Hyundai na abonament

Oferowane w ramach Hyundai abonament samochody kosztują znacznie mniej niż gdyby zdecydować się na „tradycyjny” kredyt lub leasing.  Jak to możliwe? Wszystko dzięki całkowicie innemu podejściu do posiadania auta. Decydując się na abonament, tak naprawdę rezygnujesz z wykupu samochodu na własność, co z jednej strony może wydawać się wadą, a z drugiej zaletą. Dlaczego zaletą? Otóż osoby kupujące na kredyt mają wliczoną w raty całą jego wartość, więc kończąc spłacanie rat, stają się jego właścicielami. Ci, którzy wybierają leasing, spłacają pewną cześć w postaci rat, od których wysokości zależy końcowa kwota wykupu. W obu tych przypadkach na koniec okresu spłaty stajesz się właścicielem samochodu – akurat po kilku latach eksploatacji, kiedy najchętniej byś się go pozbył. W abonamencie płacisz tylko raty odpowiadające utracie jego wartości podczas eksploatacji Twojego Hyundaia, powiększonej o niewielkie koszty operacyjne. W momencie, kiedy kończy się Twoja umowa, po prostu wymieniasz samochód na kolejny model – to łatwiejsze niż szukać kupca na używane auto.

Magnez – właściwości i zalety suplementacji

0
suplementy

Teoretycznie magnez jako jeden ze zdecydowanie nadrzędnych, podstawowych pierwiastków okazuje się z czysto biologicznego punktu widzenia wyjątkowo ważny dla organizmu ludzkiego i w konsekwencji tego dostarczany jest wraz z wysokiej jakości produktami spożywczymi, ale nie tylko. Coraz częściej specjaliści zalecają swoim pacjentom wartościowe preparaty na bazie magnezu takie jak między innymi certyfikowane wyroby z rekomendowanej strony sklepswanson.pl. Po co zatem dodatkowo suplementować kapsułkową wersję magnezu, gdy tak duże jego ilości znajdują się w codziennie spożywanych pokarmach?

Jak wybrać materiał na nagrobek?

0
materiał na nagrobek

Planujesz odnowienie rodzinnej mogiły? Szukasz właściwego materiału na realizację solidnej, trwałej, ale i jednocześnie estetycznej płyty nagrobnej? Zanim wydasz kilka tysięcy złotych na inwestycję, koniecznie powinieneś przeczytać niniejszy poradnik, a za jego pośrednictwem postaramy się podpowiedzieć Ci, na jaki typ surowca warto się zdecydować. Do wyboru jest dziś mnóstwo różnorodnych odmian tworzyw chętnie wykorzystywanych w branży funeralnej.

Futures – analiza techniczna na rynkach kontraktów terminowych

0
Futures

Akcje spółek, metale szlachetne i pary walutowe pozostają najchętniej wybieranymi przez traderów detalicznych instrumentami finansowymi. Coraz większą popularnością cieszą się jednak tzw. futures. Czym są i jak możemy analizować ich ceny?

Sprawny i bezpieczny transport

0
Sprawny i bezpieczny transport

Dla każdego producenta i handlowca jedną z kluczowych operacji jest transport. Musi być bezpieczny, a jednocześnie sprawny. Zawsze problemem jest transport zwrotny opakowań. Dlatego warto pomyśleć o kontenerach i skrzyniopaletach składanych.

ZOBACZ TEŻ

Gdzie warto słuchać audiobooków

Gdzie warto słuchać audiobooków?

Jesień, napływające wciąż obostrzenia i nieuchronnie zbliżający się kolejny lockdown nastrajają raczej niezbyt optymistycznie. Z tego powodu, dla utrzymania własnego komfortu psychicznego, gorąco polecaną...
Czym jest kredyt podatkowy dla firm

Czym jest kredyt podatkowy dla firm?

Początkujący przedsiębiorca ma prawo do wnioskowania o tzw. kredyt podatkowy, dzięki któremu będzie w stanie odroczyć płatność zaliczek na podatek dochodowy. Jest to przywilej...
platformy zakupowe

Czy warto korzystać z platform handlowych w e-commerce?

Internetowa platforma handlowa, czyli marketplace, jest stroną, na której użytkownik wybiera spośród wielu ofert różnych producentów. Często mylona jest z porównywarką cenową, jednak tutaj...
malarstwo

Rysunek i malarstwo – pasja, którą warto rozwijać

Wiele osób lubi i pragnie malować lub rysować, jednak samodzielnie nie są w stanie wykonywać tego tak, jak sobie wymarzyli. Brak satysfakcji często prowadzi...
Najważniejsze przybory szkolne

Najważniejsze przybory szkolne

"Kolorowe kredki w pudełeczku noszę" -  kto z nas nie pamięta tej piosenki z beztroskich czasów przedszkola? Rysowanie to jedna z ulubionych czynności dzieci...