Anonimowe konto bankowe

W Polsce zgodnie z prawem nie ma możliwości założenia anonimowego konta bankowego. Podpisanie umowy w celu założenia rachunku zawsze wiąże się z koniecznością podania swoich danych, takich jak imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, numer i seria dowodu czy numer PESEL. Te informacje są znane pracownikom banku, którzy zobowiązani są do tego, by w razie potrzeby udostępnić je odpowiednim służbom, takim jak prokuratura czy urzędy skarbowe.
Całkowita anonimowość jest niemożliwa z dwóch powodów:
aby założyć rachunek bankowy, trzeba podpisać odpowiednią umowę. Nawet w najbardziej optymistycznym scenariuszu nasze dane posiada więc przynajmniej jeden pracownik banku;
zdecydowana większość systemów prawnych (jeśli nie wszystkie) obliguje banki do udostępniania danych takim instytucjom jak urzędy skarbowe czy prokuratura. W razie podejrzenia o popełnieniu przestępstwa nawet tajemnica bankowa może nam nie pomóc.

Anonimowe konto bankowe za granicą

Anonimowe konto bankowe
Chociaż większość krajów kontroluje posiadaczy kont bankowych, wciąż istnieją państwa, dla których absolutnym priorytetem jest ochrona interesów klientów, w tym anonimowości. Do tych krajów należą przede wszystkim Austria i Szwajcaria. Niestety, w związku z unijnymi regulacjami, szwajcarskie banki muszą zgodzić się na wymianę danych o kontach m.in. ze służbami. Wciąż jednak konto szwajcarskie daje bardzo wiele prywatności. Szwajcarzy ujawniają dane posiadacza wyłącznie w sytuacjach, gdy konto było powiązane z osobą oskarżoną o ciężkie przestępstwo.

Kryptowaluta

Kryptowaluty można na wielu stronach kupić całkowicie anonimowo, w innych wymagana jest weryfikacja. Jeżeli zdecydujesz się na wersję anonimową, Twoja prywatność jest dobrze chroniona, a jednocześnie wirtualny pieniądz zachowuje wiarygodność. Kryptowaluty obarczone są dużym ryzykiem zmiany kursu. Poszczególne kryptowaluty różnią się między sobą poziomem zabezpieczeń. Niektóre z nich (jak Bitcoin) podlegają rynkowym prawom popytu i podaży, inne, (jak DasCoin) są produktami scentralizowanymi, przypominającymi niebezpieczne piramidy finansowe.

Karta prepaid

Nie musisz iść do banku po to, aby podpisać umowę, nie musisz także zakładać rachunku. Z kartą prepaid przy minimum formalności możesz cieszyć się pełną swobodą transakcji. Nie musisz iść do banku po to, aby podpisać umowę, nie musisz także zakładać rachunku. Użytkownicy takich kart nie muszą posiadać osobistego rachunku bankowego, aby wnioskować o kartę. Dzięki temu karta nie jest spersonalizowana i możemy udostępniać ją dzieciom, znajomym czy pracownikom. Z kartą prepaid przy minimum formalności możesz cieszyć się pełną swobodą transakcji. Karty te mają dwie idealne cechy:
a) umożliwiają posiadanie ANONIMOWEGO konta bankowego, maksymalna kwota na koncie to 10 tys. Maksymalny jednorazowy przelew na konto to 4 tys. złotych, maksymalna wpłata gotówkowa na konto to 500 zł.
b) umożliwiają dokonywanie płatności Internetowych z podaniem dowolnego imienia i nazwiska co można wykorzystać w każdym serwisie wymagającym autoryzacji danych przez płatność kartą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here