5 zalet płatności BLIK

BLIK został wprowadzony na rynek na początku 2015 roku. Tylko w ubiegłym roku wykonano za jego pośrednictwem ponad 200 mln transakcji. Z czego wynika nieustannie rosnąca popularność płatności BLIK?

Po pierwsze – łatwo dostępne

Aby płacić BLIK-iem nie potrzebujesz specjalnej aplikacji, a jedynie smartfona z dostępem do bankowości mobilnej jednego z 13 banków współpracujących z Polskim Standardem Płatności, który jest operatorem BLIK-a. Tylko tyle wystarczy, by płacić za zakupy nawet wtedy, gdy nie masz przy sobie portfela z gotówką czy kartą płatniczą.

Po drugie – proste w obsłudze

Płatność BLIK-iem to naprawdę nic trudnego – wystarczy kilka kliknięć! Najpierw musisz wygenerować w aplikacji bankowej 6-cyfrowy kod i wprowadzić go w odpowiednim miejscu, a później wystarczy tylko zatwierdzić zakup w systemie bankowości mobilnej w swoim telefonie, wpisując kod PIN. I gotowe!

Po trzecie – szybkie

Opisany wyżej proces płatności BLIK-iem zajmuje jedynie kilkadziesiąt sekund. Można go jeszcze dodatkowo skrócić dzięki opcji One Click BLIK, która eliminuje konieczność wpisywania kodu – przy pierwszej transakcji na danej witrynie wystarczy zapamiętać przeglądarkę.

Sam transfer środków również następuje znacznie szybciej niż w przypadku innych form płatności, np. tradycyjnego przelewu bankowego. W przypadku zakupów on-line sprzedający od razu otrzyma powiadomienie o dokonaniu zapłaty i dzięki temu będzie mógł bezzwłocznie przystąpić do realizacji zamówienia klienta.

Po czwarte – uniwersalne

Kolejną wielką zaletą narzędzia od Polskiego Standardu Płatności jest jego uniwersalność. BLIK-iem zapłacisz bowiem nie tylko w Internecie, lecz także w stacjonarnych punktach usługowych i sklepach. Użytkownicy BLIK-a mogą również wypłacać gotówkę z bankomatów i dokonywać szybkich przelewów na telefon.

Po piąte – bezpieczne

Do każdej płatności za pośrednictwem BLIK-a każdorazowo generowany jest jednorazowy kod, który można wykorzystać tylko przez 120 sekund. Transakcja wymaga ponadto zatwierdzenia przez użytkownika w aplikacji banku, poprzez wpisanie PIN-u. To pozwala ustrzec się przed nieautoryzowanym użyciem narzędzia.

Płatności BLIK to duża wygoda dla kupujących, którzy też coraz chętniej je wybierają – z  rozwiązania od Polskiego Standardu Płatności korzysta już przeszło 8 mln użytkowników. Przedsiębiorcy, którzy chcą udostępnić w swoich sklepach możliwość płatności BLIK-iem, mogą znaleźć szczegółowe informacje na stronie https://www.przelewy24.pl/. Jego wdrożenie to również szereg korzyści dla biznesu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here