3 zalety szkoleń wewnętrznych nie do uzyskania zewnętrznymi kursami

Pracodawcy, którzy chcą podnieść umiejętności swoich pracowników i poszerzyć ich wiedzę, wysyłają ich na szkolenia i kursy. Do niedawna największa popularnością cieszyły się kursy zewnętrzne. Obecnie jednak pracodawcy coraz częściej stawiają na szkolenia wewnętrzne, zwane także szkoleniami in company. Dlaczego tak się dzieje?

Program dopasowany do potrzeb uczestników

Największa przewagą szkoleń in company nad kursami zewnętrznymi jest możliwość dopasowania programu szkolenia do potrzeb uczestników i wybór tylko takich zagadnień, których przyswojenie pomoże im w lepszym i efektywniejszym wykonywaniu obowiązków zawodowych. W przypadku kursów zewnętrznych, których program jest przygotowywany odgórnie, nie ma takiej możliwości. Zdarza się, że tylko część takiego szkolenia stanowi dla uczestnika istotną wartość. To niekomfortowa sytuacja także dla pracodawcy, który najczęściej finansuje koszt takiego kursu.

Jak wygląda wspólne ustalenie programu? Wiele zależy od podmiotu, który przeprowadzi szkolenie. Na przykład Wyższa Szkoła Bankowa wysyła specjalnego doradcę, który bada potrzeby firmy i w oparciu o pozyskane informacje przygotowuje spersonalizowaną ofertę. O tym, jak przebiegają szkolenia organizowane przez WSB można przeczytać na https://www.wsb.pl/studia-i-szkolenia/szkolenia-i-kursy.

Miejsce i termin wybierane w porozumieniu z firmą

Należy pamiętać, że nie tylko program szkolenia in company jest uzgadniany z pracodawcą i przyszłymi uczestnikami kursu. Podobnie jest w przypadku miejsca i terminu – dzięki temu właściciel firmy ma pewność, że wszyscy bez problemu dotrą na szkolenie i będą mogli w pełni skoncentrować się na zajęciach. Zmiana terminu lub miejsca kursu zewnętrznego jest praktycznie niemożliwa, co utrudnia części zainteresowanym udział w szkoleniu.

Lepsza integracja grup

Nie da się też ukryć, że szkolenia in company mają jedną niepodważalną zaletę – biorą w nich udział pracownicy jednej firmy, czyli osoby, które na ogół dość dobrze się znają. To pozwala na sprawniejsze i szybsze wykonywanie pracy w grupach czy osiąganie lepszych wyników w grach symulacyjnych. Udział pracowników w tym samym szkoleniu może przy okazji pozytywnie wpłynąć na integrację zespołu.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here