3 sytuacje, w których warto zdecydować się na zakup AC

Chociaż ubezpieczenie AC na samochód, czyli Autocasco, nie jest obowiązkowe, to jednak na jego wykupienie decyduje się wielu kierowców. Dlaczego tak jest i jakie są zalety posiadania AC?

Polisa AC, czyli Autocasco, to dodatkowe ubezpieczenie samochodowe, którego głównym celem jest poszerzenie ochrony ubezpieczeniowej dla posiadanego samochodu.

Jaką ochronę oferuje ubezpieczenie AC?

Za pomocą ubezpieczenia AC kierowca może ochronić się przed wieloma niebezpieczeństwami. Ochrona działa w poniższych przypadkach:

  • kradzież samochodu,
  • wypadki i kolizje – także wywołane przez właściciela polisy,
  • uszkodzenie samochodu przez nieznanego sprawcę, na przykład porysowanie samochodu i inne akty wandalizmu,
  • sytuacje losowe, na przykład pożar, grad, piorun, powódź, czy uderzenie kamieniem.

Kiedy warto kupić ubezpieczenie AC?

Na zakupienie ubezpieczenia AC warto zdecydować się zwłaszcza gdy:

  1. Samochód jest nowy – wtedy ma on najwyższą wartość, dlatego też jego utrata lub naprawa byłaby związana z najwyższymi kosztami. 
  2. Samochód ma wysoką wartość – jego serwis lub kradzież także wiąże się ze sporym kosztem.
  3. Kierowcy zależy na większym bezpieczeństwie – na zakupienie polisy AC warto zdecydować się zawsze wtedy, gdy celem jest dodatkowa ochrona, której nie daje polisa OC.

Na wykupienie polisy AC nie decydują się zazwyczaj kierowcy, którzy posiadają starsze samochody o niższej wartości. W ich wypadku mogłoby to być bowiem nieopłacalne.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie AC?

W dzisiejszych czasach wybranie odpowiedniego ubezpieczenia Autocasco nie stanowi wyzwania – można zrobić to nie tylko u agenta ubezpieczeniowego, ale również za pośrednictwem internetu.

Bardzo dużą popularnością cieszą się serwisy zajmujące się porównywaniem ofert ubezpieczeniowych, na przykład CUK: https://cuk.pl/ubezpieczenia/samochod/ac. Za pośrednictwem takich serwisów można sprawdzić propozycje polis u wielu ubezpieczycieli jednocześnie – całkowicie online.

AC to bardzo pomocna polisa, która sprawdzi się w sytuacjach losowych. W celu znalezienia najlepszej oferty na Autocasco, wystarczy skorzystać ze sprawdzonej porównywarki online!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here