Okres jesienny to czas częstych przeziębień spowodowanych przez infekcje wirusowe, które drogą kropelkową rozprzestrzeniają się błyskawicznie. Warto w tym czasie działać profilaktycznie i redukować ryzyko zachorowania. W celu można wykorzystać zioła, które pomogą nam uniknąć zachorowania lub przyśpieszyć leczenie. Zioła na przeziębienie można uprawiać w swoim przydomowym ogródku lub na działce. Jednym ze skutecznych ziół na przeziębienie jest czarny bez. Jego kwiaty charakteryzują się dużą zawartością flawonoidów oraz kwasów fenolowych, czy też olejków eterycznych. W jego owocach znajdziemy dodatkowo witaminę C oraz witaminy z grupy B. Kwiaty czarnego bzu stosuje się też w celu przepłukania gardła. Wtedy wykazują właściwości przeciwzapalne. Oprócz tego działają przeciwgorączkowo, wywołując pot.
Goździki również możemy z powodzeniem stosować przy przeziębieniach lub przy zwykłym katarze lub stanie zapalnym błony śluzowej gardła. Preparaty oparte na nim zawierają duże ilości olejków lotnych oraz związków śluzowych znacznie przyśpieszających proces leczenia.
Ziele angielskie znane jest nam przede wszystkim jako doskonała przyprawa, którą warto mieć w kuchni zawsze pod ręką. To także zioło, które okaże się pomocne nie tylko w leczeniu przeziębienia, ale także w łagodzeniu skutków problemów trawiennych. Szczególnie rekomenduje się w przypadku uporczywego kaszlu, ponieważ doskonale wywiązuje się z zadania polegającego na odkażeniu jamy ustnej oraz gardła.
Owoce dzikiej róży gwarantują ogromną dawkę witaminy C, flawonoidów. Napary z dzikiej róży pomagają w leczeniu stanów zapalnych. Jej owoce pomagają w swobodnym wykrztuszaniu.
Soki z malin są jednym z częściej kupowanych napojów w czasie jesiennym, gdy zaczyna się sezon przeziębień. Syrop z malin jest doskonałym wyborem, ponieważ działa on rozgrzewająco i przy tym napotnie.
Napary z lipy także posiadają właściwości lecznicze. Zwiększają one na przykład wydzielanie potu, dzięki nim skóra lepiej oddycha. To doskonały lek przeciwgorączkowy.

www.uroda.info.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here