Studia podyplomowe dla nauczycieli

Studia podyplomowe kwalifikacyjne są realizowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 01.08.2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli. Studia podyplomowe to możliwość zdobywania kolejnych umiejętności, uprawnień, czy nawet nowego zawodu lub szansa na całkowite przekwalifikowanie się. Wiele polskich uczelni wyższych postanowiło dostosować część swojej oferty kształcenia, w ramach studiów podyplomowych, do oczekiwań i potrzeb grona pedagogicznego. Programy wielu specjalistycznych kierunków zostały opracowane od podstaw i dostosowane do umiejętności posiadanych przez nauczycieli. Szczególną popularnością cieszą się kierunki związane z nauczaniem języków obcych, doradztwem, mediacjami i negocjacjami, marketingiem, podstawami informatyki oraz zarządzaniem. Na pewno pracodawcy patrzą obecnie na ukończone kursy, studia podyplomowe właśnie czy wszelkie dodatkowe uprawnienia, kwalifikacje, które nie są dyplomem studiów licencjackich czy magisterskich. Pracodawcy szukają specjalistów, ludzi z wiedzą praktyczną, nie tylko teoretyczną.

Jaki kierunek studiów podyplomowych wybrać

Studia podyplomowe dla nauczycieli
Na pytanie jaki kierunek studiów wybrać czy co warto studiować, nie da się odpowiedzieć raz. Rynek pracy jest elastyczny i zmienia się na tyle szybko, że coś, co dzisiaj może być uznawane za opłacalne, jutro może być zupełnie bezużyteczne. Dlatego często to do ciebie należy znalezienie złotego środka pomiędzy czymś, co po skończeniu studiów mógłbyś robić w życiu a tym, co zapewni ci w miarę przyzwoite życie. Poszerzanie wiedzy i zdobywanie nowych kwalifikacji to inwestycja w samego siebie. Studia podyplomowe to np. szansa na zdobycie szerokich kontaktów w biznesie. Przed podjęciem studiów podyplomowych zastanówmy się, jaki cel dzięki dodatkowej nauce chcemy osiągnąć. Studia podyplomowe nie są obowiązkowe. Jeśli nie możesz zdecydować się na konkretny kierunek, lepiej wstrzymaj się z decyzją o ich podjęciu. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach liczy się przede wszystkim doświadczenie zawodowe. Przy wyborze kierunku nie ma prostych ani jednoznacznych reguł. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na te studia, które łączą w swoim programie wiedzę z różnych jakościowo obszarów, jak np. wiedzę ścisłą z umiejętnościami miękkimi, znajomość finansów i rachunkowości z umiejętnościami miękkimi i wiedzą informatyczną.

Podyplomówka dla bezrobotnych

Darmowe bywają studia podyplomowe dla osób bezrobotnych. Powiatowy urząd pracy może sfinansować zarejestrowanemu bezrobotnemu nawet całość kosztów studiów podyplomowych, lecz nie więcej niż 300 procent przeciętnego wynagrodzenia. Studia podyplomowe trwają minimum rok (dwa semestry) i kosztują przeważnie 2-3 tysiące za rok. Inną ważną kwestią jest wybór odpowiedniej uczelni do odbycia studiów podyplomowych, gdyż poziom nauczania może się różnić w zależności od uczelni. Warto więc zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim wybierając uczelnię, należy zwrócić uwagę na jej renomę oraz na program studiów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here