Czy monety inwestycyjne posiadają wartość kolekcjonerską?

0

Na rynku monet i numizmatów kolekcjonerskich możemy znaleźć dosłownie wszystko – od monet przedstawiających popularne i znane osoby, aż po numizmaty np. z piaskiem z Ziemi Świętej. Czy mają one jakąkolwiek wartość kolekcjonerską, czy też są zwykłą stratą pieniędzy?

Jak wybrać kontenery z plastiku

0

Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na założenie swojej firmy. Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie dzięki temu możemy cieszyć się naprawdę dużymi zyskami, w porównaniu z pracą na etacie. Jednak wbrew pozorom prowadzenie własnej działalności wcale nie jest łatwe. Zatem o czym powinniśmy pamiętać?

Sklep internetowy – abonament SaaS czy rozwiązania Open Source?

0

Coraz więcej firm decyduje się na założenie własnego sklepu internetowego. Przedsiębiorstwa mają do wyboru dwie opcje – abonament SaaS oraz rozwiązanie Open Source. W dzisiejszym artykule porównujemy obie te metody oraz podpowiadamy, które rozwiązanie jest najlepsze.

Rower stacjonarny w zimie zamiast zwykłego

0

Szybko zapadający zmrok, niskie temperatury, mroźny wiatr i przede wszystkim śnieg, który w mieście, a przynajmniej przy głównych ulicach, nie przypomina nieskazitelnie białego puchu. To wszystko zniechęca rowerzystów do codziennej jazdy na rowerze, zwłaszcza jeśli nie są do tego przygotowani zarówno pod względem ubrania na rower, jak i konserwacji roweru zimą. Czy rower stacjonarny w zimie zamiast zwykłego to dobre rozwiązanie?

Czym charakteryzuje się dobre ubezpieczenie na życie?

0

Ubezpieczenie na życie jest w stanie zapewnić poczucie bezpieczeństwa osobie ubezpieczonej oraz jego najbliższym. Na wypadek śmierci bądź nieprzewidzianych zdarzeń losowych, otrzymują oni pieniądze, które najczęściej są jedynym wsparciem finansowym, ułatwiającym przetrwanie trudnego okresu w życiu i pozwalającym stanąć na nogi. Wybór ubezpieczenia jest trudny – pamiętajmy, że jest to decyzja na wiele lat.

Marka, biznes, wydarzenie

0

Wszelka forma reklamy w Internecie ma szereg zalet, które zależą od obranej strategii. Każda marka, firma czy sklep, a nawet każda akcja społeczna czy inne wydarzenie korzysta z takiej formy promowania, ponieważ bez tego nie miałoby racji bytu. Jeśli owa strategia jest skutecznie i profesjonalnie opracowana przez specjalistów w tej dziedzinie, szybko pozwoli uzyskać wymierne, pozytywne rezultaty.

Darmowy PIT online z nowym odpisem na IKZE

0

Nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że warto regularnie oszczędzać, zwłaszcza, kiedy wszystko wskazuje na to, że nasze emerytury będą raczej skromne. Wszyscy zarabiający Polacy, oprócz przekazywania składek emerytalnych do ZUS, mogą dodatkowo oszczędzać na emeryturę wpłacając systematycznie środki pieniężne  na Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) lub Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE).  W przypadku IKZE, w czasie  roku podatkowego, możemy odliczyć kwoty oszczędności od podstawy opodatkowania, jaką wskaże nam rozliczenie PIT online, przez co zmniejszamy wysokość podatku, który musielibyśmy odprowadzić na konto naszego urzędu skarbowego. Podczas wypełniania PIT 2017 online, pamiętajmy o wpisaniu wartości wpłat na IKZE w odpowiednim polu załącznika PIT-0. W 2017 roku (który rozliczamy do końca kwietnia 2018 roku) limit wpłat na IKZE  wynosi 5115,60 zł.

Kto może rozliczyć darmowy PIT online z odpisem wydatków na IKZE ?

Odliczenia kwoty oszczędności od podstawy opodatkowania mogą dokonać osoby składające roczne zeznanie podatkowe na formularzach PIT 36 i PIT 37 (czyli rozliczające się w oparciu o ogólne zasady według progresywnej skali podatkowej), tak zwani ryczałtowcy, czyli składający do końca stycznia PIT 28 a także podatnicy, którzy płacą od uzyskanych dochodów podatek liniowy i składają PIT 36 L. Z ulgi niestety nie mają prawa skorzystać podatnicy wykazujący roczne zestawienie dochodów i wysokość należnego urzędowi podatku na deklaracjach  podatkowych PIT-16A, PIT 38 i PIT 39. Nawet niewielka zaoszczędzona na IKZE miesięczna kwota może przynieść podatnikowi spore korzyści przy rozliczaniu PIT, również PIT online. Należy jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach, a mianowicie ulga podatkowa z tytułu oszczędzania na IKZE należy się tylko osobie fizycznej oszczędzającej środki tylko na jednym koncie IKZE. Ograniczenie związane jest również z wielkością osiąganych przez podatnika rocznych przychodów. Może on odliczyć od podstawy opodatkowanie nie więcej niż wynosi suma jego rocznych zarobków i nie więcej niż limit odpisu, który w 2017 roku wynosił 5115,60 zł – więcej informacji możesz znaleźć na tej stronie www.

Rozlicz darmowy PIT online w 10 minut z  programem do PIT.

Nie musimy się martwić o żadne limity, ani wybór odpowiedniego formularza podatkowego i załącznika, jeśli poszperamy w Internecie  i zdecydujemy się na pomoc odpowiedniego programu, który został opracowany z myślą o ułatwieniu każdemu z nas wypełnienia rocznego rozliczenia PIT. Dobrym przykładem takiego programu jest PITax.pl Łatwe podatki, z którego każdego roku korzysta coraz więcej użytkowników. W Internecie jest całe mnóstwo programów służących do rozliczenia  PIT online bez KRS i z KRS. Ważne, żeby dobrze wybrać. A dobry program to ten, który ma aktualne formularze podatkowe PIT, jest przystępny i zrozumiały nawet dla początkującego “komputerowca” i zapewnia bezpieczeństwo danych korzystającego z programu podatnika. Z programu mogą korzystać zarówno osoby prywatne jak i prowadzące  działalność gospodarczą. Kreator programu poprowadzi użytkownika krok po kroku przez kolejne etapy wypełniania PIT i umożliwi przesłanie poprawnie wypełnionej deklaracji podatkowej do właściwego urzędu skarbowego. Doprowadzi do wygenerowania UOP, czyli urzędowego potwierdzenia przyjęcia, co jest jednoznaczne z pieczątką potwierdzająca wpływ deklaracji podatkowej do urzędu skarbowego.

Wypłata  oszczędności z  IKZE

Zaoszczędzone na IKZE pieniądze mogą zostać wypłacone na wniosek właściciela konta, czyli osoby oszczędzającej dopiero po przekroczeniu przez niego wieku 65 lat i pod warunkiem, że oszczędzał na IKZE przez minimum 5 lat kalendarzowych. W sytuacji, gdy właściciel konta umiera, zaoszczędzone środki mogą zostać wypłacone na wniosek osoby uprawnionej do wypłaty pieniędzy.

Artykuł pilotujący projekt „PITax.pl dla OPP”, czyli wspólną inicjatywę Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych (IWOP) oraz firmy PITax.pl Łatwe podatki umożliwiającą organizacjom OPP efektywne pozyskiwanie 1% z podatku PIT.

Meble do biura – krzesła obrotowe

0

Aranżacja biura to bardzo przyjemna część organizowania miejsca pracy, ponieważ możemy dostosować przestrzeń roboczą do własnych potrzeb i uczynić ją tym samym bardziej przystępną. Podczas kreowania stanowiska pracy powinniśmy sugerować się przede wszystkim wygodą i funkcjonalnością, a dopiero w drugiej kolejności wyglądem mebli. Odwrócenie tej zasady sprawia, że często jesteśmy później sfrustrowani brakiem komfortu.

Czym różni się pożyczka ratalna od kredytu w banku?

0

Rynek pożyczek i kredytów rozwija się sukcesywnie od kilku lat. Polacy decydują się na nie przy okazji zakupu mieszkania, samochodu, sprzętu RTV/AGD, ale też wakacyjnego wyjazdu czy po prostu z powodu braku odpowiednio wysokiego budżetu na zaspokojenie swoich potrzeb. Do wyboru mają szeroką gamę produktów, w tym przede wszystkim jest to pożyczka ratalna i kredyt w banku.

Pomysły na świąteczne prezenty dla pracowników firm

0

Prezent świąteczny w postaci przeżycia to pomysł na złożenie życzeń bożonarodzeniowych dla pracowników w wyjątkowy sposób. Załoga firmy może zostać obdarowana przez swojego pracodawcę niezapomnianymi przeżyciami, jak: lot paralotnią czy widokowy przelot samolotem nad miastem, przejażdżką sportowym autem, wycieczką na strzelnicę czy ekskluzywnym voucher do SPA.

ZOBACZ TEŻ

Czy monety inwestycyjne posiadają wartość kolekcjonerską?

Na rynku monet i numizmatów kolekcjonerskich możemy znaleźć dosłownie wszystko - od monet przedstawiających popularne i znane osoby, aż po numizmaty np. z piaskiem...

Jak wybrać kontenery z plastiku

Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na założenie swojej firmy. Nic w tym dziwnego, ponieważ to właśnie dzięki temu możemy cieszyć się naprawdę dużymi...

Sklep internetowy – abonament SaaS czy rozwiązania Open Source?

Coraz więcej firm decyduje się na założenie własnego sklepu internetowego. Przedsiębiorstwa mają do wyboru dwie opcje – abonament SaaS oraz rozwiązanie Open Source. W...

Rower stacjonarny w zimie zamiast zwykłego

Szybko zapadający zmrok, niskie temperatury, mroźny wiatr i przede wszystkim śnieg, który w mieście, a przynajmniej przy głównych ulicach, nie przypomina nieskazitelnie białego puchu....

Czym charakteryzuje się dobre ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie jest w stanie zapewnić poczucie bezpieczeństwa osobie ubezpieczonej oraz jego najbliższym. Na wypadek śmierci bądź nieprzewidzianych zdarzeń losowych, otrzymują oni pieniądze,...