Przedsiębiorco, czy wiesz, jak rozpocząć praktyczną naukę zawodu w Twojej firmie?

0
Przedsiębiorco, czy wiesz, jak rozpocząć praktyczną naukę zawodu w Twojej firmie

Kształcenie zawodowe w systemie dualnym to ścisła współpraca pomiędzy przedsiębiorstwem a szkołą zawodową. Decyzję o wspólnym nauczaniu podejmuje przedsiębiorca, który chce zainicjować proces edukacji swoich przyszłych pracowników. Jakie korzyści z tego wynikają i jakie wymagania należy spełnić?

Czym jest kształcenie dualne?

Połączenie teoretycznej nauki w szkole oraz praktycznej edukacji w firmie nazywane jest kształceniem dualnym. Polega ono na tym, że firma podejmuje współpracę ze szkołą zawodową ze swojego regionu. Uczniowie z klasy patronackiej kilka dni w tygodniu uczą się i pracują w przedsiębiorstwie, z którym mają podpisaną umowę w celu przygotowania zawodowego.

System dualny sprawia, że firma ma bezpośredni wpływ na program kształcenia. Uczniowie poznają zespół, styl pracy w danym przedsiębiorstwie i uczą się, jak obsługiwać konkretne maszyny. Dzięki temu kształcenie dualne jest zasobem dla polityki HR firmy. Jeśli samodzielnie edukujesz młode pokolenie, unikniesz ryzyka, że w przyszłości zabraknie odpowiednio wykwalifikowanej kadry. Istotny w systemie dualnym jest fakt, że uczniowie otrzymują od firmy wynagrodzenie za swoją pracę, które rośnie wraz z upływem czasu i poszerzaniem wiedzy.

Jaki zysk ma z tego przedsiębiorca?

Dzięki kształceniu dualnemu przedsiębiorca zyskuje fachowców dla swojej firmy. Uczeń, praktykujący w danym przedsiębiorstwie, dowiaduje się, jak działa ta firma, jakie są jej priorytety i na co należy zwracać uwagę, planując pracę w danej branży. Dzięki temu staje się lojalnym i godnym zaufania pracownikiem, identyfikującym się z wartościami firmy, w której się szkoli. W związku z tym, że uczniowie traktowani są na równi z innymi pracownikami i otrzymują wynagrodzenie, zaczynają rozumieć wartość swojej pracy, co przekłada się na jej jakość. Dlatego kształcenie dualne jest dla przedsiębiorcy inwestycją, która przynosi wymierne zyski – m.in zespół młodych osób gotowych do pracy.

Jak wdrożyć kształcenie dualne w swojej firmie?

Decydując się na kształcenie swoich przyszłych pracowników, należy wyznaczyć kierunek kształcenia i wytypować szkołę branżową, z którą zostanie nawiązana współpraca. Warto pamiętać o tym, że będzie to bezpośrednia kooperacja, dlatego dobrze, żeby profil szkoły był jak najbliższy specjalizacji przedsiębiorstwa. Do koordynacji działań należy wyznaczyć konkretnego pracownika (instruktora praktycznej nauki zawodu). Kolejnym krokiem powinno być ustalenie budżetu na program nauczania i wreszcie – rekrutacja uczniów. Świetnym pomysłem jest zorganizowanie w firmie dni otwartych, podczas których będzie można bezpośrednio porozmawiać ze swoimi potencjalnymi uczniami – pracownikami młodocianymi.

Gdzie szukać wsparcia?

Edunet Poland to centrum doradztwa ds. kształcenia zawodowego, działające w ramach Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Jeśli chcesz rozpocząć kształcenie uczniów w swojej firmie, wypełnij formularz na stronie. Dzięki temu uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania i wskazówki, jak dopełnić formalności. Pomagamy nie tylko w zorganizowaniu porozumień, podpisaniu umów, tworzeniu planów i skutecznym wprowadzeniu do firmy kształcenia dualnego, ale przede wszystkim w czerpaniu korzyści z nowego sposobu na rozwój Twojego przedsiębiorstwa.

Perspektywy zatrudnienia po kierunku Zdrowie Publiczne

0
Perspektywy zatrudnienia po kierunku Zdrowie Publiczne

Dbałość o zdrowie społeczeństwa i jego skuteczna ochrona to niezwykle ważne kwestie, szczególnie teraz, gdy świat zmaga się z pandemią. Ta sytuacja najlepiej pokazała nam, jak ważne jest szybkie rozpoznawanie zagrożeń i świadome zarządzanie personelem medycznym. 

Czym wyróżnia się kierunek zdrowie publiczne?

Jest to interdyscyplinarny kierunek, który uczy pełnego, wszechstronnego podejścia do zdrowia. Obejmuje ono zarówno profilaktykę, szerzenie prawidłowych nawyków w społeczeństwie, jak i zarządzanie w sytuacjach kryzysowych. Zdrowie Publiczne to połączenie elementów wiedzy medycznej, ekonomicznej i społecznej, a także zarządzanie, elementy ochrony środowiska, a nawet prawa.

Dla kogo?

Jak łatwo się domyślić czytając powyższy opis  kierunku, jest to doskonały wybór dla osób interesujących się takimi przedmiotami jak biologia, chemia czy matematyka. Niezbędne będą zdolności ścisłe oraz otwarty, analityczny umysł. Raczej nie jest to ścieżka rozwoju dla humanistów.

Zdrowie Publiczne to kierunek stworzony dla osób, które chcą mieć wpływ na zmiany zachodzące w ich najbliższym otoczeniu, poprawę jakości zdrowia i życia społeczeństwa oraz wdrażanie nowych, ekologicznych i innowacyjnych rozwiązań. Umiejętne zarządzanie strukturami medycznymi pozwala na usprawnienie ich działania, natomiast właściwie prowadzona profilaktyka zwiększa świadomość społeczną. Są to wymierne efekty pracy absolwentów kierunku Zdrowie Publiczne. Można więc stwierdzić, że są to studia dla ludzi z pasją, samozaparciem i wytrwałością.

Gdzie warto studiować Zdrowie Publiczne?

Decydując się na naukę na tym kierunku najlepiej wybrać sprawdzoną, cieszącą się renomą uczelnię. Jest nią m.in. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Realizuje ona studia I stopnia na kierunku Zdrowie Publiczne. Nauka trwa 3 lata i kończy się uzyskaniem przez absolwentów tytułu licencjata. Studenci mają do wyboru dwie specjalności:

 • Zarządzanie ochroną zdrowia i danymi medycznymi;
 • Wellness i SPA

Dużą zaletą uczelni jest również fakt, że zajęcia odbywają się zarówno po polsku, jak i angielsku.

Zobacz kierunek Zdrowie Publiczne: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/zdrowie-publiczne

Gdzie szukać pracy po ukończeniu studiów?

Absolwenci Zdrowia Publicznego to wszechstronnie wykształceni specjaliści, którzy z pewnością szybko znajdą dla siebie miejsce na rynku pracy. O etat mogą się starać m.in. w:

 • Większości zakładów opieki zdrowotnej, zarówno publicznych, jak i prywatnych, takich jak: przychodnie, szpitale, gabinety stomatologiczne, placówki rehabilitacyjne itp.
 • Zakładach opiekuńczych i pielęgnacyjnych, tj.: DPS-y, MOPS-y, hospicja itp.
 • Sanepidzie oraz innych placówkach nadzorczych
 • Instytucjach zajmujących się promocją zdrowia
 • Różnorodnych fundacjach
 • Gabinetach SPA & Wellness

Wybór ścieżki kariery jest więc duży, a jej tory zależą jedynie od preferencji absolwenta.

Darmowe lajki na Instagramie – jak je zdobyć?

0
Darmowe lajki na Instagramie

Co daje użytkownikom zdobywanie lajków na Instagramie? Przede wszystkim popularność i możliwość budowania swojej marki. W dodatku możemy podzielić się swoimi zainteresowaniami, a w rezultacie – zarabiać na pasji. W obecnych czasach wszelkie reklamy przeniosły się na media społecznościowe, a zawód influencera jest jednym z najbardziej pożądanych. Duża ilość like na Instagramie jest w tym niesamowicie ważna, tylko jak je zdobyć?

Znajdź pomysł na swoje konto

Grunt to mieć na siebie pomysł, albo na swoją firmę. Ludzie cenią sobie pomysłowość i nietuzinkowe zainteresowania. Twoją pierwszą i być może najważniejszą decyzją jest wybranie kontentu, w której dobrze się czujesz i jest on spójny z twoją osobą. Nie ma nic gorszego niż fałszywość i niespójność. Nie możesz być sportowcem i pasjonatem zdrowego odżywiania, a jednocześnie reklamować wódkę i papierosy. Postaraj się również stworzyć grupę osób zainteresowaną tematyką w której chcesz się poruszać i zacznij budować swoją społeczność. Buduj wieź ze swoimi odbiorcami, nie jest to łatwe ale bardzo przydatne długofalowo i pozwoli na zdobycie darmowych lajków.

Nazwa Twojego profilu

Kiedy już założysz konto, zaplanujesz sobie mniej więcej w jakim kierunku ma się rozwijać twój profil, nadejdzie pora na napisanie kilku słów o swojej ‘’marce’’. Wbrew pozorom jest to bardzo ważne. Koniecznie musisz napisać krótki opis czym się znajdujesz / w jakiej branży działasz / do kogo jest skierowany dany produkt. W opisie możesz poinformować, że można Cię znaleźć również w innych mediach społecznościowych. Może to być : Snapchat, Tik Tok lub Tumbler.

Wymiana lajków na grupach i forach tematycznych

Skoro masz już konto, kilka zdjęć, pora zbierać lajki. Coraz więcej jest w Internecie miejsc gdzie użytkownicy mogą reklamować swoje konto na Instagramie i w ten sposób zdobyć darmowe lajki. Z pomocą często przychodzi Facebook lub fora tematyczne. Bardzo często zakładane są wątki typu lajk za lajk czy obserwacja za obserwacje. Instagram posiada różne algorytmy. W tym taki zgodnie z którym, jeśli zdjęcie ma dobry start jest ono bardziej promowane. Więc, jeśli post otrzymuje dużo lajków w pierwszych minutach po publikacji, będzie ono widoczne dla większej liczby użytkowników. Dlatego warto przemyśleć to kiedy skorzystać z pomocy innych grupowiczów żeby jak najwięcej zyskać, najlepiej długofalowo.

Wykorzystywanie popularnych hashtagów

Hasztag to słowo lub wyrażenie poprzedzone symbolem #, będące formą znacznika. Stały się one nieodzownym elementem Instagrama, który w znacznym stopniu je spopularyzował. Nie używając ich zaprzepaszczasz swoje szansę na dotarcia do nowych odbiorców. Wykorzystując odpowiednie hasztagi możesz trafić do większej ilości użytkowników oraz zdobyć obserwujących spoza swojej dziedziny i kontentu. Używanie ich nie zajmuje dużo czasu i powoduje wzrost polubień od razu po dodaniu zdjęcia. Oczywiście musisz używać ich mądrze i tak żeby pasowały do zdjęcia które wstawiasz.

Jaki hashtag użyć?

Po pierwsze, nie używamy ich dużo. Według statystyk lepiej użyć od 5 do 10 hashtagów zgodnych i pasujących do zdjęcia, niż 30 byleby tylko były. Po za tym nie wygląda to ani dobrze, ani estetycznie. Jednak jeśli chodzi o najpopularniejsze hashtagi to algorytm Instagrama promowane jedynie zdjęcia, które uzyskują najwięcej lajków i komentarzy. W ten sposób użytkownik od razu dostaje wartościowe treści. To nie oznacza, że masz się zniechęcać. Powiedzmy, że stanowi do dobrą motywację.

Co się najlepiej klika?

Na świecie

#love ( > 2 000 000 000 postów)
#instagood (> 1 300 000 000 postów)
#photooftheday (> 901 000 000 postów)
#fashion ( > 930 000 000 postów)
#beautiful (> 728 000 000 postów)

W Polsce

#polishgirl (> 58 600 000 postów)
#poland (> 34 900 000 postów)
#polishboy (> 18 000 000 postów)

Hasztagi typu: l4l i f4f

Wymienianie się lajkami z innymi użytkownikami, czyli potoczne like for like. Odbywa się to najczęściej za pośrednictwem grup na facebooku, lub właśnie z hasztagów do tego przeznaczonych. To ty możesz zainicjować interakcje i jako pierwszy zacząć lajkować zdjęcia oznaczonych tagami #l4like, #l4l, #likeforlike #like4like ect. Osoby używające tych hasztagów sugerują, że się odwdzięczą tym samym. Sami też możemy pod zdjęciem umieszczać tego typu hasztagi. Umieszczając je przekazujemy innym użytkownikom, że za polubienie naszego posta odwzajemnimy się tym samym. Niestety, jest to dość czasochłonny sposób zdobywania darmowych lajków.

Odpowiedni czas i częstotliwość publikacji treści

Regularność dodawania zdjęć ma znaczenie. Za wyświetlanie na Instagramie odpowiadają różnego typu algorytmy. Publikowanie zbyt często lub zbyt rzadko powoduje, że treści są gorzej pozycjonowane, a przez co masz mniej odbiorców. Pamiętaj, że nie tylko przypomnisz obserwatorom o swoim istnieniu ale także ,,pokazujesz” Instagramowi, że ktoś interesuje się twoim profilem. Dlatego dodawaj minimum 5 zdjęć lub filmów tygodniowo. Warto też pamiętać by nie przesadzić z ilością zdjęć. Wyczekiwanie jest lepsze niż spam.

Jakie zatem są najlepsze godziny do publikowania na Instagramie? Na przykład: najlepsze godziny dla branży gastronomicznej to 10:00, 12:00 lub 20:00 – to są godziny kiedy najwięcej myślimy o jedzeniu. Wszelkie materiały modowe i urodowe najlepiej udostępniać w godzinach dojazdu do pracy i lunchu. Wszelakie memy w godzinach szkolnych zajęć. Filmiki zaś najlepiej publikować po 21:00 wtedy większość użytkowników chce się zrelaksować i pooglądać coś śmiesznego. Najlepsze dni do dodawania zdjęć to: poniedziałek, środa i czwartek, ale to tylko teoria.

Teraz już wiesz jak dużo czasu i zaangażowania potrzeba aby zdobyć lajki na Instagramie za darmo. Warto przemyśleć ich zakup w Internecie. Na stronie Polskielajki.pl za 1000 lajków zapłacicie zaledwie 23,99 zł. Lajki możecie dostać błyskawicznie po opłaceniu zamówienia. Decyzja należy do was.

Kto zajmuje się tworzeniem stron www?

0
tworzenie stron www

Zdecydowana większość z nas korzysta z internetu. To baza w której możemy znaleźć wszystko – interesujące nas firmy, usługi czy sklepy. Tworzenie stron www cieszy się niesłabnącą popularnością w mieście Gdańsk. Dlaczego? Zakupy, opłaty czy korzystanie z usług nigdy nie było tak proste i wygodne. Jeśli posiadasz własną firmę, sklep lub prowadzisz innego rodzaju usługi zastanów się czy nie warto posiadać własną stronę. To klucz to pozyskania nowych klientów. Kto zajmuje się tworzeniem stron www? Odpowiedni specjaliści. 

Zalety posiadania własnej strony www

Reklama własnych usług nie musi być sprawą skomplikowaną. Ulotki, banery czy plakaty zdecydowanie wychodzą z użycia. A nawet w niektórych większych miastach typu Gdańsk zostały już zabronione. Najlepszą wizytówką jest obecnie własna strona www. Dlaczego? Przede wszystkim internet to wielka baza z której korzystają miliony. To miejsce w którym znajduje się szeroki katalog firm oraz usług.

Pragniesz stać się rozpoznawalny, chcesz dotrzeć do nowych odbiorców i pozyskać szerokie grono klientów. Dlatego strona www będzie najlepszym rozwiązaniem? Wirtualna wizytówka wzbudza w odbiorach zaufanie – nie masz nic do ukrycia, promujesz swoje usługi i chcesz pozyskać jak największą ilość zadowolonych klientów. 

Własna strona internetowa to idealne miejsce do zaprezentowania swoich zalet i doświadczenia. Przedstawienie swojej firmy czy działalności pozytywnie wpłynie na odbiorców. Pamiętaj, że zalet posiadania własnej strony w internecie jest naprawdę sporo.

Kto zajmuje się tworzeniem stron www?

Tworzenie stron www nie jest rzeczą łatwą. Należy posiadasz sporą wiedzę oraz umiejętności. Dlatego nie proś o pomoc amatorów czy osób, które się na tym nie znają. Strona www ma zachęcać klientów z Twojego miasta np. Gdańsk, a nie ich odstraszać. 

Specjaliści od tworzenia stron www stworzą wirtualną wizytówkę, której nie będziesz musiał się wstydzić. Strona będzie profesjonalna, elegancka i co najważniejsze atrakcyjna dla odbiorców. Spece od tworzenia stron doskonale znają się na swojej pracy. Doradzą Ci co powinno się znaleźć na stronie, jakie kolory i zdjęcia zastosować, które informacje muszą znaleźć się na niej obowiązkowo. 

Specjaliści od tworzenie stron www Gdańsk wezmą pod uwagę wszystkie twoje pomysły i uwagi. Stworzą projekt, który spełni twoje oczekiwania i pozwoli zaistnieć twojej firmie w szerokim wirtualnym świecie.

Gdzie znaleźć specjalistów od tworzenia stron www?

Specjaliści od tworzenia stron www najchętniej reklamują się… w internecie. Dlatego swoje poszukiwania odpowiedniej firmy, która zrealizuje twój zamysł rozpocznij właśnie tam.  Odiwedź stronę agencji marketingu internetowego seomamut.pl . Pamiętaj, że dobra firma zajmująca się tworzeniem stron nie tylko stworzy twoją wizytówkę. Zrobi wszystko, aby jej pozycja w internetowych przeglądarkach była odpowiednia i atrakcyjna dla odbiorców.

Jak zorganizować sobie czas, gdy czeka Cię praca zdalna?

0
praca zdalna
Fot. Pexels.com

W obecnej sytuacji uzyskałeś pierwsze doświadczenia pracy online? Uważasz, że jest to ciekawy pomysł i chcesz tak pracować zawsze, ale nie wiesz czy Ci się uda utrzymać dyscyplinę? Praca zdalna może być łatwa. Sprawdź jakie rzeczy są w niej najważniejsze.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/praca-zdalna-jak-zorganizowac-sobie-czas-i-miejsce-pracy/

Harmonogram pracy zdalnej

Podstawową rzeczą, która pozwoli Ci się zmotywować i sprawi, że łatwiej zabierzesz się do pracy to stworzenie harmonogramu. Stwórz plan, w którym umieścisz w jakich godzinach w danym dniu będziesz pracować.

Pamiętaj, aby tworząc plan zostawić sobie miejsce na przerwy. Nie rób 6-cio godzinnego maratonu ponieważ będziesz odczuwać wyłącznie przemęczenie. A to zdecydowanie zniechęci Cię od pracy.

Warto zaplanować przerwy. Najlepiej na wyjście na świeże powietrze. Spacer czy krótki trening może być idealną opcją, która sprawi, że Twoje ciało będzie wypoczęte i gotowe do dalszego działania.

Miejsce pracy zdalnej

Zadbaj o warunki w jakich pracujesz. Nie powinna być to kuchnia, a już na pewno nie sypialnia. W takich pomieszczeniach nie będziesz myśleć o pracy, a odpoczynku. Najlepiej jeśli uda Ci się wydzielić oddzielne pomieszczenie do pracy. Sprawi to, że oddzielisz różne części swojego życia od siebie.

Ponadto korzystanie z przestrzeni wspólnych może sprawić, że będziesz się bardziej rozpraszać. Może pojawić się wiele elementów utrudniających pracę jak rozmowy innych domowników, korzystanie ze sprzętu elektronicznego i kilka innych. Spróbuj tego uniknąć poprzez stworzenie własnej przestrzeni.

Koncentracja

Ten element jest najbardziej zależny od Twojej silnej woli. Praca zdalna może sprawić, że korzystasz ze zbyt dużej ilości gadżetów elektronicznych jednocześnie. Warto zredukować je do minimum. Jeśli masz spotkanie odłóż na bok telefon i jakiekolwiek inne sprzęty, które mogą Cię rozpraszać.

W lepszej koncentracji mogą pomóc aplikacje online. Po wyszukaniu takiej frazy w google pojawi się co najmniej kilka sprawdzonych aplikacji, które pozwalają na lepszym skupieniu się na pracy.

 

Praca zdalna może być równie efektywna, co ta z biura. Ważne jest tu Twoje podejście. Zadbaj o odpowiednie warunki pracy, stwórz plan działania, a uda Ci uzyskiwać takie same efekty w domu, co w biurze.

Zobacz też: http://www.pou.pl/czym-jest-yerbomos-jak-w-nim-parzyc-yerba-mate/

Wygodna, funkcjonalna i tania sypialnia – jak urządzić?

0
sypialnia

Sypialnia to miejsce, które pod wieloma względami powinno charakteryzować się wysokim standardem wygody i funkcjonalności. Żeby było przytulnie i stylowo nie trzeba przy tym wydawać wielkiej fortuny, wystarczy pomysłowość oraz wiedza o tym, na co zwracać uwagę przy aranżacji.

Jak zaaranżować wygodną i stylową sypialnię?

Wystrój sypialni powinien cechować się kilkoma podstawowymi wytycznymi – funkcjonalnością, wygodą oraz stylem. Dzięki temu stworzy się komfortowe wnętrze, w którym chętnie będzie się przebywać i stanie się ono naszą ostoją spokoju i relaksu. Żeby jednak do tego doszło, należy wiedzieć jak dobrać meble i dodatki oraz jaka kolorystyka będzie najlepsza dla takiego pomieszczenia. Istotny jest rzecz jasna nasz gust, ale w odpowiednim doborze mogą też pomóc dostępne w sieci propozycje i pomysły aranżacyjne.

Jakie kolory do sypialni?

Sypialnia to miejsce do wypoczynku i relaksu. Tutaj śpimy, a także spędzamy całkiem sporo swojego czasu, więc pomieszczenie to musi mieć też odpowiednią kolorystykę. Wbrew pozorom zastosowanie właściwych barw będzie miało duże znaczenie dla naszego samopoczucia. O tym, na jaki kolor pomalować sypialnię zdecyduj po lekturze poradnika na podpowiadamy.pl. Kwestia ta dotyczy nie tylko ścian, ale także barwy mebli i dodatków. Pokój powinien być pod tym względem jednolity, aby tworzyć spójną całość.

Jak dobrać meble do sypialni by były stylowe i tanie?

Najważniejszymi meblami w sypialni są łóżko, szafa, a czasem też i komoda czy szafki nocne. Dobór wyposażenia powinien być podyktowany dwiema najważniejszymi kwestiami, czyli tym, jak duże jest pomieszczenie oraz czego konkretnie potrzebujemy. Rzecz jasna finanse także się tutaj liczą, ale z racji tego, że sklepy meblowe dysponują bardzo szerokim asortymentem mebli, z powodzeniem znajdzie się stylowe, funkcjonalne i tanie wyposażenie do sypialni.

Warto przy tym zwrócić uwagę na materiały, z których będą wykonane. Modne są obecnie wnętrza proste i minimalistyczne, co może być bardzo przydatne przy planowaniu aranżacji, jako że ograniczy się w ten sposób niepotrzebne wydatki. Poza tym zakup dobrej jakości wyposażenia zagwarantuje nam, że meble posłużą nam długie lata.

Jakie wygodne łóżko do sypialni?

Wygodne łóżko w sypialni to podstawa i często stanowi ono absolutne centrum całego pomieszczenia, a także ważny punkt życia rodzinnego. Na rynku znajdzie się wiele różnych typów łóżek, choć obecnie dużą popularnością cieszą się te tapicerowane, choć są też i droższe. Jednak nawet wybierając całkiem prostą drewnianą ramę, można osiągnąć wysoki komfort, pod warunkiem, że dobierze się do niej wygodny materac.

Jakie oświetlenie do sypialni?

Z pewnością istotne będzie tutaj główne źródło światła, które umiejscowi się na suficie. Wybór lamp jest duży, jednak istotniejsza będzie barwa światła, a tu już zależeń będzie od rodzaju żarówek. Sypialnia to miejsce do wypoczynku, lepiej więc wybierać takie, które zapewni nam spokój i relaks, a nie pobudzenie. Warto też pomyśleć o oświetleniu dodatkowym, np. przy łóżku, które przydaje się choćby wówczas, gdy lubimy spędzać tam czas na czytaniu książek.

Słówka angielskie – jak trenować ich zapamiętywanie

0
Słówka angielskie

Słówka angielskie to kluczowy element nauki tego języka.. Bez ich znajomości nie można w pełni komunikować się w szkole z nauczycielem, czy podczas wakacji za granicą. Warto ich poznawanie rozpocząć już od najmłodszych lat, aby wyrobić w dziecku chęć do nauki nowych słówek. Wiedza, choć jest bardzo ważna, to jednak nie wszystko. Fundamentalne jest także skuteczne zapamiętywanie słówek. Zapewne słyszałeś o powiedzeniu trening czyni mistrza – tak właśnie! To od odpowiednich ćwiczeń w bardzo dużym stopniu zależy zapamiętanie słówek angielskich. Zastanawiasz się jak tego dokonać? Mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie. Sprawdź, jak karty edukacyjne wpływają na rozwój wiedzy, nowe triki i sposoby zapamiętywania słówek po angielsku.

księgarnia internetowa sklepkujonek.pl

Plansze edukacyjne – szybko i skutecznie

Zasada korzystania z kart edukacyjnych jest prosta – wystarczy, że wybierzesz tą z odpowiednimi słówkami do nauki, a zapamiętanie ich będzie prawdziwą przyjemnością. To niezwykle przydatne pomoce dydaktycznie, z których korzystają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Jeśli jednak nie wiesz, jak z nim trenować zapamiętywanie słówek angielskich, to skorzystaj z naszych niezawodnych rad i pomysłów.

Karta edukacyjna szkoła

Karta edukacyjna szkoła – zdj. sklepkujonek.pl

Karty edukacyjne – siła obrazu

Karty edukacyjne do nauki angielskiego, jak i znajdujące się w nich słowa są opatrzone odpowiednimi obrazkami. Wykorzystaj ich moc w skutecznej nauce! Jeśli Twoje dziecko ma za zadanie nauczyć się nazw owoców po angielsku, to bez wątpienia będzie mu łatwiej, jeśli skojarzy słówko apple z obrazkiem tego owocu. Większość dzieci jest wzrokowcami – bardziej przemawiają do nich pomoce wizualne niż jedynie zapis słowny. Jeśli będzie miało pod ręką planszę edukacyjną, to możesz mieć pewność, że szybciej i przede wszystkim na stałe zapamięta dane słówko angielskie.

Karta edukacyjna jedzenie

Karta edukacyjna jedzenie – zdj. sklepkujonek.pl

Fiszki – od zapamiętania do powtarzania

Ważne jest także, aby podczas powtórki przed sprawdzaniem korzystać z tych samych materiałów, co do wcześniejszej nauki. W ten sposób dziecku będzie łatwiej przywołać zapamiętane w domu słowo. Kartkowanie podręcznika na szkolnym korytarzu może być czasochłonne. Karty edukacyjne słówka angielskie nie posiadają tego problemu. Wykonane w rozmiarze A4 z łatwością zmieszczą się do uczniowskiego plecaka, a znalezienie ich zajmie dosłownie parę sekund. Jak widzisz, z łatwością można korzystać z plansz edukacyjnych w każdym miejscu.

Zestaw kart edukacyjnych

Zestaw kart edukacyjnych – zdj. sklepkujonek.pl

Karty edukacyjne z angielskiego – nauka na 5+!

Nie da się ukryć, że skutecznych sposobów na zapamiętanie słówek angielskich z kartami edukacyjnymi jest wiele. To metoda, która pozytywnie podziała na każdego. Teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak wypróbować którąś z nich z dzieckiem lub samodzielnie – w końcu nauka słówek angielskich może przynieść przyjemność.

Jak wybrać sprawdzoną firmę kurierską?

0
Jak wybrać sprawdzoną firmę kurierską

Usługi kurierskie cieszą się olbrzymią popularnością. Taką formę transportu przesyłek wybiera coraz więcej osób. W niniejszym poradniku dowiesz się, na które usługi warto postawić i na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze firmy. Poznaj szczegółowe informacje i ciesz się z najlepszych rozwiązań. 

Sprawdzona marka to podstawa

Na rynku istnieje wiele firm kurierskich. Wybór tej najlepszej może być dość trudny. Dlatego warto przeanalizować kilka ważnych aspektów, dzięki którym z łatwością sięgniesz po propozycję dopasowaną do osobistych preferencji. Oto elementy warte szczególnej uwagi.

 • Opinie klientów – wybierajmy firmy kurierskie, cieszące się wysokim uznaniem wśród osób, które często korzystają z tychże usług. Ich komentarze bez trudu znajdziemy w sieci. 
 • Profesjonalizm – stawiajmy na wsparcie profesjonalistów. Aby przekonać się, czy mamy do czynienia ze specjalistami w swoim fachu, wystarczy zadzwonić i zapytać o kilka porad w zakresie wysyłki towarów. 
 • Szeroka oferta – im większa oferta, tym lepiej. Dzięki temu będziemy mogli wysyłać zarówno mniejsze przesyłki, jak i te o dużych gabarytach.
 • Komfort – wybierajmy usługi, które bez problemu można zamówić w internecie dzięki kilku kliknięciom myszy. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu.
 • Stosunek ceny do jakości – kluczowym aspektem przy wyborze firmy kurierskiej będzie również bezpieczeństwo przesyłki przy jednoczesnym zachowaniu uczciwej polityki cenowej. 

Która firma wyróżnia się wszystkimi wyróżnionymi tu atutami? Sprawdzony, a zarazem tani kurier to usługa, którą znajdziesz na stronie Kurierovo.pl. Zdecydowanie warto zajrzeć na stronę i zapoznać się z dostępną ofertą.

Szerokie możliwości

Asortyment usług dostępnych na stronie internetowej Kurierovo.pl jest bardzo szeroki i zróżnicowany. Klienci wybierać mogą spośród wielu interesujących rozwiązań. W zależności od potrzeb firma oferuje przesyłkę w kopercie, paczce, a nawet na palecie. Wystarczy wejść na stronę internetową i określić rozmiary przesyłki, a następnie lokalizację. Następnym krokiem będzie krótki formularz. Ponadto na stronie możemy znaleźć opcję śledzenia przesyłek. Warto również zwrócić uwagę na bardzo atrakcyjne ceny. Wszystko to sprawia, że każdego dnia na stronie internetowej gości tak wiele osób, które wysyłają produkty do różnych krajów świata. Obok tak interesującej oferty trudno przejść obojętnie. 

Dlaczego warto? 

Nad przygotowaniem oferty strony internetowej Kurierovo.pl pracowali prawdziwi eksperci, którzy na temat rynku przesyłek wiedzą wszystko. Znajdziemy tu propozycje wyłącznie najbardziej renomowanych firm, jakie zyskały uznanie wśród wielu zadowolonych klientów i od lat kreują branżowe trendy. Zdecydowanie warto wybrać polecane, a zarazem niedrogie rozwiązanie.

Rękawice robocze i ochronne

0
Rękawice robocze i ochronne

Miejsce pracy w przypadku wielu zawodów łączy się z ryzykiem narażenia na niebezpieczeństwa związane z urazami, czy też kontaktem z różnymi substancjami. Szczególnie ręce i dłonie są wystawione na wpływ szkodliwych czynników, dlatego też wymagają specjalistycznej ochrony. Rękawice robocze i ochronne w kilku odsłonach pozwolą zadbać o komfort i bezpieczeństwo podczas pracy w rozmaitych warunkach.

Rękawice jednorazowe i wielorazowe

Podstawowe rozróżnienie rękawic roboczych i ochronnych obejmuje modele jednorazowe, a także przeznaczone do stosowania wiele razy. Pierwsza grupa stosowana jest zazwyczaj w przypadku zawodów związanych z medycyną i farmakologii i mają za zadanie chronić przed zakażeniami. Rękawice jednorazowe zazwyczaj wykonane są z lateksu, lecz stosuje się również rękawiczki foliowe, nitrylowe oraz winylowe. Pakowane są w większych ilościach i po użyciu wystarczy je wyrzucić. W przypadku rękawic wielorazowych sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, obejmują one bowiem wiele zróżnicowanych modeli, pogrupowanych w zależności od przeznaczenia, właściwości, odporności na dane zagrożenia, a także trzy kategorie ryzyka. Pierwszą z nich są rękawiczki chroniące przed uszkodzeniem naskórka, niektórymi ze środków chemicznych oraz temperaturą do 50 stopni, drugą stanowią rękawice do ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi, środkami chemicznymi, temperaturą do 1000 stopni i ujemną. Ostatnia grupa obejmuje zaś rękawice chroniące w przypadku największego ryzyka związanego z silnie żrącymi substancjami i wysokim napięciem.

Ochrona rąk w warunkach niskiego ryzyka

Pierwsza kategoria rękawic roboczych i ochronnych przeznaczona jest do stosowania w warunkach niewielkiego ryzyka. Wykorzystuje się je w celu uniknięcia uszkodzeń mechanicznych, temperaturą do 50 stopni Celsjusza oraz delikatnymi środkami chemicznymi. Wśród nich znajdują się rękawice nitrylowe lateksowe winylowe, które charakteryzują się uniwersalnym zastosowaniem zarówno w zakładach pracy, jak i gospodarstwie domowym, czy też rękawice dziane wkłady bawełniane. Do pierwszej kategorii zaliczają się również wysokiej jakości tak zwane rękawice wampirki, powlekane gumą, które świetnie sprawdzą się w przypadku wielu różnych czynności, podczas których nie występuje zbyt duże ryzyko zagrożeń. W ofercie znaleźć można również rękawice dragon recodrag, będące idealną propozycją dla tych, którzy szukają wytrzymałych i solidnie wykonanych rękawiczek do aktywności związanych z ogrodnictwem, czy też pracami budowlanymi.

Rodzaje rękawic w przypadku wyższego zagrożenia

Kolejną kategorią rękawic ochronnych są modele przeznaczone do prac z nieco większym ryzykiem uszkodzeń mechanicznych lub wpływom czynników zewnętrznych w postaci wysokiej, lub niskiej temperatury, czy też środkami chemicznymi. Zaliczają się do nich rękawice antyprzecięciowe z wysokiej jakości tkanin, mające za zadanie chronić ręce w przypadku wykonywania czynności przy użyciu ostrych narzędzi. Profesjonalne rękawice powlekane lateksem i nitrylem pozwalają z kolei na bezpieczne wykonywanie prac wymagających pewnego chwytu, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i ochrony. Rękawice skórzane monterskie są obowiązkowym wyposażeniem w przypadku pracowników budowlanych i mechanicznych, z kolei rękawice ocieplane termoodporne chronią dłonie przed negatywnym wpływem zbyt niskich lub wysokich temperatur.

Rękawice robocze i ochronne trzeciej kategorii ryzyka

Ostatnią grupą rękawic roboczych i ochronnych są modele przeznaczone do zabezpieczania dłoni w przypadku realnego ryzyka poważnego uszkodzenia jak w przypadku agresywnych substancji chemicznych, czy też podczas prac wykonywanych na wysokim napięciu. Rękawice specjalistyczne tego rodzaju przechodzą różnego rodzaju niezależne testy, wymagają odpowiednich certyfikatów, a także zostać zaakceptowane przez właściwą Jednostkę Notyfikowaną. Wszystkie rękawice należące do grupy ochrony w przypadku wysokiego ryzyka przechodzą badania, mające na celu potwierdzenie danych przekazanych przez producenta, a także oznakowane specjalnymi znaczkami, informującymi o cechach danego modelu. W kategorii tej znaleźć można rękawice spawalnicze, czy też chemoodporne. Należy pamiętać, że wybór konkretnej propozycji powinien zostać zatwierdzony przez inspektora BHP.

Terminarze i inne akcesoria do organizacji pracy

0
Terminarze

Zapewne wielu z nas zdarzyło się zapomnieć o ważnej sprawie lub o wykonaniu zleconego zadania. Nierzadko prowadzi do problemów lub opóźnień. Dlatego tak przydatny bywa nawyk zapisywania wszystkiego w terminarzu. Pozwoli on nie tylko pozbyć się problemu zapominania o ważnych rzeczach, lecz także może wpłynąć na efektywność naszej pracy. Dokładna rozpiska godzinowa w terminarzu pomaga bowiem rozplanować sobie dzień. Na organizację pracy mają także wpływ inne akcesoria biurowe, takie jak na przykład organizer na biurko. Nikt przecież nie lubi bałaganu na swoim biurku.

Terminarz z notatnikiem i kalendarz w jednym

Kupując terminarz, tak naprawdę zyskujemy od razu mobilny kalendarz. Dzięki temu nie potrzebujemy telefonu albo osobnego kalendarza, by sprawdzić, jaki dzień tygodnia mamy na myśli. To pozwoli na szybkie zorientowanie się w terminie i wprowadzenie potrzebnych informacji. Główną zaletą niektórych terminarzy i kalendarzy jest to, że mają w sobie notatnik. Śmiało więc może nam służyć jako główne miejsce na zapisywanie pomysłów i wszystkiego, co tylko wpadnie nam do głowy.

Terminarz z notatnikiem lepszy od telefonu

Choć wszyscy korzystamy z telefonów na co dzień, to wciąż mają one swoje wady w niektórych kwestiach organizacyjnych. Przykładowo ciężko rozrysowywać pomysły i tworzyć mapy myśli tak jak możemy to robić w terminarzu z notatnikiem. Dodatkowo wyobraźmy sobie sytuację, w której musimy zapisać coś ważnego podczas rozmowy telefonicznej. W jej trakcie musielibyśmy użyć głośnika, a po jej zakończeniu moglibyśmy zapomnieć o ważnych szczegółach. Terminarz rozwiązuje te problemy. To akcesorium do biura to także gwarancja profesjonalnego wyglądu na firmowych spotkaniach. Tu trudno wyobrazić sobie notowanie za pomocą telefonu komórkowego.

Terminarz do zapisywania wizyt klientów

Ciekawym rodzajem terminarza są te do zapisywania wizyt klientów. Mają one bardzo szczegółową rozpiskę godzinową (zwykle linijka co kwadrans), co pozwala na dokładne rozpisanie wizyt. Z pewnością nieraz widzieliśmy takie akcesorium do biura w salonie kosmetycznym lub u fryzjera. To właśnie takie placówki szczególnie docenią taki format terminarza.

Akcesoria do biura pomocne w organizacji pracy

Oprócz terminarza warto zadbać także o organizację samego miejsca pracy. Tu oprócz segregatorów, teczek na dokumenty i licznych szufladek przyda się organizer na biurko. W zależności od modelu zyskamy możliwość organizacji przyborów piśmienniczych i innych akcesoriów do biura. Nikt przecież nie lubi szukać zgubionych przedmiotów wśród wciąż rosnącej sterty rzeczy. Aby jednak organizer na biurko dobrze spełniał swoją funkcję, należy koniecznie zadbać o porządek wśród znajdujących się na blacie dokumentów.

Gdzie kupić organizer na biurko?

Organizer na biurko kupimy w praktycznie każdym sklepie z artykułami do biura. Zwykle będą to jednak modele, które pozwolą na ogarnięcie niewielkiej ilości rzeczy. Aby znaleźć większe organizery, należy przejrzeć ofertę hurtowni papierniczych lub większych sklepów z artykułami biurowymi.

ZOBACZ TEŻ

Przedsiębiorco, czy wiesz, jak rozpocząć praktyczną naukę zawodu w Twojej firmie

Przedsiębiorco, czy wiesz, jak rozpocząć praktyczną naukę zawodu w Twojej firmie?

Kształcenie zawodowe w systemie dualnym to ścisła współpraca pomiędzy przedsiębiorstwem a szkołą zawodową. Decyzję o wspólnym nauczaniu podejmuje przedsiębiorca, który chce zainicjować proces edukacji...
Perspektywy zatrudnienia po kierunku Zdrowie Publiczne

Perspektywy zatrudnienia po kierunku Zdrowie Publiczne

Dbałość o zdrowie społeczeństwa i jego skuteczna ochrona to niezwykle ważne kwestie, szczególnie teraz, gdy świat zmaga się z pandemią. Ta sytuacja najlepiej pokazała...
Darmowe lajki na Instagramie

Darmowe lajki na Instagramie – jak je zdobyć?

Co daje użytkownikom zdobywanie lajków na Instagramie? Przede wszystkim popularność i możliwość budowania swojej marki. W dodatku możemy podzielić się swoimi zainteresowaniami, a w...
tworzenie stron www

Kto zajmuje się tworzeniem stron www?

Zdecydowana większość z nas korzysta z internetu. To baza w której możemy znaleźć wszystko – interesujące nas firmy, usługi czy sklepy. Tworzenie stron www...
praca zdalna

Jak zorganizować sobie czas, gdy czeka Cię praca zdalna?

W obecnej sytuacji uzyskałeś pierwsze doświadczenia pracy online? Uważasz, że jest to ciekawy pomysł i chcesz tak pracować zawsze, ale nie wiesz czy Ci...