Naturalne jedzenie

0

Mówi się, że obecnie nastały czasy wielu alergii. Bez ustanku słyszy się przecież o tym, że ktoś jest uczulony na pyłki kwiatowe, ktoś inny nie toleruje laktozy lub orzechów, a jeszcze innemu towarzyszy alergia na seler. Dzieje się tak, że niestety ale nasza żywność coraz bardziej przypomina tablicę Mendelejewa niż produkt od Matki Natury. Wiele składników chemicznych, które możemy znaleźć w mleku, serach czy kiełbasach, a nawet pieczywie niekorzystnie wpływa na nasz organizm. Do tego dochodzą leki, którymi częstujemy ciało przy każdym choć najmniejszym pociągnięciu nosa. Pamiętajmy, że jest takie coś jak zasady przyjmowania leków i należy się do nich stosować, by były bezpieczne i pomagały nam wyleczyć choroby. Mało osób próbuje leczyć się naturalnymi metodami, a to dlatego, że wśród nich wyrosło wiele negatywnych mitów, a i jest to zdecydowanie bardziej czasochłonne i wymaga pewnej wiedzy. Jednak z pewnością warto zainteresować się jeśli nie zielarstwem i niekonwencjonalnym leczeniem to przynajmniej zdrową żywnością. Niewielu pewnie zna odpowiedź na to czy tłuszcz kaczy i gęsi pomaga obniżyć poziom cholesterolu? A pomaga choć dobrzy byłoby aby pochodził nie ze sklepu, a z naturalnej hodowli. Niestety produkty sklepowe muszą być tak przygotowane, by mogły stać na półkach miesiącami dlatego tak wiele w nich niezdrowych składników. Niestety nic nie wskazuje na to, że sytuacja zdrowej żywności zmieni się dlatego najlepiej samemu szukać jej w specjalnych sklepach lub u gospodarza.

ingod.pl/

Ćwicz rano na zdrowie

0

Ćwiczyć rano czy wieczorem? Jaka pora dnia jest najlepsza

Każda pora dnia jest dobra na trening, ważne by ćwiczyć regularnie, najlepiej o stałych porach. Jeśli chcesz schudnąć, najlepiej ćwicz rano, bo wtedy metabolizm jest dość mocno pobudzony, chroni organizm przed odkładaniem się tłuszczyku, a przy okazji stymuluje go do szybszego spalania kalorii. Dodatkowo w trakcie ćwiczeń zostają uwolnione endorfiny, które pobudzają lepiej niż kawa, a do tego poprawiają nastrój. A więc ćwicz od rana, bo to samo zdrowie.

Choroby pasożytnicze skóry – co warto wiedzieć?

Choroby pasożytnicze skóry są wywołane bytowaniem różnych organizmów na skórze człowieka. Do najczęstszych tego typu chorób zalicza się świerzb i wszawicę. Za świerzb odpowiada świerzbowiec ludzki, który powoduje świąd skóry oraz wykwity grudkowe. W takim przypadku należy natychmiast zgłosić się do lekarza, który przypisze odpowiednie leki. Drugim schorzeniem jest wszawica. Objawy są świąd głowy. Świdą i drapanie noga powodować wtórnego zliszajowacenie. W tym przypadku także przyda się konsultacja z lekarzem.

Cystoskopia pęcherza – kiedy jest przeprowadzana

Cystoskopia to badanie pęcherza moczowego, które polega na wzrokowej ocenie błony śluzowej pęcherza moczowego przy użyciu wziernika – cystoskopu. Badanie to jest przeprowadzane w celu stwierdzenia obecność kamieni, guzów lub innych patologicznych zmian w układzie moczowym. W czasie tego badania są również wykonywane drobne zabiegi, takie jak biopsja lub niszczenie nieprawidłowej tkanki przy użyciu ciepła.

ohho.pl/

Portal o zdrowiu

0

Szukasz portalu, w którym znajdziesz informacje z każdej dziedziny dotyczącej zdrowia, ale przeszukujesz Internet i nie możesz nic znaleźć? Nic dziwnego skoro obecnie istnieje naprawdę cała masa różnych portali, forów tematycznych, blogów, grup na portalach społecznościowych i innych różnych miejsc, w których przedstawione są jedynie pojedyncze informacje jakie Cię interesują.
Jednak jest w sieci jedno takie miejsce gdzie z całą pewnością znajdziesz wszelkie wiadomości zarówno z dziedziny dbania o zdrowie jak i dbania o własne ciało. Znajdziesz tam wiele artykułów traktujących o różnych chorobach, jak na przykład endometrioza, jak i dowiesz się co jest lepsze podczas przeziębienia – krople czy aerozole a może tabletki? Wiele komentarzy i żywa dyskusja pod każdym newsem dostarczy jeszcze więcej wiedzy i spojrzenie na dany problem z różnych perspektyw. Zobaczysz, jak dbać o własne ciało, jaką dietę zastosować i jak wykonać dobry makijaż. Nasi autorzy dokładnie wyjaśnią czym jest glinka kosmetyczna – właściwości i sposoby zastosowania nie będą Ci obce. Sprawdzisz w jaki sposób dbać o włosy i co należy jeść na śniadanie, a co jest dobre na kolację, by nasz organizm działał w pełni sprawnie przez całą dobę.
Wszystko to w jednym miejscu jakim jest nasz portal. Nie czekaj tylko zaloguj się i zacznij przeglądać tę skarbnicę wiedzy. A jeśli masz pytania to z pewnością udzielą Ci na nie odpowiedzi zarówno nasi eksperci jak i inni użytkownicy, którzy z pewnością podzielą się z tobą swoimi doświadczeniami.

darmoland.pl/

Problemy, które mogą nas dotknąć w czasie ciąży

0

W okresie ciąży organizm kobiety przechodzi rewolucyjne zmiany. Zostaje on obciążony znacznie bardziej niż zwykle. Wtedy też kobieta jest badana dużo dokładniej i częściej niż zwykle. Mimo wszystko w czasie ciąży mogą pojawić się różne problemy zagrażające zdrowiu naszemu i dziecka.

Często zdarza się, że kobieta ma niewydolną szyjkę macicy. W takim przypadku lekarz między 12 a 16 tygodniem ciąży lekarz może założyć szew mcdonalda. Wiele kobiet nie ma pojęcia co to takiego jest i szuka pomocy w wyszukiwarkach internetowych wpisując frazę – Szew mcdonalda a ciąża i poród. Szew ten zakłada się tylko wtedy kiedy ciężarna jest w dobrym stanie a rozwój płodu jest prawidłowy. Wiele kobiet obawia się owadów podczas ciąży. Nic dziwnego. Komary czy kleszcze mogą przenosić poważne choroby. Jak chronić się przed ukąszeniami owadów podczas ciąży? Możemy skorzystać ze sprayów odstraszających owady,które można nabyć w każdej aptece czy drogerii. Ważna jest również tętnica szyjna – budowa i możliwe dolegliwości podczas ciąży mogą być niebezpieczne. Zapalenie tętnicy szyjnej może niekorzystnie wpłynąć na stan ciężarnej.

Kobieta,która spodziewa się dziecka powinna wyjątkowo o siebie dbać. Szczególnie, jeśli lekarz wykryje jakieś nieprawidłowości. Może to doprowadzić do sporej dawki stresu, która nie jest wskazana w trakcie ciąży. Silny stres może nam jeszcze bardziej zaszkodzić. Dlatego powinno się jak najwięcej odpoczywać i postarać nie martwić się na zapas. Może to jedynie wpłynąć niekorzystnie na rozwijające się w naszym brzuchu dziecko.

miedzyrzecka.pl/

Wyzywanie – 30 dni bez słodyczy fast foodów i alkoholu i inne tematy

0

Wielu z nas chciałoby ograniczyć spożywanie ulubionych produktów, które niekoniecznie są zdrowe. Jest to bardzo trudne, ale też nie niewykonalne. Wiele informacji na ten temat możemy znaleźć w internecie. Może interesować nas na przykład zagadnienie wyzywanie – 30 dni bez słodyczy fast foodów i alkoholu. Po przeczytaniu tego artykułu dowiemy się, co należy robić, aby wytrzymać tyle czasu bez naszych ulubionych niezdrowych przekąsek. W kwestii ładnego wyglądu nie wystarczy tylko i wyłącznie odpowiednio się odżywiać, bo należy także uprawiać sport. Jest wiele dyscyplin, którymi możemy być zainteresowani, więc co za tym idzie – na pewno każdy z nas wybierze coś dla siebie. Tematem, jaki pod tym względem możemy znaleźć w sieci, jest na przykład jazda na rolkach sposobem na odchudzanie. Jeśli po przeczytaniu tego artykułu zainteresujemy się jazdą na rolkach, wystarczy zakupić rolki i wszystkie niezbędne akcesoria, a później… uczyć się jeździć. Nie ulega wątpliwości to, że każdy zawodowy sportowiec musi odpowiednio się odżywiać, aby osiągać jak najlepsze wyniki, zdobywać medale na olimpiadach i dzięki temu… zarabiać pieniądze. Jeśli mamy swoich ulubionych sportowców – a na pewno tak jest – może nas również interesować to, co oni muszą jeść, aby zawsze być w dobrej formie. Więcej na ten temat dowiemy się w internecie, bo może nas interesować zagadnienie dieta pływacka – na czym polega. Po przeczytaniu tych informacji może my sami będziemy chcieli zostać takimi sławnymi sportowcami…

rzeczyrozne.pl/

Dla zdrowia i urody

0

Kolagen to coś, co jest bardzo pożądane w szczególności u osób starszych. To coś, co chcą mieć kobiety, które zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia. Każdy z nas ma w sobie kolagen, który odpowiedzialny jest za elastyczność skóry, za jej jędrność oraz gęstość. Jednak po 25 roku życia, kolagen w naszym organizmie sam już się nie odbudowuje i trzeba wspomóc się odpowiednimi preparatami, które zawierają bardzo dużo wspomnianego już kolagenu. Kolagen – jakie preparaty wybrać? Na rynku kosmetycznym można napotkać wiele firm, które oferują kremy z wysoką zawartością kolagenu. Warto dokładnie zwrócić uwagę na kremy, kapsułki, które mogą być zbawienne dla naszej skóry. Im wcześniej zaczniecie używać takich preparatów, tym szybciej zaczną one działać i poprawiać jędrność Waszej skóry. Fakty i mity na temat bezsenności są najróżniejsze. Faktem jest to, że wiele osób cierpi na bezsenność. Mitem jest to, że łatwo można się tego pozbyć. Czy łatwo, to już zależy od nas samych. Bezsenność bardzo często spowodowana jest stresującym trybem życia. Jeżeli nie zrezygnujecie z takiego trybu życia, to bezsenność na pewno nie minie i będziecie się z nią męczyć bardzo długo. 5 technologii medycznych roku 2017 – wiele osób interesuje się tymi tematami. Do wielkich technologii na pewno można zaliczyć sztuczną trzustkę, która stała się wyzwoleniem dla osób cierpiących na cukrzycę. Do takich technologii można również zaliczyć: termometr dla dzieci w postaci naklejki, inteligentny krokomierz oraz wiele innych.

psfs.pl/

Masaż stóp i inne tematy

0

Oczywistym jest to, że każdy z nas ma swoje ulubione sposoby na relaks, które nie tylko uspokajają, ale też pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Jednym z takich aktywności jest masaż stóp. Poza tym, że niektórzy z nas bardzo go lubią, często jednak nie zastanawiają się, jakie to daje nam jeszcze korzyści. A warto się tego dowiedzieć, chociażby czytając w sieci artykuł na temat co nam daje masaż stóp przed snem. Jednym z najpopularniejszych tematów, jakich szukamy w sieci, są diety. Niemniej jednak pomimo tego, że chcemy z nich korzystać, nie zawsze możemy to zrobić, ze względu na przeciwwskazania. Są jednak i takie, które możemy absolutnie bezpiecznie stosować. Wiele informacji na ten temat również znajduje się w internecie. Wystarczy w tym celu przeczytać artykuł na temat bezpieczna dieta – owsiana. Oczywistym jest to, że gdy zauważymy u siebie jakiekolwiek zmiany w wyglądzie, natychmiast chcemy sprawdzić w środkach masowego przekazu, jaki preparat jest najlepszy na naszą dolegliwość. Tymczasem, jak się okazuje, taki sam efekt, a przy okazji i oszczędność pieniędzy, można uzyskać poprzez domowe sposoby na nasze problemy. Warto przeczytać o tym także w internecie. Jeśli naszym problemem są suche stopy, oraz popękane pięty, warto jest odnaleźć artykuł na temat domowe sposoby na suche stopy i pękające pięty. Pamiętajmy jednak, że musi to być kuracja, a co za tym idzie – musi minąć kilka dni, aż zobaczymy jakąś zmianę. Jeśli jednak tak się ie stanie, warto będzie sięgnąć po wspomniane już preparaty z apteki.

paralotna.pl/

Promocyjne zakupy – sprawdź jak wyszukiwać okazje

0

Korzystanie z promocji podczas codziennych zakupów to najprostszy sposób na zaoszczędzenie sporej kwoty pieniędzy. Specjaliści od finansów radzą, by zawsze sprawdzać, gdzie można kupić dany produkt w atrakcyjnej cenie, aby tym sposobem najlepiej wykorzystać środki dostępne w naszym budżecie domowym.

Suplementy na erekcję i inne tematy

0

Jak wiadomo, każdy z nas ma różne przypadłości, z którymi chciałby sobie jak najlepiej poradzić. Jedne z nich są bardziej, a drugie mniej wstydliwe. W dobie dzisiejszej technologii wszystko można jednak bardzo skutecznie leczyć. Trzeba tylko, lub aż, przełamać swój strach i zacząć działać. Jednym z tematów, jakie mogą być wyszukiwane przez mężczyzn w internecie są suplementy wspomagające erekcję – jak wybrać najlepsze? Ranking tych produktów, zamieszczony na odpowiednich stronach internetowych na pewno pozwoli mężczyznom wybrać ten najlepszy. Dobrym pomysłem jest także przeczytanie opinii na temat każdego z nich. Zarówno w środkach farmakologicznych, jak i w pożywieniu, które codziennie zjadamy, znajduje się wiele witamin, będących jednocześnie pierwiastkami, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Tematem, jaki może nas w tej kwestii zainteresować, jest cynk – obrońca układu immunologicznego. Po przeczytaniu informacji ogólnych, znajdziemy także listę produktów, w których cynk jest zawarty, a co za tym idzie, wzmocnimy nasz układ immunologiczny. W sieci istnieje wiele forów, które poruszają ważne tematy, ale warto wiedzieć o tym, że w pewnych kwestiach zdania zawsze były, są i będą podzielone. Czytając informacje na ten temat, możemy tylko dowiedzieć się, jakie ktoś ma zdanie na ten temat, bo ostateczna decyzja i tak musi być podjęta przez nas samych, albo skonsultowana z lekarzem. Jednym z takich tematów jest szczepienie przeciw grypie – czy warto? Dobrze jest dowiedzieć się czegoś o tym z sieci, ale też warto przeprowadzić na ten temat wywiad ze wspomnianym już lekarzem, a to na pewno ułatwi nam podjęcie decyzji.

e-stancja.pl/

Ciekawe jednostki chorobowe? Podstawowe informacje dla każdego

0

Zespół Sjögrena – przyczyny objawy i leczenie
Jest to przewlekła choroba autoimmunologiczna, w której organizm wytwarza przeciwciała przeciwko własnym komórkom. Inaczej nazywana jest zespołem suchości, ponieważ atakowane są komórki gruczołów wydzielania zewnętrznego.
Przyczyny choroby mogą być: genetyczne, immunologiczne, hormonalne. Na pojawienie się choroby mogą mieć wpływ infekcje np. wirusem EBV, CMV, WZW typu C, HIV.
Objawy choroby dzielą się na gruczołowe (np: suchość rogówki i spojówki, zaczerwienienie spojówek, pieczenie oczu, suchość w jamie ustnej, zaburzenia smaku i węchu, próchnica zębów szybko postępująca, grzybica jamy ustnej) oraz pozagruczołowe (np. powiększenie węzłów chłonnych, zapalnie trzustki, tarczycy, zmiany w nerkach, płucach).
Leczenie polega na podawaniu leków immunosupresyjnych np. glikokortykosteroidów, a także pilokarpiny. Miejscowo stosuje się preparaty nawilżające np. tzw. sztuczne łzy oraz zwiększające wydzielanie śliny w jamie ustnej.
Piasek w moczu – na co wskazuje?
Kiedy zauważymy u nas ten objaw powinniśmy się zgłosić na badanie moczu. Wynik ukazujący podwyższony poziom składników mineralnych będzie świadczył od tym, że mamy tendencję do powstawania w naszych nerkach kryształów np. szczawianu wapnia. Bez interwencji leczniczej drobne kryształki będą odkładać w naszych nerkach tworząc kamienie, które dają objaw bólu i pieczenia w trakcie oddawania moczu, a nawet prowadzą do mdłości i wymiotów.
Zespół złamanego serca
To jednostka chorobowa dotykająca głównie kobiet w okresie po menopauzie. Jest nazywana inaczej zespołem unieruchomionego koniuszka serca. Powodowana jest w większości przypadków stresem, a objawy do złudzenia przypominają zawał serca lub ostrą niewydolność krążenia. Należą do nich: ból w klatce piersiowej, przyspieszony oddech, zimne poty, szybkie, ale słabe tętno, a nawet zaburzenia świadomości. Odpowiednio wczesne rozpoznanie i podjęcie leczenia daje szanse na dobre rokowanie dla pacjentów.

parafia-internetowa.pl/

ZOBACZ TEŻ

Naturalne jedzenie

Mówi się, że obecnie nastały czasy wielu alergii. Bez ustanku słyszy się przecież o tym, że ktoś jest uczulony na pyłki kwiatowe, ktoś inny...

Ćwicz rano na zdrowie

Ćwiczyć rano czy wieczorem? Jaka pora dnia jest najlepsza Każda pora dnia jest dobra na trening, ważne by ćwiczyć regularnie, najlepiej o stałych porach. Jeśli...

Portal o zdrowiu

Szukasz portalu, w którym znajdziesz informacje z każdej dziedziny dotyczącej zdrowia, ale przeszukujesz Internet i nie możesz nic znaleźć? Nic dziwnego skoro obecnie istnieje...

Problemy, które mogą nas dotknąć w czasie ciąży

W okresie ciąży organizm kobiety przechodzi rewolucyjne zmiany. Zostaje on obciążony znacznie bardziej niż zwykle. Wtedy też kobieta jest badana dużo dokładniej i częściej...

Wyzywanie – 30 dni bez słodyczy fast foodów i alkoholu i inne tematy

Wielu z nas chciałoby ograniczyć spożywanie ulubionych produktów, które niekoniecznie są zdrowe. Jest to bardzo trudne, ale też nie niewykonalne. Wiele informacji na ten...