Farmy PV – jak rozpocząć własną działalność?

0
Farmy PV – jak rozpocząć własną działalność?

Jesteś zainteresowany farmami PV? Ciekawi Cię jak przebiega proces tworzenia farmy? Może sam chcesz zostać właścicielem takiej farmy? Dowiedz się co nieco o takiej inwestycji i sam zadecyduj.

Jak wygląda proces budowy farmy?

Proces budowy farmy pv rozpoczyna się od znalezienia odpowiedniego miejsca pod budowę. Jeżeli miejsce jest już znane następnie przechodzi się do otrzymania decyzji środowiskowej. Cały proces budowania farmy jest bardzo długi i może potrwać nawet 2 lata. W tym czasie inwestor musi przejść przez wiele etapów. Pierwsza zostaje przyznana, wspomniana już, decyzja środowiskowa. Następnie omawiane są warunki zabudowy i warunki przyłączeniowe do sieci energetycznej. Ostatecznie przyznaje się zgodę na budowę farmy. Podpisana zostaje promesa koncesji, a następnie postawienie i uruchomienie farmy pv. Po wybudowaniu przyznawana jest koncesja i na sam koniec wreszcie rozpoczyna się produkcja energii.

Dokumenty potrzebne do rozpoczęcia pracy farmy

W celu rozpoczęcia działania farmy pv należy zadbać o posiadanie i złożenie odpowiednich wniosków do organów wydających pozwolenie oraz koncesje na prowadzenie takiego przedsięwzięcia. Potrzebny będzie : wniosek o wydanie decyzji środowiskowych, karta informacyjna przedsięwzięcia, numer KRS właściciela inwestycji, dowód wniesienia opłaty skarbowej za pełnomocnictwo, dowód wniesienia opłaty administracyjnej, wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania, dokument potwierdzający tytuł prawny Inwestora do korzystania z nieruchomości, wypis działki/ek objętych inwestycją z rejestru gruntów, wypis dla działek w odległości 100 m od terenu przedmiotowego przedsięwzięcia (obszar, na który będzie oddziaływać przedsięwzięcie) z rejestru gruntów, mapa ewidencyjna, która obejmuje działkę, na której będzie odbywała się inwestycja oraz wszystkie działki w odległości 100 m oraz kilka innych równie bardzo ważnych dokumentów.

Kto może otworzyć farmę pv?

Na pewno łatwiej jest otworzyć farmę dużemu przedsiębiorstwu niż prywatnej osobie, która posiada działkę. W przypadku bycia właścicielem dużego obszaru, nadającego się do budowy farmy, jak najbardziej właściciel może zacząć staranie o pozwolenie i ostateczne wybudowanie farmy. Przysługuje mu szereg dofinansowań, z których powinno się skorzystać.

Przeprowadzki Gdynia – najważniejsze aspekty

0
Przeprowadzki Gdynia

Zmieniając miejsce zamieszkania w obrębie jednego miasta musimy pamiętać o kilku ważnych sprawach, jednak nie jest to tak duże przedsięwzięcie jak przeprowadzka do innego miasta np. przeprowadzki Gdynia do Szczecina czy za granicę. Najważniejsze to wykonać sobie listę czynności, zaplanować sam proces pakowania rzeczy i mebli, przeprowadzać go z głową, a także załatwić transport w momencie, w którym klucze do nowego lokum będą w naszych rękach. 

Przygotowania i pakowanie

Przeprowadzka rozpoczyna się dużo wcześniej niż wszyscy myślą. Najlepiej ze sporym wyprzedzeniem zrobić sobie listę zadań wraz z terminem realizacji, aby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Pakowanie rzeczy oraz mebli również warto rozplanować – rzeczy rzadko używane można spakować dużo wcześniej. Warto również przemyśleć to, w co będą pakowane przedmioty. Istnieje wiele gotowych rozwiązań – specjalnych pudeł, kartonów, toreb, które są dedykowane przeprowadzkom. Przy okazji pakowania można zrobić przegląd posiadanych dóbr, posegregować je i pozbyć się tych, których już nie używamy. Nie ma sensu przewozić ich do nowej lokalizacji. Jeśli nie mamy czasu, by pakować samodzielnie istnieją firmy, które spakują i przewiozą wszystko za nas. Oczywiście warto zarezerwować termin w takiej firmie dużo wcześniej. Firmy takie znajdziemy wpisując w Internet hasło takie jak: przeprowadzki Gdynia. Na terenie Trójmiasta działa sporo firm oferujących swoje usługi w zakresie transportu rzeczy i mebli.

Koszt przeprowadzki

Określenie kosztu przeprowadzki nie jest prostym zadaniem, jednak każdy we własnym zakresie może zrobić sobie kosztorys. Na pewno tracimy na tym, że wykonujemy coś na ostatnią chwilę, także jeśli zależy nam na oszczędnościach to warto rozważyć wszelkie aspekty przeprowadzki wcześniej. Kartony i pudła można zdobyć za darmo w sklepach i na magazynach, pakowanie można rozpocząć dużo wcześniej samemu, a rzeczy mogą przewozić znajomi za przysłowiową flaszkę. Jednak w momencie, gdy nie mamy czasu na te wszystkie czynności to koszta mogą wzrosnąć. Warto czasem jednak powierzyć zadania przy przeprowadzce, która sama w sobie jest stresującą czynnością, profesjonalistom. Zamiast tracić czas na kilkukrotną jazdę z rzeczami autem znajomych – wynająć samochód wraz z obsługą, która zrobi to szybko i sprawnie. Do kosztów przeprowadzki gdynia należy również doliczyć koszt sprzątania starego mieszkania – o ile również nie mamy czasu, by wykonać to samemu. Biorąc pod uwagę czynności przy rozpakowywaniu rzeczy warto rozważyć wynajęcie sprzątaczki i skupić się na rozgoszczeniu się w nowym lokum już na spokojnie.

Kredyt konsolidacyjny – co to jest i jakie są jego rodzaje?

0
Kredyt konsolidacyjny

Ponad połowa Polaków jest obecnie w mniejszym lub większym stopniu zadłużona. Kredyty przestały być tematem wstydliwym, a stały się codziennością. Dzięki nim możemy kupić mieszkanie, samochód, wykonać gruntowny remont, ale po kredyty sięgamy także w sytuacjach kryzysowych. Wiele osób na swoim koncie posiada więcej niż tylko jedno zobowiązanie finansowe do spłaty. Nierzadko się zdarza, że każdy z tych kredytów na inną wysokość raty oraz inny termin spłaty. W takim przypadku łatwo się pogubić, a spłacanie kilku kredytów naraz okazuje się męczącym i nadwyrężającym budżet domowy zadaniem. Jak rozwiązać ten problem? Na prostą pomoże wyjść kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

Kredyt konsolidacyjny https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ jest produktem bankowym przeznaczonym na spłatę dotychczasowych zobowiązań finansowych. Decydując się na kredyt konsolidacyjny nie bierzemy tylko kolejnego kredytu, który dołączy się do poprzednich rat, ale dzięki niemu pozbywamy się wszystkich poprzednich zadłużeń i zostajemy z jedną wygodną do spłaty ratą. W związku z tym możemy powiedzieć, że kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym. Sam termin konsolidacja odnosi się do zamiany kilku pożyczek na jedną o ujednoliconych warunkach spłaty. Przy kredycie konsolidacyjnym dzięki wydłużonemu okresowi spłaty, możemy zmniejszyć miesięczną ratę kredytu. Ideą kredytu konsolidacyjnego jest bowiem nie tylko ujednolicenie warunków spłaty, ale także odciążenie budżetu domowego. Jeśli nie wiesz, na którą ofertę kredytu konsolidacyjnego się zdecydować, to najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po pomoc specjalisty. Doradcy z Habza Finanse wybierają najlepszą dla klienta ofertę, przeprowadzają go krok po kroku przez cały proces oraz mają możliwość negocjacji z bankiem na szczeblu decyzyjnym.

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Kredyt konsolidacyjny  ma dwie formy – kredyt konsolidacyjny gotówkowy oraz kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Ten pierwszy udzielany jest jako kredyt celowy, na spłatę dotychczasowych zadłużeń w formie gotówki. To rozwiązanie jest częstszym wyborem, ze względu na to, że jest łatwiejszy do uzyskania. W tym przypadku wymagana jest zdolność kredytowa oraz aktywne konto bankowe. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy udzielany jest najczęściej na okres maksymalnie 10 lat.

Inaczej ma się sprawa w przypadku kredytu konsolidacyjnego hipotecznego. Tutaj wymagane jest dodatkowe zabezpieczenie w postaci nieruchomości, należącej do kredytobiorcy. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny udzielany jest na okres nawet 30 lat. Jego kwotę ustala się na podstawie wyceny wartości nieruchomości. W tym przypadku banki sprawdzają nie tylko zdolność kredytową, ale wymagają także dokumentacji związanej z wycenianą nieruchomością, stanowiącą zabezpieczenie.

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Kredyt konsolidacyjny uzyskany na korzystnych warunkach pozwoli uporządkować zobowiązania finansowe i z całą pewnością pomoże odciążyć budżet domowy. Dzięki niemu nie będziemy musieli spłacać wielu zobowiązań naraz, a tylko jedną ujednoliconą ratę nowego kredytu.

Na co uważać podczas zaciągania kredytu?

0
kredyt

Aby Twoja firma mogła się rozwijać, konieczne jest ciągłe inwestowanie, a to wymaga środków finansowych. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą mogą wybierać z szerokiej oferty kredytów dla firm. Aby pożyczone pieniądze rzeczywiście mogły przełożyć się na przyszłe zyski warto dokładnie przeanalizować warunki umowy. Podpowiadamy, w jaki sposób znaleźć najlepsze finansowanie dla firmy i na co uważać zaciągając kredyt.

Kredyt na działalność gospodarczą – rodzaje

W ofercie banków możemy znaleźć różne rodzaje kredytów zarówno dla nowych biznesów, jak i firm o ugruntowanej pozycji na rynku. Możemy wymienić przede wszystkim:

 • Kredyt gotówkowy dla firm – jeżeli jednorazowo potrzebujesz większej gotówki na prowadzenie działalności gospodarczej, najszybszym i najprostszym rozwiązaniem będzie wybór kredytu gotówkowego dla firm. W tym przypadku pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel związany z firmą – nie musi być on ściślej doprecyzowany. Podobnie jak w przypadku kredytu konsumpcyjnego pieniądze otrzymujesz na konto i oddajesz w miesięcznych ratach.
 • Kredyt inwestycyjny dla firm – jeżeli poszukujesz kredytu na sfinansowanie konkretnej inwestycji, która pozwoli Twojej firmie się rozwijać, na przykład zakupu maszyn, modernizacji linii produkcyjnej, budowę nowej siedziby czy zatrudnienie kolejnych pracowników, postaraj się o kredyt inwestycyjny. W ten sposób możesz otrzymać większą kwotę pieniędzy, która pozwoli Ci zrealizować Twój plan. Aby otrzymać kredyt inwestycyjny, musisz przekonać bank, że Twoja inwestycja się zwróci, a Twoja firma podchodzi poważnie do tego wyzwania, dysponując odpowiednimi możliwościami i środkami. Zwykle uzyskanie kredytu inwestycyjnego wiąże się z koniecznością posiadania wkładu własnego.
 • Kredyt obrotowy dla firm – kredyt na działalność bieżącą firmy. Środki z tego kredytu możemy przeznaczyć na zakup towaru, materiałów potrzebnych do produkcji, wypłatę pensji dla pracowników, czy koszty związane z utrzymaniem budynków. Kredyt obrotowy dla firm zwykle znacznie łatwiej jest uzyskać niż kredyt inwestycyjny. Wyróżniamy kredyt obrotowy ratalny i linię kredytową na rachunku bieżącym, która funkcjonuje w sposób podobny do karty kredytowej dla osób prywatnych. W tym przypadku gotówkę otrzymujesz w ramach przyznanego limitu – korzystasz z tych środków, gdy potrzebujesz i tylko wtedy ponosisz tego koszty.

Kredyty Wrocław – w jaki sposób porównywać koszty kredytu dla firm?

Zaciągając kredyt dla firm zawsze powinniśmy dokładnie przeanalizować umowę i wszystkie związane z tym koszty. Zwykle na oprocentowanie kredytu na działalność gospodarczą składa się stawka WIBOR(R) oraz marża banku, która zależy od indywidualnej oferty. Niektóre banki wprowadzają także inne, dodatkowe opłaty na przykład prowizje i ubezpieczenia, które mogą zwiększać koszty kredytu. Na lepsze warunki zwykle mogą liczyć firmy o ugruntowanej historii na rynku, które mogą pochwalić się dobrą zdolnością kredytową i rzetelną spłatą wcześniejszych zobowiązań. Banki analizują także wyniki finansowe firmy, uzależniając od nich decyzję o udzieleniu finansowania. Mimo to możemy znaleźć również bardzo atrakcyjne pożyczki dla nowych firm, na przykład kredyty na założenie działalności gospodarczej. Zawsze warto porównać kilka różnych ofert i sprawdzić, który bank oferuje najlepsze warunki. We Wrocławiu szeroką ofertę kredytów dla firm posiada na przykład

Na co zwracać uwagę zaciągając kredyt dla firm?

Bardzo istotną kwestią w przypadku kredytów dla firm jest również zabezpieczenie. Jeżeli zdecydujemy się na wybór kredytu zabezpieczonego, zwykle możemy liczyć na uzyskanie wyższej kwoty pieniędzy i atrakcyjniejsze warunki kredytu. Możemy wyróżnić zabezpieczenia majątkowe lub osobiste. Zabezpieczenia majątkowe to na przykład kaucja, zastawa, blokada środków na rachunku czy pełnomocnictwo do rachunku bankowego. Zabezpieczenia osobiste mogą mieć formę gwarancji bankowych, poręczeń wekslowych, pełnomocnictw do dysponowania środkami na rachunkach bankowych czy cesji wierzytelności.

Źródło: https://e-dobrykredyt.pl/

Profesjonalna obsługa kadrowo-płacowa

0
Profesjonalna obsługa kadrowo-płacowa

Każda firma potrzebuje poprawnie prowadzonego zarządzania zasobami ludzkimi. Jest to konieczne, aby mogła ona utrzymać swój budżet w ryzach, a przede wszystkim po to, by uniknęła  poważnych problemów prawnych. Obsługa kadrowo-płacowa wymaga odpowiedniej, specjalistycznej  wiedzy i doświadczenia, dlatego jej prowadzenie lepiej oddać w ręce specjalistów. Jest to bowiem wyjątkowo poważna i złożona dziedzina zarządzania przedsiębiorstwem, wymagająca dobrej znajomości szybko zmieniających się przepisów..

Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?

Najważniejszym zadaniem osób trudniących się obsługą kadr oraz płac jest szeroko pojęta administracja zasobami ludzkimi. Zajmują się one przede wszystkim prowadzeniem dokumentacji kadrowej, przygotowywaniem dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia lub zakończenia współpracy z daną osobą, czy ewidencja urlopów pracowniczych. Profesjonalnie udzielana obsługa kadrowo-płacowa to również pomoc prawna – rozstrzyganie wątpliwości przez właściwą interpretację przepisów, czy zastępstwo procesowe w toczących się postępowaniach.

Jednakże pomoc ta polega nie tylko na zarządzaniu kadrami. Liczy się również drugi człon, czyli płace. W tej kwestii pomoc, na jaką może liczyć firma obejmuje między innymi przygotowanie odpowiednich wniosków do celów emerytalno-rentowych, regulaminu wynagradzania, czy wyliczanie należnej pracownikowi kwoty zasiłku chorobowego. Rozliczenia takie obejmują zarówno pracowników zatrudnionych na pełny etat, jak i tych pracujących na podstawie umowy zlecenia, czy umowy o pracę. Dzięki takiej usłudze kadry i płace rozliczane są zgodnie z przepisami.

Co firma zyskuje na współpracy z biurem kadrowo-płacowym?

Biuro kadrowo-płacowe w Poznaniu jest w stanie zapewnić firmom maksymalną jakość usług przy jednoczesnej minimalizacji kosztów. Firma korzystająca z usług specjalistycznego biura nie płaci pensji jego pracownikom – płaci jedynie za wykonanie konkretnych, opisanych w umowie usług. Ma również gwarancję tego, że zarządzaniem kadrowo-płacowym zajmują się najlepszej jakości specjaliści, dla których rozważanie skomplikowanych wątpliwości prawnych czy technicznych to absolutna codzienność. Zarówno kadry i płace zarządzane są w sposób niezwykle profesjonalny.

W zależności od potrzeb i możliwości przedsiębiorstwa, obsługa kadrowo-płacowa może być realizowana przez biuro w formie jednorazowej usługi, lub stałej, cyklicznej pomocy. Klient biura kadrowo-płacowego nie musi również korzystać z pełnej jego oferty, jeśli uważa, że nie jest to dla niego konieczne. Zdecydować się może tylko na skorzystanie z opcji zarządzania kadrami, lub wyłącznie zarządzania płacami, dzięki czemu dopasuje usługę pod swoje potrzeby.

Biuro kadrowo-płacowe w Poznaniu to odpowiednia opcja tak dla małych, jak i dużych firm.

Głód nikotynowy: jak go pokonać i nie wrócić do nałogu? Sprawdzamy pastylki do ssania dla palaczy, plastry nikotynowe i spray’e – co działa skutecznie?

0
Głód nikotynowy

Nikotyna to silnie uzależniająca substancja zawarta w papierosach. To właśnie przez nią tak ciężko jest rzucić palenie. Naukowcy potwierdzili, że działanie uzależniające nikotyny, jest bardzo zbliżone do działania ciężkich narkotyków, takich jak heroina i kokaina. Przy próbie rzucenia, uzależnienie daje o sobie znać, poprzez głód nikotynowy.

Przedsiębiorco, czy wiesz, jak rozpocząć praktyczną naukę zawodu w Twojej firmie?

0
Przedsiębiorco, czy wiesz, jak rozpocząć praktyczną naukę zawodu w Twojej firmie

Kształcenie zawodowe w systemie dualnym to ścisła współpraca pomiędzy przedsiębiorstwem a szkołą zawodową. Decyzję o wspólnym nauczaniu podejmuje przedsiębiorca, który chce zainicjować proces edukacji swoich przyszłych pracowników. Jakie korzyści z tego wynikają i jakie wymagania należy spełnić?

Czym jest kształcenie dualne?

Połączenie teoretycznej nauki w szkole oraz praktycznej edukacji w firmie nazywane jest kształceniem dualnym. Polega ono na tym, że firma podejmuje współpracę ze szkołą zawodową ze swojego regionu. Uczniowie z klasy patronackiej kilka dni w tygodniu uczą się i pracują w przedsiębiorstwie, z którym mają podpisaną umowę w celu przygotowania zawodowego.

System dualny sprawia, że firma ma bezpośredni wpływ na program kształcenia. Uczniowie poznają zespół, styl pracy w danym przedsiębiorstwie i uczą się, jak obsługiwać konkretne maszyny. Dzięki temu kształcenie dualne jest zasobem dla polityki HR firmy. Jeśli samodzielnie edukujesz młode pokolenie, unikniesz ryzyka, że w przyszłości zabraknie odpowiednio wykwalifikowanej kadry. Istotny w systemie dualnym jest fakt, że uczniowie otrzymują od firmy wynagrodzenie za swoją pracę, które rośnie wraz z upływem czasu i poszerzaniem wiedzy.

Jaki zysk ma z tego przedsiębiorca?

Dzięki kształceniu dualnemu przedsiębiorca zyskuje fachowców dla swojej firmy. Uczeń, praktykujący w danym przedsiębiorstwie, dowiaduje się, jak działa ta firma, jakie są jej priorytety i na co należy zwracać uwagę, planując pracę w danej branży. Dzięki temu staje się lojalnym i godnym zaufania pracownikiem, identyfikującym się z wartościami firmy, w której się szkoli. W związku z tym, że uczniowie traktowani są na równi z innymi pracownikami i otrzymują wynagrodzenie, zaczynają rozumieć wartość swojej pracy, co przekłada się na jej jakość. Dlatego kształcenie dualne jest dla przedsiębiorcy inwestycją, która przynosi wymierne zyski – m.in zespół młodych osób gotowych do pracy.

Jak wdrożyć kształcenie dualne w swojej firmie?

Decydując się na kształcenie swoich przyszłych pracowników, należy wyznaczyć kierunek kształcenia i wytypować szkołę branżową, z którą zostanie nawiązana współpraca. Warto pamiętać o tym, że będzie to bezpośrednia kooperacja, dlatego dobrze, żeby profil szkoły był jak najbliższy specjalizacji przedsiębiorstwa. Do koordynacji działań należy wyznaczyć konkretnego pracownika (instruktora praktycznej nauki zawodu). Kolejnym krokiem powinno być ustalenie budżetu na program nauczania i wreszcie – rekrutacja uczniów. Świetnym pomysłem jest zorganizowanie w firmie dni otwartych, podczas których będzie można bezpośrednio porozmawiać ze swoimi potencjalnymi uczniami – pracownikami młodocianymi.

Gdzie szukać wsparcia?

Edunet Poland to centrum doradztwa ds. kształcenia zawodowego, działające w ramach Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Jeśli chcesz rozpocząć kształcenie uczniów w swojej firmie, wypełnij formularz na stronie. Dzięki temu uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania i wskazówki, jak dopełnić formalności. Pomagamy nie tylko w zorganizowaniu porozumień, podpisaniu umów, tworzeniu planów i skutecznym wprowadzeniu do firmy kształcenia dualnego, ale przede wszystkim w czerpaniu korzyści z nowego sposobu na rozwój Twojego przedsiębiorstwa.

Perspektywy zatrudnienia po kierunku Zdrowie Publiczne

0
Perspektywy zatrudnienia po kierunku Zdrowie Publiczne

Dbałość o zdrowie społeczeństwa i jego skuteczna ochrona to niezwykle ważne kwestie, szczególnie teraz, gdy świat zmaga się z pandemią. Ta sytuacja najlepiej pokazała nam, jak ważne jest szybkie rozpoznawanie zagrożeń i świadome zarządzanie personelem medycznym. 

Czym wyróżnia się kierunek zdrowie publiczne?

Jest to interdyscyplinarny kierunek, który uczy pełnego, wszechstronnego podejścia do zdrowia. Obejmuje ono zarówno profilaktykę, szerzenie prawidłowych nawyków w społeczeństwie, jak i zarządzanie w sytuacjach kryzysowych. Zdrowie Publiczne to połączenie elementów wiedzy medycznej, ekonomicznej i społecznej, a także zarządzanie, elementy ochrony środowiska, a nawet prawa.

Dla kogo?

Jak łatwo się domyślić czytając powyższy opis  kierunku, jest to doskonały wybór dla osób interesujących się takimi przedmiotami jak biologia, chemia czy matematyka. Niezbędne będą zdolności ścisłe oraz otwarty, analityczny umysł. Raczej nie jest to ścieżka rozwoju dla humanistów.

Zdrowie Publiczne to kierunek stworzony dla osób, które chcą mieć wpływ na zmiany zachodzące w ich najbliższym otoczeniu, poprawę jakości zdrowia i życia społeczeństwa oraz wdrażanie nowych, ekologicznych i innowacyjnych rozwiązań. Umiejętne zarządzanie strukturami medycznymi pozwala na usprawnienie ich działania, natomiast właściwie prowadzona profilaktyka zwiększa świadomość społeczną. Są to wymierne efekty pracy absolwentów kierunku Zdrowie Publiczne. Można więc stwierdzić, że są to studia dla ludzi z pasją, samozaparciem i wytrwałością.

Gdzie warto studiować Zdrowie Publiczne?

Decydując się na naukę na tym kierunku najlepiej wybrać sprawdzoną, cieszącą się renomą uczelnię. Jest nią m.in. Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Realizuje ona studia I stopnia na kierunku Zdrowie Publiczne. Nauka trwa 3 lata i kończy się uzyskaniem przez absolwentów tytułu licencjata. Studenci mają do wyboru dwie specjalności:

 • Zarządzanie ochroną zdrowia i danymi medycznymi;
 • Wellness i SPA

Dużą zaletą uczelni jest również fakt, że zajęcia odbywają się zarówno po polsku, jak i angielsku.

Zobacz kierunek Zdrowie Publiczne: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/zdrowie-publiczne

Gdzie szukać pracy po ukończeniu studiów?

Absolwenci Zdrowia Publicznego to wszechstronnie wykształceni specjaliści, którzy z pewnością szybko znajdą dla siebie miejsce na rynku pracy. O etat mogą się starać m.in. w:

 • Większości zakładów opieki zdrowotnej, zarówno publicznych, jak i prywatnych, takich jak: przychodnie, szpitale, gabinety stomatologiczne, placówki rehabilitacyjne itp.
 • Zakładach opiekuńczych i pielęgnacyjnych, tj.: DPS-y, MOPS-y, hospicja itp.
 • Sanepidzie oraz innych placówkach nadzorczych
 • Instytucjach zajmujących się promocją zdrowia
 • Różnorodnych fundacjach
 • Gabinetach SPA & Wellness

Wybór ścieżki kariery jest więc duży, a jej tory zależą jedynie od preferencji absolwenta.

Darmowe lajki na Instagramie – jak je zdobyć?

0
Darmowe lajki na Instagramie

Co daje użytkownikom zdobywanie lajków na Instagramie? Przede wszystkim popularność i możliwość budowania swojej marki. W dodatku możemy podzielić się swoimi zainteresowaniami, a w rezultacie – zarabiać na pasji. W obecnych czasach wszelkie reklamy przeniosły się na media społecznościowe, a zawód influencera jest jednym z najbardziej pożądanych. Duża ilość like na Instagramie jest w tym niesamowicie ważna, tylko jak je zdobyć?

Znajdź pomysł na swoje konto

Grunt to mieć na siebie pomysł, albo na swoją firmę. Ludzie cenią sobie pomysłowość i nietuzinkowe zainteresowania. Twoją pierwszą i być może najważniejszą decyzją jest wybranie kontentu, w której dobrze się czujesz i jest on spójny z twoją osobą. Nie ma nic gorszego niż fałszywość i niespójność. Nie możesz być sportowcem i pasjonatem zdrowego odżywiania, a jednocześnie reklamować wódkę i papierosy. Postaraj się również stworzyć grupę osób zainteresowaną tematyką w której chcesz się poruszać i zacznij budować swoją społeczność. Buduj wieź ze swoimi odbiorcami, nie jest to łatwe ale bardzo przydatne długofalowo i pozwoli na zdobycie darmowych lajków.

Nazwa Twojego profilu

Kiedy już założysz konto, zaplanujesz sobie mniej więcej w jakim kierunku ma się rozwijać twój profil, nadejdzie pora na napisanie kilku słów o swojej ‘’marce’’. Wbrew pozorom jest to bardzo ważne. Koniecznie musisz napisać krótki opis czym się znajdujesz / w jakiej branży działasz / do kogo jest skierowany dany produkt. W opisie możesz poinformować, że można Cię znaleźć również w innych mediach społecznościowych. Może to być : Snapchat, Tik Tok lub Tumbler.

Wymiana lajków na grupach i forach tematycznych

Skoro masz już konto, kilka zdjęć, pora zbierać lajki. Coraz więcej jest w Internecie miejsc gdzie użytkownicy mogą reklamować swoje konto na Instagramie i w ten sposób zdobyć darmowe lajki. Z pomocą często przychodzi Facebook lub fora tematyczne. Bardzo często zakładane są wątki typu lajk za lajk czy obserwacja za obserwacje. Instagram posiada różne algorytmy. W tym taki zgodnie z którym, jeśli zdjęcie ma dobry start jest ono bardziej promowane. Więc, jeśli post otrzymuje dużo lajków w pierwszych minutach po publikacji, będzie ono widoczne dla większej liczby użytkowników. Dlatego warto przemyśleć to kiedy skorzystać z pomocy innych grupowiczów żeby jak najwięcej zyskać, najlepiej długofalowo.

Wykorzystywanie popularnych hashtagów

Hasztag to słowo lub wyrażenie poprzedzone symbolem #, będące formą znacznika. Stały się one nieodzownym elementem Instagrama, który w znacznym stopniu je spopularyzował. Nie używając ich zaprzepaszczasz swoje szansę na dotarcia do nowych odbiorców. Wykorzystując odpowiednie hasztagi możesz trafić do większej ilości użytkowników oraz zdobyć obserwujących spoza swojej dziedziny i kontentu. Używanie ich nie zajmuje dużo czasu i powoduje wzrost polubień od razu po dodaniu zdjęcia. Oczywiście musisz używać ich mądrze i tak żeby pasowały do zdjęcia które wstawiasz.

Jaki hashtag użyć?

Po pierwsze, nie używamy ich dużo. Według statystyk lepiej użyć od 5 do 10 hashtagów zgodnych i pasujących do zdjęcia, niż 30 byleby tylko były. Po za tym nie wygląda to ani dobrze, ani estetycznie. Jednak jeśli chodzi o najpopularniejsze hashtagi to algorytm Instagrama promowane jedynie zdjęcia, które uzyskują najwięcej lajków i komentarzy. W ten sposób użytkownik od razu dostaje wartościowe treści. To nie oznacza, że masz się zniechęcać. Powiedzmy, że stanowi do dobrą motywację.

Co się najlepiej klika?

Na świecie

#love ( > 2 000 000 000 postów)
#instagood (> 1 300 000 000 postów)
#photooftheday (> 901 000 000 postów)
#fashion ( > 930 000 000 postów)
#beautiful (> 728 000 000 postów)

W Polsce

#polishgirl (> 58 600 000 postów)
#poland (> 34 900 000 postów)
#polishboy (> 18 000 000 postów)

Hasztagi typu: l4l i f4f

Wymienianie się lajkami z innymi użytkownikami, czyli potoczne like for like. Odbywa się to najczęściej za pośrednictwem grup na facebooku, lub właśnie z hasztagów do tego przeznaczonych. To ty możesz zainicjować interakcje i jako pierwszy zacząć lajkować zdjęcia oznaczonych tagami #l4like, #l4l, #likeforlike #like4like ect. Osoby używające tych hasztagów sugerują, że się odwdzięczą tym samym. Sami też możemy pod zdjęciem umieszczać tego typu hasztagi. Umieszczając je przekazujemy innym użytkownikom, że za polubienie naszego posta odwzajemnimy się tym samym. Niestety, jest to dość czasochłonny sposób zdobywania darmowych lajków.

Odpowiedni czas i częstotliwość publikacji treści

Regularność dodawania zdjęć ma znaczenie. Za wyświetlanie na Instagramie odpowiadają różnego typu algorytmy. Publikowanie zbyt często lub zbyt rzadko powoduje, że treści są gorzej pozycjonowane, a przez co masz mniej odbiorców. Pamiętaj, że nie tylko przypomnisz obserwatorom o swoim istnieniu ale także ,,pokazujesz” Instagramowi, że ktoś interesuje się twoim profilem. Dlatego dodawaj minimum 5 zdjęć lub filmów tygodniowo. Warto też pamiętać by nie przesadzić z ilością zdjęć. Wyczekiwanie jest lepsze niż spam.

Jakie zatem są najlepsze godziny do publikowania na Instagramie? Na przykład: najlepsze godziny dla branży gastronomicznej to 10:00, 12:00 lub 20:00 – to są godziny kiedy najwięcej myślimy o jedzeniu. Wszelkie materiały modowe i urodowe najlepiej udostępniać w godzinach dojazdu do pracy i lunchu. Wszelakie memy w godzinach szkolnych zajęć. Filmiki zaś najlepiej publikować po 21:00 wtedy większość użytkowników chce się zrelaksować i pooglądać coś śmiesznego. Najlepsze dni do dodawania zdjęć to: poniedziałek, środa i czwartek, ale to tylko teoria.

Teraz już wiesz jak dużo czasu i zaangażowania potrzeba aby zdobyć lajki na Instagramie za darmo. Warto przemyśleć ich zakup w Internecie. Na stronie Polskielajki.pl za 1000 lajków zapłacicie zaledwie 23,99 zł. Lajki możecie dostać błyskawicznie po opłaceniu zamówienia. Decyzja należy do was.

Kto zajmuje się tworzeniem stron www?

0
tworzenie stron www

Zdecydowana większość z nas korzysta z internetu. To baza w której możemy znaleźć wszystko – interesujące nas firmy, usługi czy sklepy. Tworzenie stron www cieszy się niesłabnącą popularnością w mieście Gdańsk. Dlaczego? Zakupy, opłaty czy korzystanie z usług nigdy nie było tak proste i wygodne. Jeśli posiadasz własną firmę, sklep lub prowadzisz innego rodzaju usługi zastanów się czy nie warto posiadać własną stronę. To klucz to pozyskania nowych klientów. Kto zajmuje się tworzeniem stron www? Odpowiedni specjaliści. 

Zalety posiadania własnej strony www

Reklama własnych usług nie musi być sprawą skomplikowaną. Ulotki, banery czy plakaty zdecydowanie wychodzą z użycia. A nawet w niektórych większych miastach typu Gdańsk zostały już zabronione. Najlepszą wizytówką jest obecnie własna strona www. Dlaczego? Przede wszystkim internet to wielka baza z której korzystają miliony. To miejsce w którym znajduje się szeroki katalog firm oraz usług.

Pragniesz stać się rozpoznawalny, chcesz dotrzeć do nowych odbiorców i pozyskać szerokie grono klientów. Dlatego strona www będzie najlepszym rozwiązaniem? Wirtualna wizytówka wzbudza w odbiorach zaufanie – nie masz nic do ukrycia, promujesz swoje usługi i chcesz pozyskać jak największą ilość zadowolonych klientów. 

Własna strona internetowa to idealne miejsce do zaprezentowania swoich zalet i doświadczenia. Przedstawienie swojej firmy czy działalności pozytywnie wpłynie na odbiorców. Pamiętaj, że zalet posiadania własnej strony w internecie jest naprawdę sporo.

Kto zajmuje się tworzeniem stron www?

Tworzenie stron www nie jest rzeczą łatwą. Należy posiadasz sporą wiedzę oraz umiejętności. Dlatego nie proś o pomoc amatorów czy osób, które się na tym nie znają. Strona www ma zachęcać klientów z Twojego miasta np. Gdańsk, a nie ich odstraszać. 

Specjaliści od tworzenia stron www stworzą wirtualną wizytówkę, której nie będziesz musiał się wstydzić. Strona będzie profesjonalna, elegancka i co najważniejsze atrakcyjna dla odbiorców. Spece od tworzenia stron doskonale znają się na swojej pracy. Doradzą Ci co powinno się znaleźć na stronie, jakie kolory i zdjęcia zastosować, które informacje muszą znaleźć się na niej obowiązkowo. 

Specjaliści od tworzenie stron www Gdańsk wezmą pod uwagę wszystkie twoje pomysły i uwagi. Stworzą projekt, który spełni twoje oczekiwania i pozwoli zaistnieć twojej firmie w szerokim wirtualnym świecie.

Gdzie znaleźć specjalistów od tworzenia stron www?

Specjaliści od tworzenia stron www najchętniej reklamują się… w internecie. Dlatego swoje poszukiwania odpowiedniej firmy, która zrealizuje twój zamysł rozpocznij właśnie tam.  Odiwedź stronę agencji marketingu internetowego seomamut.pl . Pamiętaj, że dobra firma zajmująca się tworzeniem stron nie tylko stworzy twoją wizytówkę. Zrobi wszystko, aby jej pozycja w internetowych przeglądarkach była odpowiednia i atrakcyjna dla odbiorców.

ZOBACZ TEŻ

Farmy PV – jak rozpocząć własną działalność?

Farmy PV – jak rozpocząć własną działalność?

Jesteś zainteresowany farmami PV? Ciekawi Cię jak przebiega proces tworzenia farmy? Może sam chcesz zostać właścicielem takiej farmy? Dowiedz się co nieco o takiej...
Przeprowadzki Gdynia

Przeprowadzki Gdynia – najważniejsze aspekty

Zmieniając miejsce zamieszkania w obrębie jednego miasta musimy pamiętać o kilku ważnych sprawach, jednak nie jest to tak duże przedsięwzięcie jak przeprowadzka do innego...
Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny – co to jest i jakie są jego rodzaje?

Ponad połowa Polaków jest obecnie w mniejszym lub większym stopniu zadłużona. Kredyty przestały być tematem wstydliwym, a stały się codziennością. Dzięki nim możemy kupić...
kredyt

Na co uważać podczas zaciągania kredytu?

Aby Twoja firma mogła się rozwijać, konieczne jest ciągłe inwestowanie, a to wymaga środków finansowych. Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą mogą wybierać z szerokiej...
Profesjonalna obsługa kadrowo-płacowa

Profesjonalna obsługa kadrowo-płacowa

Każda firma potrzebuje poprawnie prowadzonego zarządzania zasobami ludzkimi. Jest to konieczne, aby mogła ona utrzymać swój budżet w ryzach, a przede wszystkim po to,...