Kolorowa szkoła

0
Kolorowa szkoła

Wyprawka szkolna dla mniejszego i większego ucznia to szereg produktów, które w edukacji są niezbędne i tych, które sprawiają, że lekcje są przyjemniejsze, zeszyty ładniej się prezentują, a notatki są łatwiejsze do zapamiętania. W sklepach jest wiele możliwości, a każdy kolejny rok przynosi modę na nowinki, atrakcyjne gadżety, dodatki, które trzeba mieć. Tym samym w pokoju dziecka, w plecaku, na szkolnej ławce jest kolorowo od szeregu różnych elementów.

  1. Niezbędniki w wyprawce
  2. Czego dziecko naprawdę potrzebuję?
  3. Szkolne must have

Niezbędniki w wyprawce

Modne artykuły szkolne są oczywiście niezbędne, choć ich różnorodność może przyprawić o ból głowy. Kompletowanie wyprawki dla pierwszoklasisty to oczywiście lawirowanie pomiędzy półkami, bo niezbędne są pisaki, kleje, bloki, długopisy, zeszyty, zakreślacze i spinacze. Końca tej listy nie widać, a często dodatkowe elementu kupuje się również do szkoły i przedszkola. Przybory dzielą się oczywiście na te niezbędne i te, które po prostu dają radość i pozwalają na kreatywne wykorzystanie przestrzeni i rozwijanie pasji twórczych. I z pewnością inne rzeczy będą ważne dla pierwszaka, a inne dla licealisty. Z pewnością także w wielu wariantach postaci z bajek na kredkach czy farbach będą wystarczającym argumentem.

Czego dziecko naprawdę potrzebuję?

W ferworze zakupów można się pogubić, które artykuły szkolne są tak naprawdę niezbędne dla ucznia. W pierwszej klasie z pewnością niezbędne będą kredki. Szczególnie popularne są trójkątne modele, które pomagają utrwalić prawidłowy chwyt podczas kolorowania i zaznaczania. A to przełoży się na naukę pisania. Uczniowie chętnie sięgają również po pisaki do szkoły, choć te są popularniejsze w klasach starszych. Warto wybierać flamastry dobrej jakości, które są zabezpieczone przed wysychaniem. W sklepach znaleźć można zarówno zestawy składające się z kilku kolorów, jak i te bardzo rozbudowane. Pisaki szkolne sprawdzają się do tworzenia prac plastycznych, ale również są idealnym dodatkiem, gdy chce się podkreślić ważne rzeczy w zeszycie lub też zbadać o estetykę notatek.

Szkolne must have

Poza blokami i zeszytami warto dobrać również ołówki. Te dostępne są oczywiście w różnych stopniach miękkości, co jest niezwykle ważne w codziennym użytkowaniu. Analogicznie do wyboru kredek warto natomiast dla młodszych uczniów wybierać modele o trójkątnym kształcie, ponieważ ułatwia to prawidłowych chwyt. Do ołówka niezbędna będzie oczywiście gumka i temperówka. A tu też producenci zaskakują atrakcyjnymi wzorami oraz rozwiązaniami, które ułatwiają codzienne aktywności szkolne.

Rynek biurowy w wybranych miastach Polski

0
Rynek biurowy w wybranych miastach Polski

Polska to jeden z najważniejszych krajów w obszarze środkowo-wschodniej Europy. Rozwój przemysłu, usług, turystyki i szybki wzrost miejsc pracy przekłada się tutaj bezpośrednio między innymi na potrzebę tworzenia nowych powierzchni biurowych. Ich budowa z kolei pociąga za sobą dwie możliwości: wynajem albo kupno. Zastanówmy się, jak dokładnie wygląda rynek biur w trzech najważniejszych po stolicy ośrodkach w Polsce i dlaczego warto właśnie tam wynająć biuro.

Rynek biurowy w Krakowie

Kraków jest drugim co do wielkości miastem Polski i najważniejszym ośrodkiem biurowym południowego regionu naszego kraju. Podobnie jak Warszawa prezentuje się jako miejsce prestiżowe i nowoczesne, co przekłada się na ogromne zainteresowanie powierzchniami biurowymi właśnie w tym mieście. Najlepiej świadczą o tym dane statystyczne.

Zgodnie z nimi w stolicy Małopolski jest w budowie obecnie ponad 227 000 m2 powierzchni biurowej. Warto przy tym zauważyć, że w 2019 roku aktywność najemców osiągnęła najwyższy w historii pułap aż 267 000 m2. Było to związane między innymi z przedłużeniem istniejących już umów oraz zawiązaniem nowych, między innymi przez Motorola Solutions Systems czy UBS.

Rynek biurowy w Krakowie rozwija się tak prężenie i miejsce to jest tak pożądane, iż jeszcze do 2016 roku stolica Małopolski mogła poszczycić się najniższą liczbą pustostanów, plasującą się na poziomie zaledwie 5-6% całkowitej powierzchni. W związku z ostatnimi zmianami i wzrostem podaży współczynnik ten wzrósł jednak do nieco ponad 10%. W ostatnich latach nieznacznie wzrosły także ceny najmu.

Pragnąc wynająć dla siebie biuro w Krakowie, warto pamiętać o tych wskaźnikach. Jest to czas, w którym odpowiednia powierzchnia będzie łatwo dostępna za wciąż przystępną cenę. Co więcej, zainteresowanie dużych korporacji i małych firm tym miastem najlepiej świadczy o tym, iż warto zdecydować się wynajem biura właśnie tutaj. Bez wątpienia zaowocuje to ciekawymi znajomościami i nowymi kontrahentami, a w konsekwencji – rozwojem firmy.

Rynek biurowy we Wrocławiu

Wrocław szczyci się tym, iż znajduje się w jednym z najładniejszych i najcieplejszych zakątków południowo-zachodniej Polski. Biura do wynajęcia w tym mieście są szczególnie pożądane także ze względu na bliskość niemieckiej granicy, a co za tym idzie, możliwość łatwego nawiązania współpracy z naszymi zachodnimi sąsiadami. Wrocławscy deweloperzy kuszą także atrakcyjnymi cenami i warunkami umów, zwłaszcza zawieranymi na zasadach przednajmu.

Potwierdzeniem tej teorii są dane statystyczne, które podają, iż w 2019 roku na wrocławski rynek trafiło 147 000 m2 powierzchni biurowej, a kolejne 135 000 m2 jest w budowie. Wrocław to między innymi królestwo dużych korporacji bankowych oraz telekomunikacyjnych, takich jak IBM, Nokia Solutions Network czy Credit Agricole i Santander. Bez wątpienia to idealne miejsce do rozwoju własnego biura, zwłaszcza obecnie, gdy podaż pustych lokali jest stosunkowo duża. Przewiduje się, iż współczynnik pustostanów wkrótce jednak spadnie, a ceny mogą wzrosnąć, co oznacza, iż wynajęcie tu biura będzie trudniejsze niż obecnie.

Rynek biurowy w Poznaniu

W zachodnim regionie nie mogło zabraknąć także poznańskiego rynku nieruchomości biurowych. Jest to piąty co do wielkości ośrodek biurowy w Polsce, który – choć ma nieco niższą podaż niż pozostałe miasta – charakteryzuje się wyjątkowo atrakcyjną lokalizacją i dynamicznym rozwojem. Jest miastem doskonale skomunikowanym zarówno ze wszystkimi ważnymi miastami w Polsce, jak i z miastami niemieckimi, co podwyższa jego atrakcyjność. Dynamika tutejszego rynku sprawia, iż niedługo może stać się jeszcze bardziej pożądaną lokalizacją.

Warto przy tym pamiętać, iż w Poznaniu dominują nowoczesne usługi biznesowe, między innymi znalazły tam swoje siedziby MAN Accounting Center czy GSK Services. To atrakcyjne miejsce dla każdego, kto pragnie zlokalizować swoje biuro w atrakcyjnej lokalizacji i otoczeniu nowoczesnych korporacji.

Aktor – jak wygląda jego praca?

0
aktor

Z pozoru wydaje się, że aktor jest to osoba, która nie narobi się dużo, a zarabia bardzo duże pieniądze. Dodatkowo może ona podróżować, zwiedzać świat, bawić się życiem oraz wcielać w różne role. Zawód ten jest bardzo popularny wśród dzieci. Z czasem odchodzi jednak w zapomnienie i jedynie nieliczni pozostają przy swoich wyborach z dzieciństwa. Jeżeli w dzieciństwie chciałeś być aktorem lub nadal tego chcesz, głowa do góry, wszystko przed Tobą! Jak wygląda praca aktora? Co liczy się w takiej pracy? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-aktora/

Jak naprawdę wygląda praca aktora?

Należy zacząć od tego, że praca aktora wygląda zupełnie inaczej w Stanach Zjednoczonych niż w Polsce. Musimy sobie zdawać z tego sprawę, podejmując karierę na takim stanowisku. Różnić będą się nie tylko zarobki, ale również konkurencja oraz produkcja filmów. Innym aspektem jest również to, że oczekiwania, a rzeczywistość bywają naprawdę brutalne, jeżeli chodzi o aktorstwo. Wiele zależy od tego, gdzie będziesz występować. Aktor, grający w teatrze jest to zupełnie inna osoba, niż ta, która gra w parach dokumencie, w serialu telewizyjnym czy polskim filmie.

Czy bardziej istotny jest talent czy wygląd?

W pracy aktora ważnych jest wiele aspektów. Jest to zawód, którego ciężko jest się nauczyć. Oczywiście jest to możliwe, jednak tutaj liczą się głównie umiejętności oraz talent. Aktor jest to osoba, która gra i wciela się w różne role. Nie każda rola będzie jednak pasować do tego, jaką osobą jest w życiu prywatnym. Może przyjść i grać nie normalną i psychiczną kobietę, która rzuca nożami w swojego męża, Kiedy osobiście jesteś skrytą, a także kochającą osobą. Grając bandziora, który lata z pistoletem oraz bawi się w gangstera, również musisz wejść w jego buty. Nawet pomimo tego, że w prywatnym życiu zamiast przestępczości, wybierasz drzemkę przed telewizorem.

Zobacz też: http://www.ashoka.pl/copywriter-praca-na-etacie-czy-prowadzenie-wlasnej-dzialalnosci/

Czym się kierować przy wyborze firmy pożyczkowej?

0
Czym się kierować przy wyborze firmy pożyczkowej

Pożyczka pozabankowa to sposób na prosty, szybki i wygodny zastrzyk gotówki. Aby był on również bezpieczny oraz opłacalny, trzeba jednak zadbać o wybór dobrej firmy pożyczkowej.  Jak to zrobić?

Pożyczki online stanowią dziś jeden z najpopularniejszych sposobów pożyczania niewielkich kwot pieniędzy. To szczególnie nie dziwi, bo przecież są łatwo dostępne dla szerokiego grona klientów, mają prosty  proces pożyczkowy, nie wymagają przedstawiania zaświadczenia o dochodach, a przy tym zapewniają szybki wpływ gotówki; co więcej, niezależnie od firmy pożyczkowej, wszelkie formalności związane z ubieganiem się o środki można załatwić w niej przez internet. Należy mieć jednak na uwadze, że podmiotów udzielających pożyczek internetowych jest aż kilkadziesiąt, i każda udostępnia indywidualnie przygotowaną ofertę. Dlatego tak ważne jest, aby przed skorzystaniem z danej propozycji, zwrócić uwagę na niżej przedstawione kwestie.

Dostępne kwoty i terminy spłaty pożyczki

Firmy pożyczkowe w Polsce oferują dwa podstawowe rodzaje produktów pożyczkowych: pożyczki ratalne oraz tak zwane chwilówki. Te ostatnie pozwalają pozyskać kilka tysięcy złotych i są spłacane jednorazowym przelewem zazwyczaj w ciągu 30 dni, ale nie jest to sztywna reguła. Klasyczna pożyczka na raty przypomina natomiast bankowy kredyt gotówkowy, ale wiąże się z niższymi kwotami finansowania i krótszym okresem spłaty.

Wybierając firmę pożyczkową trzeba więc sprawdzić, jakiego rodzaju pożyczki oferuje, a także jaką sumę i na jak długo można od niej pożyczyć. Są pożyczkodawcy, którzy pozwalają pozyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na okres kilku lat, ale większość firm specjalizuje się w oferowaniu mniejszych pożyczek na krótszy czas. Ważne zatem, aby znaleźć takiego pożyczkodawcę, który sprosta potrzebom finansowym i zaoferuje komfortowy dla domowego budżetu okres spłaty.

Poszukując odpowiedniej dla siebie oferty, warto korzystać z internetowych porównywarek pożyczkowych. Takie serwisy udostępniają zestawienia ofert firm pozabankowych, które pozwalają łatwo sprawdzić i porównać parametry poszczególnych z nich.

Kosztowa strona oferty firmy pożyczkowej

Analizując poszczególne oferty trzeba zwrócić również uwagę na koszty. Dobra propozycja pożyczki musi przewidywać niskie oprocentowanie i niewielką, a najlepiej zerową prowizję za zawarcie umowy. Poza tymi kosztami, nie powinna zawierać żadnych innych obowiązkowych opłat.

Warto pamiętać, że choć w ocenie danej oferty pomaga wskaźnik RRSO, to jednak z różnych względów nie stanowi on najbardziej miarodajnego wskaźnika jej atrakcyjności. Opłacalność pożyczki najlepiej wyraża całkowita kwota (suma pożyczonego kapitału oraz wszystkich kosztów), jaką trzeba zapłacić pożyczkodawcy. W tym zakresie dobrze prezentuje się na przykład firma pożyczkowa Wonga, w której 30-dniowa pożyczka na 1000 złotych oznacza konieczność zwrotu 1000 złotych; oznacza to, że przy takich parametrach zobowiązania, całkowity koszt pożyczenia pieniędzy wynosi tu 0 złotych.

Wybierając firmę pożyczkową, należy też zwrócić uwagę na inne potencjalne opłaty, zwłaszcza te za ewentualne opóźnienia w spłacie. Choć ich maksymalna wysokość jest uregulowana przez prawo, nadal można spotkać pożyczkodawców, którzy stosują w tym zakresie zawiłe i niekorzystne dla klientów zapisy.

Reputacja i wiarygodność firmy pożyczkowej online

Rynek firm pożyczkowych w Polsce obejmuje kilkadziesiąt podmiotów, do których sukcesywnie dołączają kolejne. Większość z nich uczciwie podchodzi do współpracy z klientami, ale nadal zdarzają się pożyczkodawcy, którzy oferują pożyczki na niejasnych lub ewidentnie niekorzystnych zasadach. Aby móc się przed nimi uchronić wystarczy uważnie zapoznać się z ramową umową pożyczki danej firmy, a także sprawdzić, co sądzą o niej dotychczasowi klienci. Przy tej drugiej kwestii pomocne będą komentarze zamieszczone na jej profilach w mediach społecznościowych, portalach finansowych czy serwisach z porównywarkami pożyczkowymi.

O wiarygodności i profesjonalizmie pożyczkodawcy wiele mówi również wygląd jego strony internetowej. Rzetelna firma pożyczkowa online w czytelny sposób informuje o wszystkich istotnych dla pożyczkobiorcy elementach: minimalnej i maksymalnej kwocie pożyczki, możliwym terminie spłaty, a także kosztach zobowiązania. Dodatkowo, powinna udostępnić wzór umowy pożyczki, a także wskazać skutki braku terminowych płatności. Co istotne, wszystkie te kwestie powinny być nie tylko przejrzyście przedstawione, ale również łatwe do znalezienie na stronie.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Trzeba mieć na uwadze, że poszczególni pożyczkodawcy różnie podchodzą do kwestii weryfikacji swoich klientów. Większość podmiotów sprawdza potencjalnego pożyczkobiorcę zarówno w BIK-u, jak i rejestrach biur informacji gospodarczej, ale są też takie, które rezygnują z tych procedur. Te ostatnie są otwarte na klientów, którzy mają złą historię kredytową lub znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, ale zwykle oferują pożyczki na mało atrakcyjnych warunkach. Wynika to z faktu, że współpracę z ryzykownymi dłużnikami chcą sobie zrekompensować wyższym oprocentowaniem oraz opłatami dodatkowymi. Z tego względu, lepiej wybrać firmę pożyczkową pozabankową, która nie stosuje takiego podejścia – pożyczka i tak będzie w niej łatwiej dostępna, niż kredyt w banku.

*Pożyczka krótkoterminowa: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 516,17%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 200 zł, całkowita kwota do zapłaty 232,24 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 32,24 zł (w tym: prowizja 30,88 zł, odsetki 1,36 zł), pożyczka spłacana jednorazowo, okres kredytowania 30 dni. Dane aktualne na dzień 07.08.2020 r.Wysokość pożyczki, koszt oraz czas, na jaki jest udzielana, są ustalane indywidualnie w oparciu o ocenę zdolności kredytowej klienta.

*Pożyczka ratalna: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 75,08%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3000 zł, całkowita kwota do zapłaty 5115,53 zł, oprocentowanie zmienne 7,2%, całkowity koszt kredytu 2115,53 zł (w tym: prowizja 1749,90 zł, odsetki 365,63 zł), 23 miesięczne raty równe 213,09 zł i ostatnia rata 214,46 zł. Dane aktualne na dzień 07.08.2020 r.Wysokość pożyczki, wysokość raty oraz liczba dostępnych rat są ustalane indywidualnie w oparciu o ocenę zdolności kredytowej klienta. Koszt pożyczki uzależniony jest również od okresu na jaki jej udzielono.Po uzyskaniu pożyczki klient może skorzystać z benefitów. Szczegóły w „Regulaminie benefitów”, dostępnym na stronie www.wonga.pl/Dokumenty.
 

 

Artykuł przygotowany we współpracy z Wonga.

Artykuł sponsorowany.

Wiosła do kajaka – jakie wybrać?

0
Wiosła do kajaka

Wypożyczając kajak z wypożyczalni, nie mamy zbyt wielkiego wyboru jeżeli chodzi o sprzęt – sam kajak, kamizelka, wiosła…każdy uczestnik spływu musi poradzić sobie z tym samym wyposażeniem. Inaczej z takim sprzętem będzie radzić sobie dorosły mężczyzna, a inaczej nastoletnia dziewczyna. Kompletując jednak swoją własną wyprawkę kajakarską, możemy dobrać wszelkie akcesoria pod swoje warunki fizyczne, umiejętności, doświadczenie. Niezbędnym elementem każdego spływu – czy to górskim wartkim strumieniem, czy też spokojną rzeczką – są wiosła do kajaka. Czym kierować się przy wyborze?

Parametry drążka 

Jeżeli chodzi o grubość, powinniśmy kierować się pierwszym odczuciem przy chwyceniu wiosła. Na rynku mamy dostępne różne rozmiary, dedykowane odpowiednio do właścicieli drobnych i nieco większych dłoni. Jeżeli chodzi o kształt drążka – możemy znaleźć drążki wyprofilowane i proste. Tutaj również musimy kierować się naszą wygodą. Z całą pewnością drążki proste są bardziej uniwersalne, każdy będzie miał z nich użytek. Dla bardziej wymagających kajakarzy, na dłuższe wojaże, na pewno wygodniejsze okażą się drążki profilowane – trzeba jednak dobrze znać już swój chwyt, mieć niejakie pojęcie na ten temat, aby dobrać odpowiedni rodzaj wyprofilowania. Kolejnym, bardzo ważnym aspektem, jest długość – tutaj musimy wziąć pod uwagę swój wzrost, szerokość łodzi i wysokość burty. W kajakarskim światku przyjęły się dwa niezawodne sposoby na wybór odpowiedniej długości wioseł: do szerokości kadłuba łodzi dodać 60-65 cm lub do swojego wzrostu dodać 20-30 cm. Biorąc pod uwagę te dwa parametry, uda nam się dobrać idealne wiosła do kajaka, wspomagające nas przy wszystkich możliwych manewrach.

A co z piórami?

Tutaj chodzi przede wszystkim o kształt. Małe pióra wymagają mniejszej siły użytkownika, polecane są dla osób początkujących. Pozwalają na spokojny, rekreacyjny spływ.  Dla silnych, doświadczonych kajakarzy, którym zależy na osiągnięciu konkretnej prędkości, przeznaczone są większe, asymetryczne pióra – skuteczniej przecinają taflę wody i pozwalają efektywniej wykorzystać siłę generowaną przy wiosłowaniu.

Wiosła drewniane

Stanowią one kompletnie odmienną grupę wioseł. Nie posiadają charakterystycznego pióra, są raczej płaskie i lekko poszerzane ku końcom. Produkowane na wzór tradycyjnych wioseł Eskimosów; dedykowane raczej osobom zaawansowanym. Ułatwiają naukę tzw. “eskimoski” – umiejętność powrotu do pozycji pionowej w kajaku po wywrotce bez wysiadania z niego.

Gwarant udanego i efektywnego spływu

Podsumowując: odpowiednio dobrane wiosła do kajaka połączone z pracą naszych mięśni gwarantują nam efektywne wyniki przy spływie. Kierujmy się kształtem, długością i – co równie ważne – tworzywem, z jakiego wykonane zostało wiosło. Lekkie aluminium, solidne drewno, a może karbon? Aby dowiedzieć się więcej, warto zajrzeć na stronę GoSUP.pl – jest to witryna tworzona przez ekspertów w dziedzinie sportów wodnych. Przedstawione tam produkty zostały opisane prostym, łatwym do zrozumienia językiem – zarówno początkujący, jak i doświadczony kajakarz znajdzie tam coś dla siebie.

Praktyczna nauka zawodu w ramach kształcenia dualnego. Poznaj korzyści dla pracodawcy

0
Praktyczna nauka zawodu

Jest oparte na nowoczesnym podejściu do nauki zawodu oraz wielostronnej korzyści: dla uczniów, szkoły, firmy i regionu. Dowiedz się, dlaczego warto zaangażować się w kształcenie dualne, które wspiera uczniów, otwiera Twoją firmę na nowe możliwości i skutecznie pomaga w rozwoju lokalnego rynku pracy.

Kreowanie rzeczywistości, kierunkiem przyszłości

0
Kreowanie rzeczywistości, kierunkiem przyszłości

Co roku tysiące absolwentów szkół średnich borykaja się z wyborem idealnej uczelni z wymarzonym dla siebie kierunkiem. Czujesz, że nie jesteś humanistą, ale nie masz pojęcia, jaki kierunek jest odpowiedni dla ścisłego umysłu? Nie chcesz siedzieć nad nudnymi tabelkami matematycznymi, chcesz mieć realny wpływ na kreowanie rzeczywistości. Codziennie zmierzać się z nowymi wyzwaniami albo budować strategię marketingową firm?

Wysyłanie paczek z pomocą Epaki

0
Wysyłanie paczek z pomocą Epaki

Kiedy zamierzasz wysłać list, paczkę albo paletę, często zastanawiasz się nie tylko nad wyborem odpowiedniej firmy kurierskiej, ale również nad tym, ile to będzie kosztowało i czy twoja wysyłka dotrze bezpiecznie do celu. Oczywiście, porównywanie usług tego typu firm odwiedzanie ich stron albo placówek jest czasochłonne. Do tego dochodzi jeszcze obowiązek pakowania przedmiotów, który przy dużej ilości paczek zajmuje wiele czasu. Dlatego warto skorzystać z możliwości, jakie daje platforma logistyczna.

Epaka

Platforma logistyczna Epaka jest jedną z najbardziej znanych i najwyżej ocenianych, co zawdzięcza wielu czynnikom. Dzięki przejrzyście wyglądającej stronie każdemu – nawet nowemu użytkownikowi – łatwo jest zapoznać się z ofertami konkretnych firm kurierskich.

Możemy w prosty sposób sprawdzić jakie opłaty pobiera dany kurier – cennik udostępniony jest na stronie. Dzięki temu porównamy poszczególne oferty przewoźników, uzależnione od wybranych opcji. Na ostateczną cenę i szybkość dostawy wpływają między innymi takie elementu jak: waga i wielkość paczki, sposób wysłania czy kraj docelowy. Takie zestawienie pozwala na szybkie wykalkulowanie, jaka oferta będzie najkorzystniejsza, a to z kolei pozwoli ci nie tylko zaoszczędzić czas, ale również pieniądze. Zakładka “cennik” pozwala na porównanie cen w zależności od tego, czy przesyłka ma formę listu, paczki o różnej wadze, czy palety.

Jak dokonać zamówienia?

Po przejrzeniu cennika i wybraniu konkretnej firmy kurierskiej, możesz przejść do strony głównej, gdzie specjalny kalkulator pomoże wyliczyć całkowite koszty twojej wysyłki. Znajdziesz tam również dokładne instrukcje, za pomocą których będziesz mógł bezbłędnie wypełnić dane, niezbędne przy nadawaniu przesyłek. W razie pytań możesz skorzystać ze specjalnie przygotowanej infolinii albo skontaktować się z obsługą klienta za pomocą maila bądź Facebooka.

Następnie, kiedy zdecydujesz się na konkretną firmę, która spełnia twoje wymagania zarówno pod względem jakości usług, jak i ceny, możesz przejść do zakładki “zamów kuriera”, gdzie czeka cię uzupełnienie formularza. Przejrzystość, jak i konkretne instrukcje, z pewnością usprawnią nadawanie paczki.

Po wykonaniu powyższych czynności pozostanie ci tylko druk listu przewozowego i czekanie na kuriera, którego zamówiłeś. Nie musisz o nic się martwić, gdyż po odbiorze przesyłki otrzymasz odnośnik do strony śledzenia, ukazującej jej stan. Dzięki temu z łatwością ocenisz, na jakim etapie się obecnie znalazła i czy powinieneś podjąć ewentualną interwencję.

Gwarancja jakości

Operator logistyczny Epaka zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług. Dzięki niemu możesz być pewien, że twoja przesyłka dojdzie na miejsce o czasie, nie zaginie, ani nie zostanie uszkodzona.

Firma, od momentu jej powstania, rozesłała już ponad 30 milionów paczek, zyskała wielu stałych klientów, którzy jej zaufali, a grono to bez przerwy się powiększa. Dlatego, jeżeli cenisz sobie swój czas, pieniądze, a także chcesz być spokojny, że list, paczka czy paleta trafią w odpowiednie miejsce bez uszkodzenia, powinieneś skorzystać z ich usług. Co ważne, za pomocą platformy logistycznej Epaka możesz wysłać swoją przesyłkę również za granicę.

Jak wybrać odpowiedniego specjalistę analizy IT? Odpowiadamy!

0
Jak wybrać odpowiedniego specjalistę analizy IT

Klienci i użytkownicy oprogramowania oczekują od niego pomocy w realizacji celów biznesowych. Programiści koncentrują się na kodzie i funkcjonalności. Analitycy w branży IT stanowią pomost pomiędzy klientem a deweloperem. To dzięki ich pracy narzędzia idealnie wpisują się w potrzeby użytkowników. W jaki sposób znaleźć odpowiedniego analityka?

Skuteczne zapobieganie wyleganiu zbóż

0
Skuteczne zapobieganie wyleganiu zbóż

Wyleganie zbóż może sprawić, że większość upraw zostanie zniszczona. Wpływa ono nie tylko na ilość zbiorów, ale także ich jakość. Może się zdarzyć, że rośliny dotknięte wyleganiem obrodzą w bardzo słabe ziarna. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby na walkę z tym problemem.

ZOBACZ TEŻ

Kolorowa szkoła

Kolorowa szkoła

Wyprawka szkolna dla mniejszego i większego ucznia to szereg produktów, które w edukacji są niezbędne i tych, które sprawiają, że lekcje są przyjemniejsze, zeszyty...
Rynek biurowy w wybranych miastach Polski

Rynek biurowy w wybranych miastach Polski

Polska to jeden z najważniejszych krajów w obszarze środkowo-wschodniej Europy. Rozwój przemysłu, usług, turystyki i szybki wzrost miejsc pracy przekłada się tutaj bezpośrednio między...
aktor

Aktor – jak wygląda jego praca?

Z pozoru wydaje się, że aktor jest to osoba, która nie narobi się dużo, a zarabia bardzo duże pieniądze. Dodatkowo może ona podróżować, zwiedzać...
Czym się kierować przy wyborze firmy pożyczkowej

Czym się kierować przy wyborze firmy pożyczkowej?

Pożyczka pozabankowa to sposób na prosty, szybki i wygodny zastrzyk gotówki. Aby był on również bezpieczny oraz opłacalny, trzeba jednak zadbać o wybór dobrej...
Wiosła do kajaka

Wiosła do kajaka – jakie wybrać?

Wypożyczając kajak z wypożyczalni, nie mamy zbyt wielkiego wyboru jeżeli chodzi o sprzęt - sam kajak, kamizelka, wiosła...każdy uczestnik spływu musi poradzić sobie z...